ITVSzubin.pl

11 kwietnia 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Zakończenie roku szkolnego dla technikum ZSP w Szubinie

25 kwietnia 2015 Autor:

24 kwietnia 2015 r. o godz. 12.00 odbyło się zakończenie roku szkolnego dla absolwentów Technikum Ekonomicznego i Ochrony Środowiska Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie.  Mottem przewodnim akademii były słowa ks. Jana Twardowskiego,,Kiedy wydaje się że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna”. Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni goście: Burmistrz Szubina Artur Michalak, Wiceprzewodniczący Rady Powiatu  Wojciech Bethke, Krzysztof Badura – Prezes Zarządu Komunalnego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Szubinie, pani Benigna Olszewska, Róża Trela – przewodnicząca Rady Rodziców oraz rodzice tegorocznych absolwentów. Piątkowa uroczystość była okazją do podsumowania pracy uczniów w ciągu czterech lat nauki. Szczególnie przyjemnym momentem było otrzymanie nagród i listów gratulacyjnych dla uczniów, którzy dzięki swojej ciężkiej pracy oraz nienagnanej  postawie osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce. Efektem tego były świadectwa z biało-czerwonym paskiem. A otrzymały je: Edyta Gaczkowska – śr. 5,0; Agnieszka Hotlaś- śr. 4,8; Martyna Nowak- śr.4,8;  Czytaj dalej>>>

Czwartki LA z Orlenem w Szubinie

25 kwietnia 2015 Autor:

23 kwietnia 2015 r. odbyła się kolejna runda Czwartków Lekkoatletycznych z Orlenem w Szubinie. Tym razem w zawodach udział wzięło 489 startujących. Kolejny Czwartek LA odbędzie się 7 maja 2015 r. Przy silnym wietrze zawodnicy uzyskali bardzo dobre rezultaty. Oto one:

Dziewczęta 2004 r.

60 m
1. Daria Banasiak SP Królikowo 9,91 sek.
2. Oliwia Jarzynowska SP Piechcin 9,95 sek.
3. Nina Gackowska SP Rynarzewo 9,97 sek.

300 m
1. Jagoda Krzyżanowska SP 1 Szubin 58,42 sek.
2. Amelia Zwolińska SP 2 Szubin 58,64 sek.
3. Liwia Schewe SP 1 Szubin 59,46 sek.

Czytaj dalej>>>

Oszuści podszywają się pod policjantów

25 kwietnia 2015 Autor:

Oszuści wyłudzający pieniądze od osób starszych dotychczas powoływali się na wnuczków lub inne osoby z bliskiej rodziny. Tego typu oszustwa również jeszcze się zdarzają, jednak od jakiegoś czasu oszuści wymyślili sobie nowy sposób okradania. Otóż często informują, że są policjantami, czy też funkcjonariuszami centralnego biura śledczego policji i w ten sposób żerują na naiwności starszych osób.  Bardzo często zdarza się tak, że podczas rozmowy telefonicznej domniemany policjant, a tak naprawdę oszust, informuje, że rozpracowuje szajkę złodziei wyłudzającą pieniądze na tzw.: „wnuczka” i potrzebuje pomocy swojego rozmówcy. Prosi tym samym o wpłatę pieniędzy na wskazane konto, informując, że oszuści zostaną zatrzymani podczas pobierania tych pieniędzy, przez co osoby pomagające domniemanym policjantom nie stracą nic, ale za to bardzo pomogą funkcjonariuszom. Niestety starsi ludzie przez chęć pomocy fałszywym policjantom często tracą całe swoje oszczędności.  Nakielska policja informuje, iż w żadnym wypadku nie należy wierzyć tego typu telefonom. Policja nigdy nie działa w ten sposób, nigdy nie prosi o wpłaty pieniędzy na konta, czy też o przekazywanie gotówki w zamian za załatwienie jakichkolwiek spraw. To czy faktycznie mamy do czynienia z policjantami można w każdym momencie sprawdzić kontaktując się pod numerem alarmowym 997 z dyżurnym jednostki.  Oszuści czasem dzwoniąc do potencjalnych ofiar informują, że są policjantami i są na miejscu wypadku, który spowodował wnuczek rozmówcy. Czytaj dalej>>>

Dachowanie w Szkocji [Nowe fakty i apel o pomoc]

24 kwietnia 2015 Autor:

24 kwietnia 2015 r. chwilę przed godz. 14.00 doszło do zdarzenia drogowego w miejscowości Szkocja, droga krajowa nr 5. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo, pogotowie ratunkowe i patrol policji. Po dotarciu na miejscu służb ratunkowych okazała się, że doszło do dachowania samochodu osobowego marki Audi, którym podróżowała jedna osoba. Ze wstępnych ustaleni wynika, że kierujący Audi rozpoczął manewr wyprzedzania dwóch samochodów. W trakcje wykonywania tego manewru, jadący przed nim najprawdopodobniej Ford Fokus kolor srebrny również wjechał na przeciwległy pas ruch, zajeżdżają kierującemu Audi drogę, ten chcąc uniknąć zderzenia z samochodem zjechał do przydrożnego rowu stracił panowanie nad pojazdem, czego następstwem było koziołkowanie.  Domniemany sprawca zdarzenia odjechał z miejsce. Poszkodowany kierującym Audi, został na miejscu przebadany przez ratowników medycznych. Na czas działania służb ratunkowych droga była zablokowana, później wyprowadzono ruch wahadłowy do czasu usunięcia pojazdu z drogi. Z tego miejsca kierujemy do czytelników apel o pomoc w ustaleniu kierującego samochodem, najprawdopodobniej Ford Fokus kolor srebrny. Szczególnie o pomoc proszone są osoby, które w okolicach godz. 14.00, podróżowały od strony Bydgoszczy do Szubina i miały w samochodzie włączony video rejestrator.  Wszystkie informacje prosimy kierować do Komisariat Policji w Szubinie, tel. 52-391-16-00 lub 997.

Czytaj dalej>>>

APEL O POMOC

24 kwietnia 2015 Autor:

Zwracamy się z apelem o udzielenie pomocy dla 4-osobowej rodziny poszkodowanej w wyniku pożaru, jaki miał miejsce w dniu 23 kwietnia 2015 roku w miejscowości Smolniki gmina Szubin. Pożar strawił dorobek całego życia rodziny >>>>. W jednej chwili zostali pozbawieni dachu nad głową. Poszkodowani będą musieli wybudować nowy dom. Dlatego gorąco apelujemy i prosimy wszystkich, którzy chcą i mają możliwość przyjścia z pomocą poszkodowanym, aby nie pozostali obojętni na los ludzi dotkniętych nieszczęściem. Na tą chwilę potrzebna jest pomoc finansowa lub w formie materiałów budowlanych w celu wykonania zabezpieczenia domu przed warunkami atmosferycznymi i dalszą degradacją. W sprawie składania w/w materiałów prosimy kontaktować się z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szubinie. tel. 52-371-59-01. Numer konta na który będzie można dokonywać wpłat darowizn zostanie podany do wiadomości w przyszłym tygodniu. Wszelkie pytania w/s pomocy można kierować na adres e-mail: pomoc@ugim.szubin.pl.

24 kwietnia 2015 Autor:

XII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt. „Śpiewać każdy może”

24 kwietnia 2015 Autor:

23 kwietnia 2015 r. w Szubińskim Domu Kultury odbył się XII Gminny Konkurs Piosenki Przedszkolnej pt. ‘Śpiewać każdy może”. Uczestnikami konkursu były dzieci w wieku 5-6 lat. W tegorocznym konkursie wzięły udział dzieci z następujących placówek: Samorządowe Przedszkole nr 2 w Szubinie, Samorządowe Przedszkole nr 3 w Szubinie, Punkt Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Królikowie, Przedszkole Niepubliczne  „Słoneczko” w Szubinie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Chomętowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej W Królikowie, Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Turze, Oddział Przedszkolny „0”’ przy Szkole Podstawowej w Kołaczkowie, Przedszkole Niepubliczne Smerfuś II z Rynarzewia.   Wykonywały one utwory acapella lub do podkładu muzycznego. W konkursie wzięli udział soliści, a także duety. Repertuar wykonywany przez uczestników konkursu obejmował wyłącznie piosenki przedszkolne. Dzieci miały okazję prezentacji swoich zdolności i umiejętności wokalnych oraz wzbogaciły swoje doświadczenia dotyczące występu przed publicznością na wielkiej scenie. Konkurs wspaniale poprowadziła p. Karolina Brzozowska. Po wysłuchaniu wszystkich uczestników jury w składzie Jolanta Muzalewska- przewodnicząca, Robert Zdralek oraz Zbigniew Sabaciński wyłonili wyróżnione dzieci.

Czytaj dalej>>>

Wizyta „Pszczółek” z szubińskiego „Słoneczka” w RBP w Szubinie

24 kwietnia 2015 Autor:

23 kwietnia 2015 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tego dnia dzieci z grupy „Pszczółki” z szubińskiego Przedszkola „Słoneczko” odwiedziły Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie. Tam, pani Maria Mańkowska w bardzo przystępny sposób opowiedziała nam wiele na temat książek i pracy bibliotekarza. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić wszystkie działy biblioteki. Dla niektórych była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci z przyjemnością oglądały książeczki dla najmłodszych. Następnie pani bibliotekarka przeczytała dzieciom „Legendę o Świętym Jerzym”, która wzbudziła ogromne zainteresowanie. Wizyta ta miała na celu promocję czytelnictwa od najmłodszych lat. Mamy nadzieję, że dzieci będą tu bardzo chętnie wracać. Na zakończenie interesującej przygody w świecie książek, wręczyliśmy pani Marii podziękowanie za poświęcony czas, okazałą życzliwość oraz przybliżenie nam zawodu bibliotekarza. Dodatkową atrakcją tego dnia była wizyta w naszym przedszkolu pani Ewy Szczygieł – Kierownika Poczty w Szubinie oraz pani Doroty Niklewicz – pracownika marketingu Poczty Polskiej, które opowiedziały krótko o pracy na poczcie. Dowiedzieliśmy się również, że jeden z pracowników Poczty, po skończonej pracy tworzy krótkie utwory literackie dla dzieci. Mieliśmy okazję ich wysłuchać. Na koniec dzieci zostały obdarowane upominkami. Chcemy zachęcać dzieci do oglądania, a później do czytania bajek, gdyż książka wprowadza nas w cudowny świat, rozwija myślenie i słownictwo, dostarcza wspaniałych przeżyć.

Czytaj dalej>>>

Światowy Dzień Ziemi w szubińskim „Słoneczku”

24 kwietnia 2015 Autor:

22 kwietnia 2015 r. dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w  Szubinie  świętowały Światowy Dzień Ziemi. „Misie” oraz „Pszczółki” wzięły udział w zajęciach dotyczących ekologii, podczas których dowiedziały się jak prawidłowo segregować śmieci, a także w jaki sposób mogą chronić środowisko. Ponadto, dzieci obejrzały projekcję krótkiego filmu w języku angielskim na temat recyklingu. Następnie, aby udowodnić, że nie słowa są ważne lecz czyny, posprzątały plac wokół przedszkola. Dzieci z grup „Żabki” oraz „Zuchy” uwieńczyły obchody Światowego Dnia Ziemi tworząc barwne korowody ekologiczne, na które przedszkolaki czekały z wielką niecierpliwością. Wzbudziły one ogromne zainteresowanie. Każdy bowiem z uczestników wyposażony został w  hasło propagujące ochronę środowiska. Dla dzieci z naszego przedszkola było to bardzo ekscytujące przeżycie.  Jesteśmy również przekonani, że takie właśnie działania podejmowane z okazji obchodów Dnia Ziemi będą kształtowały wśród dzieci postawy proekologiczne.

Czytaj dalej>>>

Konferencja Powiatowa dla nauczycieli nauczania przedszkolnego

24 kwietnia 2015 Autor:

Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy, Przedszkole Samorządowe nr 3 w Szubinie oraz Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Nakle nad Notecią – to trzy instytucje, które we współpracy po raz kolejny zaprosiły nauczycieli edukacji przedszkolnej na konferencję, tym razem na temat: „Dziecko w świecie wartości”. W tym roku konferencja miała zasięg powiatowy. Spotkanie odbyło się 22 kwietnia 2015 roku w  Przedszkolu Samorządowym nr 3 w Szubinie. Powitania i wprowadzenia dokonała gospodyni gościnnej instytucji. Dyrektor przedszkola Ewa Sendwicka powitała wiceprzewodniczącego Komisji Oświaty Henryka Sowę oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego Powiatu Nakielskiego. Następnie w ramach Dobrej Praktyki przedstawiła Ceremoniał Uroczystości  Przedszkolnej jako wartości związanej z bezpieczeństwem rodziną, kulturą osobistą. Wykład na temat: Droga  ku  wartościom  wygłosiła Ewa Burzyńska  dyrektor Powiatowej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Nakle. Następnie uczestnicy wzięli udział w dwóch warsztatach: Krystyna Karpińska,  konsultant z Kujawsko-Pomorskiego  Centrum Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy poprowadziła zajęcia  na temat  Wartości  na przykładzie umiaru , a Ewa Burzyńska przedstawiła praktyczne sposoby zapoznania dzieci i ich rodziców z takimi wartościami, jak odpowiedzialność, solidarność i współpraca, sprawiedliwość, samodyscyplina i obowiązkowość, umiar, odwaga, przyjaźń i prawdomówność. Czytaj dalej>>>

Pożar domu jednorodzinnego w Smolnikach

23 kwietnia 2015 Autor:

23 kwietnia 2015 r. około godz. 13.00 doszło do pożaru domu jednorodzinnego w Smolnikach, przy ulicy Słonecznej. Na miejsce zadysponowano z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie dwa zastępy i podnośnik hydrauliczny, OSP Szubin – dwa zastępy, OSP Rynarzewo i OSP Królikowo. Z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią skierowano drugi podnośnik hydrauliczny oraz jeden wóź gaśniczy. Na miejsce pożaru przybyło pogotowie ratunkowe i energetyczne oraz patrol policji. Spaleniu uległo całkowicie poszycie dachowe. Domownikom nic się nie stało. Na miejsce przybyli przedstawiciele Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego z UM Szubin. Jak poinformowała naszą redakcję Magdalena Jęziorowska – zastępca Dyrektora MGOPS w Szubinie – w dniu jutrzejszym do pogorzelców uda się pracowni pomocy społecznej, który ustali jakie są potrzeby -. O ewentualnej zbiórce rzeczy i możliwości pomocy poinformujemy państwa w najbliższym czasie.

Czytaj dalej>>>

Niecodzienni goście w Smerfusiu

23 kwietnia 2015 Autor:

20 kwietnia 2015 r. w  Przedszkolu Niepublicznym „Smerfuś II” w Rynarzewie odbyło się spotkanie z funkcjonariuszami Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zajęcia przygotowali i poprowadzili mł. asp. Krzysztof Koguciuk, mł. asp. Marcin Chojnicki oraz mł. asp. Ireneusz Rokicki. Tematem spotkania były techniki i metody stosowane przez funkcjonariuszy KWP w codziennej służbie. Funkcjonariusze zaprezentowali również sprzęt transportowy przeznaczony do przewozu osób zatrzymanych. Organizatorem zajęć była Pani Marta Świerczek, która na zakończenie wręczyła w imieniu przedszkolaków oraz ich wychowawczyń podziękowania mł. asp. Krzysztofowi Koguciuk, mł. asp. Marcinowi Chojnickiemu oraz mł. asp. Ireneuszowi Rokickiemu. Na ręce funkcjonariuszy przekazała również podziękowania dla I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomaszowi Trawińskiemu, Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy mł. insp. Rafałowi Nowickiemu, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko- pomorskiego za możliwość organizacji zajęć w Przedszkolu Niepublicznym „Smerfuś II” oraz wręczenie przedszkolakom upominków, jednocześnie życząc Policjantom dalszych sukcesów w życiu prywatnym oraz służbowym.

Czytaj dalej>>>

Rozpoczęły się V Targi Pracy i Przedsiębiorczości

22 kwietnia 2015 Autor:

22 kwietnia 2015 r. w sali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. S. Staszica w Nakle nad Notecią rozpoczęły się jubileuszowe V Targi Pracy i Przedsiębiorczości. Na targach swoje stoiska wystawiło 40 przedsiębiorców i 19 instytucji nie tylko z terenu powiatu nakielskiego. Otwarcia targów dokonał Tomasz Miłowski – Starosta Nakielski. Uruchomione zostały bezpłatne połączenia autobusowe w gminach Mrocza, Kcynia i Szubin, aby umożliwić osobom zainteresowanym przybycie na targi. Tradycją stało się, że podczas Targów Pracy i Przedsiębiorczości zawsze promowane jest zdrowie. W tym roku w ramach V jubileuszowej edycji prowadzona jest zbiórka krwi. Więcej informacji o dzisiejszych targach wraz z relacją filmową przedstawimy później.

Czytaj dalej>>>

Zajęcia otwarte w grupie „Żabek” z szubińskiego „Słoneczka”

22 kwietnia 2015 Autor:

21 kwietnia 2015r. w grupie „ Żabek” z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców związane z tematyką „Dnia Ziemi”. Dzieci dowiedziały się, że ludzie- przyjaciele Ziemi, robią wszystko, aby nasza planeta była piękniejsza, zdrowsza i bezpieczniejsza dla wszystkich. Przedszkolaki poznały „Ekoludka” – przyjaciela przyrody, dbającego o nasze środowisko, aby było czyste. Dzieci miały okazję posegregować odpady do odpowiednich pojemników. Nie zabrakło również wesołych zabaw z gazetami. Następnie zasiedliśmy do stołów i wykonaliśmy „cudaki” z plastikowych butelek przyozdobionych z różnych tworzyw np. kolorowego papieru, włóczki, nakrętek itp. Kiedy „cudaki” były gotowe, przygotowaliśmy dla wszystkich naszych przedszkolaków niespodziankę…. „Pokaz mody”. Rodzice wraz z dziećmi przebrali się w stroje uprzednio przygotowane i zaprezentowali się na „czerwonym dywanie”. Stroje były wykonane na przykład z folii, papieru, nakrętek. Uśmiechy nie schodziły z twarzy modelek i modeli. Wszystkie stroje były pięknie wykonane i z gracją zaprezentowane. Korzystając z okazji pragnę podziękować wszystkim rodzicom za zaangażowanie w życie grupy a także Pani dyrektor Agnieszce Pasiece, która również zaprezentowała się na naszym „Pokazie mody”.

Czytaj dalej>>>

Jubileusze

21 kwietnia 2015 Autor:

20 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Szubinie odbyła się uroczystość z okazji długoletniego pożycia małżeńskiego par z terenu Gminy Szubin. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie Jubilatom, w imieniu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, wręczył Burmistrz Szubina Artur Michalak. Medale z okazji złotych godów otrzymali: Bożena i Marian Dudkiewicz, Gabriela i Marian Jaworscy, Halina i Jan Owczarek, Teresa i Bolesław Stawiccy, Maria i Zygfryd Walczak. 55-lecie pożycia małżeńskiego obchodzili: Jadwiga i Antoni Bołka, Krystyna i Alfons Broda, Barbara i Stefan Bąk.

Czytaj dalej>>>

Głosujemy i nocą maszerujemy !!! – NOCNY MARSZ NORDIC WALKING

21 kwietnia 2015 Autor:

Już w najbliższy czwartek,  23 kwietnia 2015 r. serdecznie zapaszmy wszystkich chętnych na nocny marsz Nordic Walking. Spotykamy się o godz. 21.00 na skrzyżowaniu ul. Pałuckiej i Leśnej w Szubinie. Nie trzeba mieć kijków – można iść bez sprzętu. Prosimy zabrać latarki tzw. czołówki lub zwykłe latarki. Idziemy trasą – 9 km. Wszystkie osoby mile widziane !!! Wspieramy budowę podwórka NIVEA w Szubinie !!!

 


Teatr Meandry pokazał po raz kolejny„Igraszki z diabłem”

21 kwietnia 2015 Autor:

19 kwietnia 2015 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie teatr Meandry pokazał po raz kolejny „Igraszki z diabłem” Jana Drdy. Po ubiegłotygodniowym  owacyjnym przyjęciu przedstawienia podczas Złotowskich Spotkań Teatralnych na spektakl do szubińskiego ogólniaka specjalne  zaproszenia otrzymali rodzice uczniów okolicznych gimnazjów. W tym roku minęło 15 lat od pierwszego projektu przygotowanego przez Teatr Meandry.  Od 2000 roku w przeszło trzydziestu przedstawieniach na scenie wystąpiło 229 uczniów tego liceum. Teatr wystawił przeszło 550 spektakli z udziałem kilkunastu tysięcy widzów. Zespół występował na największych scenach kabaretowych kraju, zdobył  wiele nagród w przeglądach  o zasięgu ogólnopolskim i regionalnym. Spektakl w języku angielskim zaprezentował podczas  Festiwalu  Sztuki w Loches we Francji. Zespół prowadzi Mariusz Zieliński, filolog, absolwent polonistyki UMK w Toruniu. Reżyseruje spektakle, pisze teksty, projektuje stroje i scenografię.

Czytaj dalej>>>

,,Tożsamość małych ojczyzn” – 15 lecie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przy Parafii św. Wita w Słupach

21 kwietnia 2015 Autor:

19 kwietnia 2015 r.  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej przeżywał jubileusz 15 –lecia. Msza Święta dziękczynna odbyła się w kościele filialnym w Ciężkowie, której przewodniczył ks. Biskup Jan Tyrawa. Swoją obecnością zaszczycił nas ks. Krzysztof Panasiuk – asystent Diecezjalnego Instytutu Akcji Katolickiej Diecezji Bydgoskiej. W uroczystości wzięli też udział księża ks. kan. Tadeusz Lesiński, ks. kan. Michał Kudłacik. Z okazji jubileuszu zaprosiliśmy Starostę Powiatu Nakielskiego  pana Tomasza Miłowskiego, Burmistrza Szubina pana Artura Michalaka. Obecne były też władze DIAKU w osobie Pani Prezes Hanny Marchlik oraz przedstawiciele POAK Diecezji Bydgoskiej. Uroczystości towarzyszył sztandar DIAKU. Po Mszy Św. dalsze świętowanie jubileuszu odbyło się w kościele p.w. św. Wita w Słupach. Jego przebieg był następujący: słowo ks. Bp. Jana Tyrawy, słowo ks. Krzysztofa Panasiuka – asystenta DIAK, występ okolicznościowy pani Jolanty Muzalewskiej i solistki Klaudii Dekowskiej, kronika filmowa prezentująca dorobek POAK, wystawa pt.  ,,Na pałacowym szlaku Krajny i Pałuk” oraz prezentacja biuletynu pt. ,,Tożsamość małych ojczyzn” wydany z okazji jubileuszu zrealizowany przy pomocy finansowej Powiatu Nakielskiego. Z okazji święta członkowie POAK otrzymali pamiątki w postaci grawertonów.  Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w sposób szczególny podziękował za długoletnią współpracę pani Jolancie Muzalewskiej, panu Jackowi Wiśniewskiemu oraz  Muzeum Ziemi Szubińskiej.

Czytaj dalej>>>

I Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

21 kwietnia 2015 Autor:

15 kwietnia 2015 roku w naszej szkole odbył się I Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny, który przygotowały pani pedagog Aneta Sala i pani Małgorzata Grzeszczak. Do udziału w konkursie zgłosiły się szkoły z Kcyni, Żnina, Karnowa i oczywiście z Szubina. Wszystkich uczestników, ich opiekunów i zaproszonych gości powitała na początku pani dyrektor Kinga Ciszewska, życząc wszystkim miłej zabawy. Następnie głos zabrały organizatorki, które przedstawiły kolejność konkurencji zaplanowanych w czasie imprezy. Konkurs podzielony został na trzy części. W pierwszej z nich uczestnicy zmagali się z pytaniami testowymi, gdzie należało wykazać się wiedzą na temat profilaktyki, używek i zdrowego odżywiania. W drugiej uczniowie zaprezentowali krótkie scenki, które miały zniechęcić do stosowania używek, a tym samym zachęcić do zdrowego trybu życia. Natomiast część trzecia dotyczyła wykonania pracy plastycznej również związanej profilaktyką i zdrowym trybem życia. W czasie trwania konkursu prace oceniało jury w składzie: pani Marlena Nowaczewska (MGOPS w Szubinie), pani Anna Wiśniewska (MGOPS w Szubinie) oraz pani Danuta Karwowska (ZSS Szubin). W czasie obrad komisji konkursowej uczniowie naszej szkoły zaśpiewali i zatańczyli do piosenki ekologicznej „Ziemia”. Po podliczeniu wszystkich punktów okazało się, że mamy dwa miejsca pierwsze i dwa miejsca drugie. I tak:  I miejsca: ZSS Karnowo oraz ZSS Żnin, II miejsce: ZSS Szubin oraz ZSS Kcynia. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Dziękujemy pani dyrektor MGOPS w Szubinie Renacie Michalak za pomoc w zorganizowaniu konkursu.

Czytaj dalej>>>

XII Przedszkolny Turniej Ekologiczny pt „Miłośnicy Przyrody”

21 kwietnia 2015 Autor:

20 kwietnia 2015 r. w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie odbył się XII Przedszkolny Turniej Ekologiczny pt „Miłośnicy Przyrody”. Turniej przeznaczony był dla dzieci 5- letnich. Wystąpiły trzy drużyny, które reprezentowały poszczególne grupy pięciolatków z grup: „Smerfy”, „Tygryski” i „Skrzaty”. Materiał konkursowy obejmował treści przyrodnicze ujęte w programie nauczania „Nasze przedszkole”- program edukacji przedszkolnej wspomagający rozwój aktywności dzieci. Nad poprawnością wykonywanych zadań czuwała powołana przez organizatorów komisja w składzie:  Alicja Hoffmann – Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa, Irena Mastalerz – dyrektor przedszkola oraz Maciej Lehnarth- leśniczy Leśnictwa Grzeczna Panna. Dzieci mogły wykorzystać zdobytą wiedzę i pochwalić się bogatymi informacjami na temat otaczającej przyrody i sposbami jej ochrony. Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami i nagrodami dla grupy, a uczestnicy otrzymali indywidualne upominki ufundowane przez  Wydział Ochrony Środowiska i Rolnictwa z Szubina. Serdecznie dziękujemy dzieciom za aktywny udział w turnieju oraz Jury za wspieranie młodych ekologów.

Czytaj dalej>>>

Piłka nożna dziewcząt – gimnazjada

21 kwietnia 2015 Autor:

18 kwietna 2015 r. na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej Dziewcząt. Do zawodów przystąpiły 4 drużyny reprezentujące wszystkie gimnazja z gminy Szubin. Po losowaniu rozegrano zawody systemem każdy z każdym. Oto wyniki rywalizacji: G Kowalewo – G Nr 2 Szubin  3:2; G Rynarzewo – G Nr 1 Szubin  5:1; G Kowalewo – G Nr 1 Szubin  3:1; G Nr 2 Szubin – G Rynarzewo 0:2; G Kowalewo – G Rynarzewo  0:0;  G Nr 2 Szubin – G Nr 1 Szubin  2:1.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gimnazjum Rynarzewo
2. Gimnazjum Kowalewo
3. Gimnazjum Nr 2 Szubin
4. Gimnazjum Nr 1 Szubin

Dziewczęta z Gimnazjum w Rynarzewie zdobyły mistrzostwo gminy Szubin dzięki lepszemu stosunkowi bramek od piłkarek z Kowalewa i to one wystąpią w zawodach powiatowych. Gratulacje i powodzenia!

Czytaj dalej>>>

Wybory Zarządu Osiedla Leśnego

21 kwietnia 2015 Autor:

20 kwietnia 2015 r. o godzinie 18.00 w Urzędzie Miejskim w Szubinie odbyło się ogólne zebranie mieszkańców tego osiedla. Zebranie odbyło się w II terminie, zgodnie z zapisami statutu, ponieważ wzięło w nim udział 77 osób z 985 uprawnionych do głosowania. Zebranie wybrało w głosowaniu tajnym Zarząd Osiedla w składzie: Artur Krajewski, Klimek Marcin, Kuczbański Paweł, Jarmuż Adrian, Junyk Jarosław, Konieczna Mariola, Olszewska Marzena. Członkowie Zarządu spośród siebie wybrali na przewodniczącego Pana Artura Krajewskiego..

.

Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na festyn do szubińskiej dwójki

20 kwietnia 2015 Autor:

Rada Rodziców wraz z Gronem Pedagogicznym i Dyrektorem Zespołu Szkół w Szubinie mają zaszczyt zaprosić MIESZKAŃCÓW SZUBINA oraz wszystkich absolwentów szubińskiej „DWÓJKI” na uroczyste otwarcie wielofunkcyjnego boiska sportowego połączone z FESTYNEM REKREACYJNO – RODZINNYM „SPORTOWO TO ZDROWO”, które odbędzie się 24 kwietnia 2015 roku w godzinach 13.00 – 18.00 w Zespole Szkół w Szubinie, ul. Tysiąclecia 1. Oficjalne otwarcie boiska nastąpi o godz. 13.00. W trakcie festynu czekają liczne atrakcje: kawiarenka z ciastem domowym, grill, dmuchany plac zabaw, tor przeszkód, występy uczniów i absolwentów, konkurencje sportowe, pokazy gry w piłkę nożną Zawisza Bydgoszcz, Football Academy, judo, aerobic, strzelnica, pokazy sprzętu kajakowego i wiele innych.

Czytaj dalej>>>

BBL – Test Coopera

20 kwietnia 2015 Autor:

W niedzielę, 19 kwietnia 2015 r. o godzinie 9.30 na Stadionie Miejskim w Szubinie odbyły się kolejne zajęcia z cyklu BiegamBoLubię. Zadaniem uczestników było zaliczenie testu Coopera – 12 minutowy wysiłek jaki pozwala zbadać zdolność do wykonywania wysiłku fizycznego. Do zajęć przystąpiło 13 nowych uczestników. Dla niektórych był to pierwszy w życiu test biegowy. Po krótkiej rozgrzewce i zapoznaniu się z zasadami biegu 29 uczestników podzielono na dwie grupy. W drugiej grupie rywalizację wygrał niespełna 9 letni Radek Siekierski. Biorąc przykład z brata, który zwyciężył w grupie 1 pokonał każde okrążenie w czasie 1,49 min, a kilometr w 4,33 min. Brawo!!! Dzięki wspaniałej pogodzie i dużemu zaangażowaniu uczestników osiągnięto bardzo dobre wyniki.

Czytaj dalej>>>

Bliskie spotkania z Astronomią

20 kwietnia 2015 Autor:
Pałucko Pomorskie Stowarzyszenie Astronomiczno-Ekologiczne zaprasza wszystkich chętnych w sobotę, 25 kwietnia 2015 r. do Obserwatorium Astronomicznego w Niedźwiadach na „Bliskie spotkania z Astronomią” W programie przewidziano przede wszystkim obserwacje, wykłady, i  pokazy zdjęć astronomicznych. Początek imprezy zaplanowano na godzinę 14.00. Jak informuje Marek Nikodem, prezes PPSAE, w ciągu dnia będzie można spojrzeć na  Słońce za pomocą specjalistycznego  teleskopu słonecznego zaopatrzonego w filtr H-alfa. Za pomocą tego  unikalnego instrumentu można zobaczyć niezwykłe zjawiska na powierzchni naszej dziennej gwiazdy; m.in.: protuberancje, plamy słoneczne i rozbłyski chromosferyczne. W dalszej części można będzie posłuchać wykładów i obejrzeć pokaz  zdjęć wykonanych przez miłośników astronomii z Niedźwiad. Po zapadnięciu zmierzchu rozpoczną się obserwacje Księżyca, planet, mgławic, gromad otwartych i kulistych oraz galaktyk za pomocą teleskopów będących na wyposażeniu  obserwatorium Niedźwiadach. Impreza jest częścią obchodów 650-lecia Szubina. Pokazy i obserwacje nieba odbędą się tylko przy dobrej pogodzie. Wstęp bezpłatny.  W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
Czytaj dalej>>>

Nocne zdarzenie drogowe w Szubinie

19 kwietnia 2015 Autor:

18 kwietnia 2015 r. kilkanaście minut przed godz. 23.00 doszło do zdarzenia drogowego w Szubinie przy ul. Sędziwoja Pałuki z udziałem dwóch samochodów osobowych, Opla i Audi. Na miejsce zadysponowano karetkę pogotowia, patrol policji z Sekcji Ruchu Drogowego z KPP Nakło nad Notecią oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Kierujących osobówkami oraz pasażera opla przebadał na miejscu zespół Pogotowia Ratunkowego, nie wymagali oni dalszej hospitalizacji. Zadaniem strażaków było odłączenie akumulatorów oraz neutralizacja płynów eksploatacyjnych.  Na czas działania służb ratunkowych jednokierunkowa ulica Sędziwoja Pałki była całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch jednym pasem drogi . Okoliczności oraz przyczyny tego zdarzenia drogowego wyjaśniają policjanci.

Czytaj dalej>>>

Powiatowe eliminacje Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego

19 kwietnia 2015 Autor:
Na terenie Zespołu Szkół w Szubinie odbyły  się dzisiaj powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju  Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego pod honorowym patronatem Starosty Nakielskiego. Po eliminacjach szkolnych w poszczególnych gminach do rywalizacji przystąpiły trzyosobowe zespoły z szkół podstawowych i gimnazjalnych. Dyrektor szkoły zadbała aby wszyscy uczestnicy czuli się dobrze, a rywalizacja przybiegała w sportowej atmosferze. Uczestnicy turnieju po rozwiązaniu testów przystąpili do konkurencji praktycznych tj. pierwsza pomoc, tor sprawnościowy i miasteczko ruchu drogowego. Komisję sędziowską stanowili policjanci z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. Nagrody i dyplomy wręczali: Karolina Domżała-Kaczmarek – członek Zarządu Powiatu Nakielskiego, Artur Michalak – Burmistrz Szubina, nadkom. Małgorzata Brola – zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
Czytaj dalej>>>

Wypadek na nakielskim Rynku

19 kwietnia 2015 Autor:

Tuż po godz. 14:00 w niedzielne popołudnie, 19 kwietnia 2015 r.  jadący ul. Bydgoską samochód osobowy marki Fiat Punto na wysokości nakielskiego Rynku nagle skręca w lewo, uderza w dwa słupki z łańcuchami, wyrywa je, szczęśliwie mija Pomnik Wdzięczności Wojsku Polskiemu, następnie uderza w lampę i kosz od śmieci. Po ścięciu lampy uderza jeszcze w stojący na parkingu samochód osobowy marki Opel Astra. Siła uderzenia była na tyle duża, że uderzony samochód został wypchnięty na miejsca parkingowe taxi. Na szczęście w tym czasie nie stała tam taksówka. Okazało się, że prowadzący fiata starszy mężczyzna podczas jazdy zasłabł. Mężczyzna i pasażerka zostali zabrani do szpitala. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa z Zespoły Ratownictwa Medycznego i Policja. Powiadomiono również pogotowie energetyczne i osoby odpowiedzialne za drogi gminne.

Czytaj dalej>>>

Korki 2015

19 kwietnia 2015 Autor:

18 kwietnia 2015 r. w sobotnie popołudnie o godz. 17.00 w Hali Widowiskowo-Sportowej w Szubinie przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie rozpoczął się Ogólnopolski Przegląd Kabaretów Amatorskich – KORKI 2015. Od piątku w pocie czoło pracowały ekipy, żeby przygotować scenografię, oświetlenie, krzesła, materiały reklamowe itd. W przeglądzie wzięły udział: Kabaret Wyście Ewakuacyjne, Trzecia Strona Medalu, Czołówka Piekła, Jesteś.My. Gwiazdami wieczoru był Grzegorz Halama oraz Mariusz Kałamaga, który dodatkowo poprowadzi całość wydarzenia. Po trzech godzinach niesamowitej zabawy, nadeszła chwila prawdy. Ostatecznie kabaret Czołówka Piekła zdobyli nagrodę publiczności, dziennikarzy oraz nagrodę za najlepszą piosenkę. Nagrodę za osobowość przeglądu otrzymała Katarzyna Sława z kabaretu Wyjście Ewakuacyjne.

Czytaj dalej>>>

Zdarzenie drogowe z udziałem skutera

18 kwietnia 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

18 kwietnia 2015 r. chwilę przed godz. 14.00 na trasie Szubin – Łabiszyn doszło do zdarzenia drogowego z udziałem Busa i skutera. W wyniku zdarzenia poszkodowany została 19-letni mężczyzna kierujący jednośladem. Na miejsce zdarzenia zadysponowano, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, Pogotowie Ratunkowe oraz patrol Policji z Sekcji Ruchu Drogowego w KPP Nakło. Stan poszkodowanego był na tyle poważny, że wezwano również helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który odtransportował go do bydgoskiego szpitala. Na czas działania służ ratunkowych droga wojewódzka była całkowicie zablokowano, później wprowadzono ruch wahadłowy. Przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci.

Czytaj dalej>>>