4 kwietnia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Trochę lata jesienią

30 września 2016 Autor:

W miniony piątek, 23 września 2016 r. w Galerii Plama’s otwarto wystawę prac plastycznych członków Grupy Plama’s. Wernisaż otworzyła dyrektor SDK Alina Gordon, która wyraziła przekonanie o wysokim poziomie zaprezentowanych prac, świadczącym o ciągłym rozwoju artystycznym poszczególnych plastyków. Prezes Grupy Hanna Zawadzka-Pleszyńska zauważyła, że w tym roku plastycy uczestniczyli w kilku plenerach malarskich, co zaowocowało mnogością prac – w sumie czterdzieści obrazów dziewiętnaściorga członków Grupy. Obecna wystawa wchodzi w skład cyklu „Cztery pory roku” – i jest zatytułowana „Lato 2016”. Możemy już zapowiedzieć, że 7 października nastąpi otwarcie indywidualnej wystawy plastycznej Damiana Śledzia z Nakła.

Czytaj dalej>>>

„Sprzątanie Świata” Kowalewo

30 września 2016 Autor:

Wzorem lat ubiegłych uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiej akcji ekologicznej „Sprzątanie Świata”. Akcja została przeprowadzona w dniach 20 – 23 września 2016 r. na lekcjach wychowawczych. W akcji wzięło udział 240 uczniów naszej szkoły. Celem akcji jest budowanie świadomości ekologicznej oraz inicjowanie działań na rzecz ochrony środowiska, Zdecydowaną większość zebranych odpadów stanowił plastik. Na dalszych miejscach znajdowało się szkło i inne opakowania (puszki i kartoniki). Rejony objęte. porządkowaniem: plac zabaw, boisko szkolne, przystanki autobusowe, ulica: Szkolna, Poziomkowa, Pałucka, Leśna. Uczniowie naszej szkoły bardzo chętnie uczestniczą w akcjach ekologicznych.

Czytaj dalej>>>

Po pierwsze: BEZPIECZEŃSTWO

30 września 2016 Autor:

23 września 2016 r. najmłodszych uczniów Zespołu Szkół w Kowalewie z klas 0 – III i dzieci z punktu przedszkolnego odwiedzili panowie policjanci. Było to jak co roku spotkanie poświęcone bezpieczeństwu dzieci w drodze do szkoły i nie tylko. Panowie przypomnieli maluchom zasady ruchu drogowego, jak też zachowania się w wielu sytuacjach w domu, w szkole i w stosunku do nieznajomych. Była to też wspaniała okazja do zadawania prze dzieci pytań na interesujące je tematy. Po tej krótkiej lekcji ze specjalistami dzieci wróciły do swoich klas o wiele bogatsze w wiedzę, którą zapewne uda się im właściwie wykorzystać w codziennym życiu.

Czytaj dalej>>>

Zajęcia z prawa w I LO w Szubinie

30 września 2016 Autor:

27 września 2016 r.uczniowie klasy I Liceum Ogólnokształcącego im.S.Wyspiańskiego w Szubinie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez radcę prawnego, pana Łukasza Kaźmierczaka. Tematyka zajęć dotyczyła w szczególności poszerzenia wiedzy na temat rodzajów zawodów prawniczych, specyfiki wykonywania wolnych zawodów, czy też struktury sądownictwa, a także podniesienia świadomości uprawnień i obowiązków w życiu codziennym wynikających z obowiązujących przepisów.

Czytaj dalej>>>

Włamywacz stanie przed sądem

30 września 2016 Autor:

Nawet 10 lat więzienia grozi sprawcy włamania do domku letniskowego. Mężczyzna wpadł dzięki uzyskanej przez kryminalnych informacji. Już usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.  28.09.2016  żnińscy kryminalni uzyskali informację, że kilka miesięcy wcześniej 19-latek ze Żnina dokonał kradzieży z włamaniem do domku letniskowego w Rozalinowie w powiecie żnińskim. Okazało się również, że właściciel domku nic nie wiedział o tym włamaniu. Dopiero, gdy wspólnie z policjantami pojechał na miejsce zdarzenia potwierdził dokonanie na jego szkodę przestępstwa, a straty wycenił na kwotę ponad 1000 złotych. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 19-latka, u którego w wyniku przeszukania odnaleźli opisane przez pokrzywdzonego przedmioty. Sprawca trafił do policyjnego aresztu celem wyjaśnienia sprawy. Materiał dowodowy jaki zgromadzili w tej sprawie śledczy dał podstawy do przedstawienia 19-latkowi zarzutów kradzieży z włamaniem, za co grozi nawet 10 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zdecyduje prokurator.

Czytaj dalej>>>

Obserwatorium Astronomiczne w Niedźwiadkach zaprasza

30 września 2016 Autor:

Czytaj dalej>>>

14 i 19 latek ukradli motorowery

29 września 2016 Autor:

Za kradzież motorowerów 19-latek usłyszał zarzuty i stanie przed prokuratorem, a 14-latek będzie tłumaczył się przed sędzią rodzinnym. Sprawcy wpadli dzięki uzyskanej przez mundurowych informacji. Wczoraj (28.09) o godz. 13:40 dzielnicowi ze żnińskiej komendy Policji podczas patrolu otrzymali zgłoszenie od mieszkańca Żnina, który poinformował, że ktoś skradł mu z terenu posesji dwa motorowery wartości 2300 złotych. Mundurowi od razu rozpoczęli poszukiwania skradzionych pojazdów oraz sprawców tego przestępstwa. Już po niemal dwóch godzinach policjanci dzięki uzyskanej informacji wpadli na trop osób, które dokonały tej kradzieży. Okazało się, że przestępstwa tego dokonał 14 i 19-latek ze Żnina. Przeprowadzone przeszukanie miejsca zamieszkania 19-latka potwierdziło przypuszczenia mundurowych bo odnaleźli oni w budynku gospodarczym zabrane pokrzywdzonemu pojazdy. Jeden z nich był już rozebrany na części, a niektóre z nich 19-latek ukrył w swoim łóżku. W związku z tym 19-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym, areszcie celem wyjaśnienia sprawy, a 14 latek po wykonaniu czynności został przekazany rodzicom. Skradzione mienie już trafiło do właściciela. Dzisiaj (29.09) starszy ze sprawców usłyszał zarzut kradzieży, a o jego dalszym losie zdecyduje prokurator. Grozi mu nawet 5 lat więzienia. O każe dla 14-latka zdecyduje natomiast sędzia rodzinny.

Czytaj dalej>>>

Odszedł na służbę do Świętego Floriana [FILM]

29 września 2016 Autor:

28 września 2016 roku w Sipiorach odbył się pogrzeb przedwcześnie zmarłego po długiej i ciężkiej chorobie 49 letniego asp. szt. Grzegorza Hemmerlinga. Zmarłego żegnała żona z dziećmi, najbliższa rodzina, i strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie gdzie pełnił służbę, Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, strażacy ochotnicy z terenu gminy Kcynia i delegacje strażaków ochotników z innych gmin, przyjaciele, sąsiedzi, znajomi, mieszkańcy Gromadna i okolicznych miejscowości, władze samorządowe gminy Kcynia i liczne delegacje. Nad trumną, zmarłego pożegnali: st. bryg. Franciszek Sobiechowski – zastępca Komendanta Powiatowego PSP i Marek Szaruga – burmistrz Kcyni. Wieńce i wiązanki kwiatów złożyły m.in. delegacje z Komendy Wojewódzkiej PSP w Toruniu, Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP, Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP w Nakle nad Notecią, Urzędu Miasta w Kcyni, Rady Miejskiej w Kcyni. Spoczywaj w spokoju.

Czytaj dalej>>>

Wieczorny pożar w Żurczynie

28 września 2016 Autor:

27 września 2016 r. chwile po godz. 19.20 do centrum dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w domku dwukondygnacyjnym na działkach rekreacyjnych w Żurczynie. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, podnośnik hydrauliczny oraz zastępy: OSP Tur, OSP Rynarzewo. Strażacy pracując w aparatach powietrznych musieli dotrzeć do komina, który uległ rozstrzeleniu i spowodował przedostanie się ognia w otulinę z waty szklanej. Osobą przebywającym w domku nic się nie stało. Na miejsce zadysponowano również patrol policji.

Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na Kabareton Charytatywny – „Śmiej się i pomagaj”

28 września 2016 Autor:

Zapraszamy na Kabareton CharytatywnyŚmiej się i pomagaj” – wystąpi Kabaret Trzecia Strona Medalu – zwycięzcy kabaretonu KORKI 2016. Zabawa na pewno będzie przednia, a i cel wielki !!! Pieniądze zebrane z biletów oraz licytacji przekazane zostaną na podopieczną fundacji Wielka Rodzina z Bydgoszczy (Kelly Szymak). Do wylicytowania będą liczne gadżety związane ze sceną kabaretową, ale i nie tylko. Będzie można wylicytować także gadżet przekazany przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Zapraszam do przybycia i nie żałujcie grosza.

UWAGA !!! – SPRZEDAŻ BILETÓW PRZED KABARETONEM 29.10.2016r. od godz. 17.00 –  KTO PIERWSZY TEN LEPSZY.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Uroczystość nadania SP Kołaczkowo imienia Andrzeja Grubby

27 września 2016 Autor:

23 września 2016 r. był dniem bardzo szczególnym dla całej społeczności Szkoły Podstawowej w Kołaczkowie. Tego dnia obchodzono bowiem. Mottem przewodnim stały się dla wszystkich słowa św. Augustyna „Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą”. Uroczystość rozpoczęto hymnem państwowym, a następnie głos zabrał dyrektor szkoły Maciej Lisowski, który powitał licznie zgromadzonych gości. Przedstawiciele fundatorów wprowadzili na salę sztandar, który po krótkiej modlitwie został poświęcony przez księdza kanonika Mirosława Wdowiaka, proboszcza miejscowej parafii. Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Pan Tomasz Kaszewski odczytał Uchwałę Rady Miejskiej w Szubinie o nadaniu szkole imienia, po czym ponownie głos zabrał dyrektor szkoły prezentując gościom sylwetkę patrona – wspaniałego polskiego tenisisty stołowego. Rodzice Andrzeja Grubby – Ludomira i Alojzy Grubba byli gośćmi honorowymi tej uroczystości, więc głos zabrała także mama tenisisty. Opowiedziała ona o trzech największych marzeniach swojego syna, jego zainteresowaniach, pasjach i ogromnych sukcesach. Sportowiec prowadził działalność charytatywną, o czym także wspomniała Pani Ludomira. Wszystkich bardzo to przemówienie wzruszyło. Następnie wszyscy fundatorzy sztandaru symbolicznie umocowali gwoździe na drzewcu sztandaru, a także wpisali się do Księgi Pamiątkowej Szkoły. Dyrektorowi szkoły sztandar przekazała Pani Krystyna Sichel, zastępca Burmistrza Szubina. Panie prowadzące uroczystość omówiły wygląd prezentowanego przez dyrektora sztandaru i jego symbolikę, po czym sztandar trafił do społeczności uczniowskiej. W imieniu wszystkich uczniów przewodniczący każdej klasy złożyli uroczyste ślubowanie. Czytaj dalej>>>

Potrącił motorowerzystę

26 września 2016 Autor:

Nakielscy policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w sobotę (24.09.2016r.) w Nakle nad Notecią na ul. Bydgoskiej, gdzie potrącony został motorowerzysta. W sobotę (24.09.2016r.) kilka minut po godzinie 5.00 nakielski dyżurny przyjął zgłoszenie o wypadku drogowym w Nakle nad Notecią na ul. Bydgoskiej. Przybyły na miejsce patrol policji wstępnie ustalił, że 49-letni kierujący samochodem marki Renault Laguna wyjeżdżając z posesji i włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście, w wyniku czego potrącił go. 57-latek ze złamaniami trafił do szpitala. Dochodzenie w tej sprawie prowadzą nakielscy funkcjonariusze.

Czytaj dalej>>>

Tenisiści stołowi z Kołaczkowa rozgromili EMDEK Bydgoszcz

26 września 2016 Autor:

Bardzo dobrze wypadła inauguracja Wojewódzkiej Ligi Młodzieżowej tenisa stołowego. Uczniowie Szkoły Podstawowej imienia Andrzeja Grubby reprezentujący klub sportowy LZS Victoria Kołaczkowo rozgromili w swoim pierwszym meczu rówieśników z Bydgoszczy 18:0 !!! Mecz miał bardzo jednostronny przebieg i tylko 6 pojedynków nie skończyło się wynikiem 3:0 . W ocenie trenera Macieja Lisowskiego sukces młodych tenisistów z Kołaczkowa to efekt przepracowanych wakacji. Zawodnicy wzięli udział w okresie letnim w obozie przygotowawczym zorganizowanym przez szkołę w sierpniu, oraz obozach kadry wojewódzkiej. Ponadto efekty daje praca na treningach, które odbywają się cztery razy w tygodniu. Trener nie wyróżnił żadnego z zawodników, gdyż wszyscy zagrali bardzo dobre spotkanie. Punkty dla zwycięskiego zespołu zdobyli: Bartosz Januszewski – 4; Mikołaj Kubiak – 3,5; Patryk Małecki – 2,5; Szymon Grobelski – 2,5;  Marcel Obrębski – 2; Mateusz Kaina – 2; Filip Szymański – 1,5. Czytaj dalej>>>

Chcieli przekupić policjantów bo jechali na podwójnym gazie

26 września 2016 Autor:

Nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi kierowcom, którzy nie dość, że kierowali samochodami na tzw. „podwójnym gazie” to jeszcze chcieli przekupić policjantów, aby ci zapomnieli o sprawie i puścili ich wolno. Już usłyszeli zarzuty korupcyjne. O ich dalszym losie zdecyduje prokurator. Wczoraj (25.09) żnińscy policjanci podczas pełnienia służby na drogach powiatu żnińskiego prowadzili kontrole drogowe, których celem było sprawdzanie stanu technicznego pojazdów oraz sprawdzanie, czy kierowcy przestrzegają przepisy zakazujące kierowanie samochodem na tzw. „podwójnym gazie”. Niestety, jak wykazały kontrole, nadal nie wszyscy kierowcy stosują się do przepisów prawa, gdyż już o godzinie 7:55 w Barcinie na ul. Powstańców Wlkp. mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej samochód audi, którym kierował 52-letni mieszkaniec Bydgoszczy. Przeprowadzone przez policjantów sprawdzenie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało, że ma on ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. 52-latkowi mundurowi odebrali prawo jazdy i zakazali dalszej jazdy. Żeby tego było mało kierowca podczas czynności policyjnych obiecał policjantom pieniądze w kwocie 1000 złotych, aby ci zapomnieli o sprawie i puścili go wolno. Mundurowi nie przystali na propozycję mężczyzny i zatrzymali go w policyjnym areszcie. Do analogicznej sytuacji doszło tego samego dnia (25.09) o 8:20 w Brzyskorzystewku (pow. Żnin). Tam policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 47-letniego kierowcę bmw, mieszkańca Elbląga. Czytaj dalej>>>

4 tymczasowe areszty w 2 dni

26 września 2016 Autor:

4 sprawców poważnych przestępstw doprowadzili przed sąd żnińscy śledczy. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawy do zastosowania wobec nich surowych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. W dniach 23 i 23 września 2016 r.  żnińscy śledczy doprowadzili przed oblicze sądu 4 sprawców poważnych przestępstw kryminalnych. Materiał dowodowy jaki zgromadzili śledczy pod nadzorem prokuratora dał podstawy do zastosowania wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest areszt tymczasowy. Dwóch z nich trafiło za kratki na 3 miesiące za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Trzeci został aresztowany za groźby karalne i pobicie mieszkańca Gąsawy (pow. Żnin). Czwarty na proces poczeka w areszcie za przestępstwo przeciwko obyczajności. Wszystkim za popełnione przestępstwa grozi wieloletnie więzienie.

Czytaj dalej>>>

719 kontroli podczas działań „Trzeźwy Poranek”

26 września 2016 Autor:

719 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości, ujawnionych 2 nietrzeźwych kierujących, 1 kierowcy z cofniętymi uprawnieniami i zatrzymane 2 praw jazdy to wynik policyjnych działań „Trzeźwy Kierujący”. Wczoraj (25.09) w godz. 5:00 – 9:00 policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy Kierujący”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie, czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili aż 719 kontroli drogowych podczas, których każdy z kierowców został poddany stosownemu badaniu. Niestety okazało się, że 2 kierowców zignorowało przepisy prawa z art. 178a§1 k.k. i pomimo tego, że wcześniej wypili alkohol wsiedli za kierownicę samochodów. Rekordzistą okazał się 47-latek z Elbląga, który miał aż 2,20 promila alkoholu w organizmie. Niewiele mniej miał 52-letni kierowca z Bydgoszczy, który kierował mając 1,20 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźni już stracili prawo jazdy. Teraz grozi im kara więzienia, utrata prawa jazdy i zakaz prowadzenia pojazdów. Podczas akcji mundurowi ujawnili również, że 43-letni kierowca fiata z powiatu lidzbarskiego, kierował swoim pojazdem pomimo tego, że cofnięto mu administracyjnie uprawnienia do kierowania za przekroczony limit punktów karnych. On, także usłyszał zarzuty karne. Grozi mu do 2 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

Czytaj dalej>>>

Informacja o działaniach strażaków w minionym tygodniu

26 września 2016 Autor:

W dniu 19.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Szubińska zastęp SLRtBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin usuwał skutki zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.

W dniu 19.09.2016r. w miejscowości Szubin na drodze wojewódzkiej nr 241 zastępy SLRtBA i GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin usuwały skutki zdarzenia drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych.

W dniu 20.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Wyrzyska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GCBA z OSP Kcynia którego zadaniem było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz usunięcie z jezdni rozbitych części pojazdów.

W dniu 21.09.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Szewska zastępy SLRR z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubina oraz GCBA z OSP Kcynia udały się do pożaru sadzy w kominie w jednym z budynków mieszkalnych. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, kontrola temperatury komina przy użyciu sprzęty pomiarowego oraz ugaszenie pożaru.

Czytaj dalej>>>

Wypadek na ul. Rudki w Nakle nad Notecią

26 września 2016 Autor:

26 września 2016 roku tuż przed godziną 15:00 na ul. Rudki w Nakle nad Notecią doszło do dachowania samochodu osobowego. Jadący samochód osobowy marki Dacia Duster uderzył w słupek, a następnie przewrócił się na bok zatrzymując na siatce ogrodzenia. Pod uwagę brane są dwie przyczyny zdarzenia: oślepienie przez słońce lub nadmierna prędkość. Sprawą wyjaśnienia okoliczności i przyczyn wypadku zajmują się policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Jadącego samochodem mężczyznę zabrał Zespół Ratownictwa Medycznego na dalsze badania do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, wspomniany ZRM i Policja.

Czytaj dalej>>>

Rozbój za klucze, różaniec i 70 groszy

26 września 2016 Autor:

Bili i kopali, aż dostali 70 groszy. Pół godziny później wrócili po więcej – klucze i różaniec. Dwóm młodym mieszkańcom powiatu nakielskiego za rozbój grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. W piątek (23.09.2016r.) do komendy w Nakle przyszedł mężczyzna, który zawiadomił, że dwa dni wcześniej w środę (21.09.2016r.) napadło na niego dwóch młodych mężczyzn, którzy pobili go i okradli. Do zdarzenia doszło popołudniu na jednym z nakielskich osiedli, gdzie do pokrzywdzonego podbiegło dwóch młodych mężczyzn, którzy zaczęli go kopać i bić pięściami. Jeden z nich zażądał pieniędzy. Pokrzywdzony miał przy sobie tylko 70 groszy, które sprawcy zabrali i oddalili się. Jak się okazało poszli do pobliskiego sklepu, gdzie skradzione „grosze” dołożyli do piwa. Ale sprawcom było mało. Postanowili wrócić i sprawdzić, czy pokrzywdzony ma przy sobie coś bardziej wartościowego. Napadli go w tym samym miejscu i znów zaczęli bić. Jeden ze sprawców przeszukał kieszenie ofiary i zabrał mu klucze i różaniec. Posiniaczony i poobijany pokrzywdzony dopiero w piątek postanowił o tym zdarzeniu powiadomić policję. Po przyjęciu zawiadomienia nakielscy policjanci od razu przystąpili do ustalania sprawców tego rozboju. I tak dzięki ich wytężonej pracy już następnego dnia rano jeden z nich został zatrzymany, a drugi niespełna 4 godziny później. 18 i 19-latek usłyszeli zarzuty rozboju, za które grozi im kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat.

Czytaj dalej>>>

Szubińscy kryminalni przeszukali miejsce zamieszkania 23-latka, u którego w domu znaleźli marihuanę i tabletki, których badanie wykazało obecność amfetaminy

26 września 2016 Autor:

Szubińscy kryminalni ustalili, że 23-letni mieszkaniec Szubina może posiadać w swoim miejscu zamieszkania narkotyki i dlatego też w piątek (23.09.2016r.) przeprowadzili przeszukanie, które potwierdziło ich podejrzenia. Mężczyzna posiadał ponad 2,6 grama marihuany oraz 170 tabletek, których badanie narkotesterem dało wynik w kierunku amfetaminy. 23-latek został zatrzymany i usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Za przestępstwo to grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Czytaj dalej>>>

Święto ziemniaka na pożegnanie lata

26 września 2016 Autor:

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych dzieci poszerzyły wiadomości o tradycjach i zwyczajach związanych z ziemniakiem oraz aktywnie, na sportowo żegnały lato. Głównym bohaterem tego dnia stał się ziemniak. To jemu podporządkowane były zabawy i konkursy. Podczas plenerowej imprezy zebrani mogli wykazać się sprawnością m.in. w rzucaniu ziemniakiem do celu. Najwięcej radości sprawiło dzieciom poszukiwanie na wyznaczonej trasie ziemniaków w których ukryte były zagadki. Powstały tez prace plastyczne o tematyce jesiennej wykonane za pomocą stempli ziemniaczanych i farb. Pogoda dopisała, spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, przyniosło dzieciom wiele radości.

Czytaj dalej>>>

Wycieczka do parku linowego uczniów „mundurowych” ZSP w Szubinie wspólnie z uczniami z ZSP w Łobżenicy

26 września 2016 Autor:

23 września 2016 r. grupa uczniów kadetów z ZSP im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie klasy wojskowej II TL oraz uczniów licealistów (również i tych w mundurach) z ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy wraz ze swoimi opiekunami nauczycielem edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosławem Odrobińskim oraz Jackiem Dominowskim „anglistą” z Łobżenicy przebywała w parku linowym w Rudnicy. Dla większości uczestników wyjazdu był to przysłowiowy „pierwszy raz”.       Mottem, które dzisiaj zmobilizowało wszystkich uczestników żądnych wrażeń i emocji, po dotarciu na miejsce podróży był napis zamieszczony na banerze na wejściu do Parku „Nikt nie obiecuje, że będzie łatwo”. Po przywitaniu Instruktorzy zapoznali nas z zasadami bezpieczeństwa panującymi na terenie parku oraz wyjaśnili w szczegółach, jak prawidłowo się po nim poruszać. Ponadto omówione zostały kwestie organizacyjne, następnie zostaliśmy zaopatrzeni w specjalistyczne wyposażenie (uprząż, bloczek z zabezpieczeniem, kask) i przystąpiono do bardzo szczegółowego szkolenia. Zakończyło się ono krótkim egzaminem, który nie był typowym dla uczniów i dlatego prawdopodobnie przysporzył kilku drobnych problemów niektórym prawdopodobnie z powodu tremy. Pomimo potknięć i dodatkowych czynności typu przysiady wszyscy test z wiedzy praktycznej zaliczyli i już mogli zacząć pokonywać tj. zmierzyć się z czekającymi ich wyzwaniami na trasach. Zostały one podzielone na 5 rodzajów: niski – łatwy, średni, zjazdowy, trudny i wysoki. Oczywiście, jak przystało na uczniów obydwu szkół większość z uczestników wycieczki zdobyła metę każdej z nich. Czytaj dalej>>>

Zapraszamy do udziału w II turnieju o puchar sołtysa Skórzewa

24 września 2016 Autor:

Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy….

24 września 2016 Autor:

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie realizuje projekt na organizację zajęć pozalekcyjnych  „Uczeń zdrowy, do nauki i pracy gotowy” finansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. W środę na boisku sportowym „Orlik” odbył się już ostatni trening Zumby, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i rodzicami, jak również zaproszona młodzież z sąsiedniej szkoły wraz z nauczycielem. Dopisała nam piękna, słoneczna pogoda dzięki której taniec na świeżym powietrzu dostarczył wszystkim dużo radości i satysfakcji. Mimo dość wyczerpującego treningu uczestnicy dobrze się bawili, a uśmiech nie schodził z ich twarzy. Po treningu uczniowie mogli ugasić pragnienie czystą wodą, która została również zakupiona w ramach tego projektu. Każda klasa lekcyjna zaopatrzona jest w butlę z wodą mineralną do których zamontowano specjalne pompki ułatwiające nalewanie wody. Naszym celem jest wyrobienie w uczniach nowego nawyku picia czystej wody mineralnej. Dzięki temu projektowi każdy uczeń może gasić pragnienie zdrową wodą, którą ma pod ręką. Z radością zauważamy, że uczniowie nie przynoszą już do szkoły nie zdrowych kolorowych napojów.

Czytaj dalej>>>

Wspólne działania żnińskich mundurowych z funkcjonariuszami Urzędu Kontroli Skarbowej

24 września 2016 Autor:

W ostatnim czasie żnińscy policjanci współdziałali ze Strażą Leśną, Łowiecką, Rybacką, Inspekcją Transportu Drogowego, Lekarzem Weterynarii oraz Żandarmerią Wojskową. Dzisiaj (23.09) natomiast mundurowi przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej. Dzisiaj (23.09) żnińscy policjanci przeprowadzili wspólne działania z przedstawicielami Urzędu Kontroli Skarbowej. Celem wspólnych patroli ze strony policjantów było ujawnianie wykroczeń i przestępstw związanych z ruchem drogowym. Pracownicy Urzędu Kontroli Skarbowej w ramach swoich uprawnień zwracali natomiast uwagę na łamanie przepisów prawa na szkodę Skarbu Państwa, w szczególności przewóz i przemyt towarów bez polskich znaków akcyzy, a także realizowanie obowiązków związanych z prawidłowym ewidencjonowaniem działalności przewozowej. W tym, czasie policjanci i inspektorzy skarbowi przeprowadzili szereg kontroli drogowych, które zakończyły się ujawnieniem przez żnińskich mundurowych nieprawidłowości związanych ze stanem technicznym pojazdów przewożących osoby, a inspektorzy ujawnili wykroczenia dotyczące niewydawania biletów przy realizowaniu przewozu osób. W najbliższym czasie żnińscy mundurowi dalej będą kontynuować współpracę z instytucjami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Czytaj dalej>>>

4 tymczasowe areszty w 2 dni

24 września 2016 Autor:

4 sprawców poważnych przestępstw doprowadzili przed sąd żnińscy śledczy. Zgromadzony przez mundurowych materiał dowodowy dał podstawy do zastosowania wobec nich surowych środków zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. W dniach 23 i 23 września 2016 r.  żnińscy śledczy doprowadzili przed oblicze sądu 4 sprawców poważnych przestępstw kryminalnych. Materiał dowodowy jaki zgromadzili śledczy pod nadzorem prokuratora dał podstawy do zastosowania wobec nich najsurowszego środka zapobiegawczego jakim jest areszt tymczasowy. Dwóch z nich trafiło za kratki na 3 miesiące za przemyt i posiadanie znacznej ilości narkotyków w postaci amfetaminy, marihuany oraz tabletek ekstazy. Trzeci został aresztowany za groźby karalne i pobicie mieszkańca Gąsawy (pow. Żnin). Czwarty na proces poczeka w areszcie za przestępstwo przeciwko obyczajności. Wszystkim za popełnione przestępstwa grozi wieloletnie więzienie.

Czytaj dalej>>>

Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w biegach przełajowych

23 września 2016 Autor:

23 września 2016 roku przy Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Paterku odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w biegach przełajowych szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem Kujawsko-Pomorskiego SZS w Bydgoszczy. W biegach wzięli udział najlepsi zawodnicy z wszystkich gmin powiatu nakielskiego oraz zgłoszeni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Łącznie na starcie stanęło blisko 150 zawodników. Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 800 m, a chłopcy na 1000 m. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych musieli pokonać dystans: dziewczęta 1500 m, chłopcy 2000 m.

Czytaj dalej>>>

„Pszczółki” z wizytą na Komisariacie w Szubinie

23 września 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

22 września 2016 r. dzieci z grupy „Pszczółki” z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” w Szubinie udały się z wizytą na Komisariat Policji w Szubinie. Na miejscu czekał już sierż. szt. Damian Ziółkowski, aby oprowadzić nas po komisariacie. Zwiedzanie rozpoczęło się od obejrzenia radiowozu, do którego każdy mógł wsiąść i przez chwilę poczuć się stróżem prawa. Następnie przeszliśmy do pomieszczenia oficera dyżurnego oraz pokoi, w których na co dzień pracują mundurowi. Przedszkolaki w trakcie spotkania z dużą uwagą wysłuchały wypowiedzi dotyczących pracy policjantów oraz najważniejszych porad dotyczących tego, jak bezpiecznie się zachować na drodze. Dzieci miały również okazję obejrzeć z bliska wyposażenie używane przez policjantów. Krótka, ale pełna atrakcji i emocji wizyta na komisariacie była nie lada przeżyciem dla wszystkich. Z tego miejsca chcielibyśmy bardzo serdecznie podziękować wszystkim Pracownikom Komisariatu Policji w Szubinie za umożliwienie zwiedzania placówki, interesującą prelekcję oraz miłą i serdeczną atmosferę. Specjalne podziękowania składamy za prezenty. Byliśmy ogromnie zaskoczeni, kiedy pan Komendant wręczył wszystkim dzieciom opaski odblaskowe oraz maskotki – Pancerniki. Ten sympatyczny zwierzak jest maskotką kampanii społecznej, zwracającej uwagę na problem właściwego wyboru i poprawnego montowania fotelików samochodowych oraz bezpiecznego przewożenia dzieci.

Czytaj dalej>>>

Z wizytą w OSP Szubin

23 września 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

19 września 2016 r. jednostkę Ochotniczej Straży Pożarnej w Szubinie odwiedziła grupa „Motylki” z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie. Dzieci zwiedziły remizę oraz poznały kulisy służby strażaka. Najodważniejsze „Motylki” zasiadły za kierownicą wozu strażackiego oraz poznały sposób działania prądownicy czyli „sikawki wodnej”. Okazją do spotkania był jubileusz 181-lecia OSP w Szubinie. Dzieci przyniosły dzielnym strażakom dużą laurkę z własnoręcznymi podpisami oraz zaśpiewały szczere 100-lat oraz piosenkę „Jedzie, jedzie straż pożarna”. Na sam koniec dzieci otrzymały od strażaków słodki poczęstunek w postaci cukierków. Grupa „Motylki” szczególnie podziękowania składa naczelnikowi OSP Panu Andrzejowi Prybińskiemu oraz strażakom ratownikom: Pani Angelice Rutkowskiej, Pani Katarzynie Czechowskiej, Panu Krzysztofowi Pokorzyńskiemu i panu Jakubowi Gruntowi, który wcielił się w postać psa Żarka.

Czytaj dalej>>>

Marsz przedszkolaków z okazji ich święta

23 września 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

20 września 2016 r. dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 im. Wandy Chotomskiej w Szubinie obchodziły Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka – przedszkolaki maszerowały ulicami miasta z transparentem przedszkola, śpiewając piosenki i grając na instrumentach perkusyjnych.

.

.

.

Czytaj dalej>>>