ITVSzubin.pl

Raport PELIKANA 2015

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

[SP Kołaczkowo] [PS 3 Szubin] [SP Królikowo] [ZS Szubin] [ZS Kowalewo] [SP 1 Szubin] [Gim 1 Szubin] [PS 2 Szubin]

XII Piknik Kaszankowy

29 czerwca 2015 Autor:

Czytaj dalej>>>

XXII Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw w Ciężkowie

28 czerwca 2015 Autor:

27 czerwca 2015 r. w Ciężkowie odbył się XXII Sportowo-Rekreacyjny Turniej Sołectw. Organizatorem turnieju była Rada Sołecka, mieszkańcy  Ciężkowa oraz  Sołtys Ciężkowa. Do wspólnej rywalizacji stanęło pięć sołectw: Kowalewo, Dąbrówka Słupska, Ciężkowo, Retkowo, Królikowo. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Szubina Artur Michalak wspólnie z Sołtysem Ciężkowo Zbigniewem Staszałkiem. Po oficjalnym wciągnięciu flagi na maszt rozpoczęły się zawody, w których udział wzięli wytypowani mieszkańcy poszczególnych sołectw. Rywalizowano w takich konkurencjach jak: bieg na 100 m dziewcząt i chłopców, sztafeta oraz bieg sprawnościowy, bieg bokiem, narty wieloosobowe, hula hop, piłowanie bali, spacer farmera, noszenie na kocu, zwijanie sznurka na czas. Finałem zawodów była konkurencja dla sołtysów, która polegała na napełnieniu piaskiem butelki, zwyciężyła reprezentantka Królikowa przed sołtysem z Dąbrówki Słupskiej i Kowalewa. Ostatecznie po ponad dwugodzinnych zmaganiach pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Sołectwa Królikowo zdobywając 43 punkty, o punkt miej i drugie miejsce gospodarze, Sołectwo Ciężkowo, na trzecim miejscu z 41 punktami Sołectwo Dąbrówka Słupska. Czwarte miejsce Sołectwo Retkowo z dorobkiem 35 punktów, na ostatnim miejscu uplasowało się Kowalewo z 34 punkami. Każdy uczestnik  zawodów w poszczególnych konkurencjach otrzymał nagrody, które wręczali obecni na zwodach Tadeusz Cisielski i Maciej Rejment – radni Rady Miejskiej w Szubinie oraz Sołtys Ciężkowa Zbigniew Staszałek. Czytaj dalej>>>

Skuter trafił do Turu

27 czerwca 2015 Autor:

Tradycyjnie dwa razy do roku Stacja Kontroli Pojazdów AUTEX Szubin organizuje losowanie cennych nagród dla swoich stałych i nowych klientów. Tak też było w sobotę, 27 czerwca 2015 r. punktualnie o godz. 12.00 odbyła się XVI edycja losowania, która zebrała dużą rzeszę klientów stacji ponieważ warunkiem zwycięstwa był osobisty odbiór nagrody w dniu losowania. W obecności  pracowników SKP Autex  rozpoczęło się losowanie. Główną nagrodą pierwszego półrocza 2015 roku był Skuter Router, który wygrał Paweł Domagała z Turu, natomiast talon na bezpłatne badanie techniczne samochodu otrzymał Wiesław Żurawski, dodatkową nagrodę w postaci zestawu olejów silnikowych wygrała Karolina Makowiecka. Zwycięzcom gratulujemy w imieniu właściciela i pracowników Stacja Kontroli Pojazdów AUTEX Szubin zapraszamy do dalszego korzystania z usług stacji. Kolejne losowanie już pod koniec roku 2015 r.

Czytaj dalej>>>

O trzech piratów drogowych mniej

26 czerwca 2015 Autor:

Aż trzem kierowcom w przeciągu trzech ostatnich dni nakielska „drogówka” zatrzymała prawa jazdy w związku z przekroczeniem dozwolonej prędkości w obszarze zabudowanym. Nie obyło się też bez wysokich mandatów. Obowiązujące od 18 maja br. zmiany w przepisach drogowych jasno precyzują, że kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h, na okres 3 miesięcy traci prawo jazdy. Niestety są jeszcze kierowcy, którzy za nic mają przepisy. W przeciągu ostatnich trzech dni, policjanci z nakielskiej „drogówki” zatrzymali aż trzech kierowców, którym za przekroczenie prędkości zatrzymali prawo jazdy. Niechlubnym rekordzistą był 37-letni mieszkaniec Bydgoszczy, który hondą crv gnał przez Szubin mając o 64 km/h na liczniku więcej niż przewidują przepisy. Nieco mniej, bo o 57 km/h za szybko jechał w Ślesinie 22-letni kierowca forda transita. Ostatnim, który za nadmierną prędkość pozbył się prawa jazdy był 24-letni kierowca alfy romeo. Policjanci zatrzymali go w Rynarzewie w gminie Szubin. Za złamanie przepisów mundurowi zatrzymali kierowcom prawa jazdy i ukarali wysokimi mandatami.

Czytaj dalej>>>

Podejrzany o kradzież volkswagena po zarzutach

26 czerwca 2015 Autor:

Zarzut kradzieży z włamaniem do auta i 7 zarzutów za wykroczenia drogowe usłyszał 57-latek, którego zatrzymali policjanci z Szubina, podczas ucieczki kradzionym autem. Kierowca stracił też prawo jazdy, a za złamane przepisy policjanci naliczyli mu aż 40 punktów karnych. Przypomnijmy: w minioną środę (24.06.2015) krótko po 10.00 dyżurny nakielskiej policji został powiadomiony przez osobę podróżującą drogą krajową nr 5, że kierowca volkswagena transportera, jadącego w stronę Bydgoszczy, najprawdopodobniej jest pijany. Na miejsce dyżurny skierował patrol dzielnicowych, którzy szybko zlokalizowali opisane w zgłoszeniu auto i próbowali zatrzymać je do kontroli drogowej. Kierowca volkswagena nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy i za wszelką cenę próbował im uciec, łamiąc przy tym szereg przepisów drogowych. Po blisko 20 minutowym pościgu policjanci zatrzymali kierowcę transportera w miejscowości Smolniki. Wtedy też, okazało się, że mężczyzna był trzeźwy, ale auto, którym jechał  zostało skradzione dwa dni wcześniej z komisu samochodowego z Niemiec. Podejrzany o kradzież 57-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Wczoraj (25.06.2015), po uzyskaniu od strony niemieckiej szczegółowych informacji na temat skradzionego auta oraz uzgodnieniach z prokuratorem, policjanci przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży z włamaniem do volkswagena. To jednak nie wszystko. Czytaj dalej>>>

„Eviva España!”- „Pszczółki” z szubińskiego „Słoneczka” podróżują do Hiszpanii

26 czerwca 2015 Autor:

24 czerwca 2015 r. był szczególnym dniem dla dzieci z grupy dwujęzycznej „Pszczółki” z dwóch powodów. Pierwszym z nich była, już ostatnia w tym roku szkolnym „podróż” w ramach projektu „Podróże małe i duże”. Tym razem kierunkiem naszej wycieczki była Hiszpania. W naszym przedszkolu już od samego rana słychać było hiszpańskie rytmy. Po odprawie paszportowej dzieci odbyły lot samolotem. Po wylądowaniu w Madrycie poznaliśmy położenie geograficzne tego kraju na mapie i jego flagę. Co więcej, „zwiedziliśmy” dwa najbardziej znane stadiony piłkarskie. Będąc w Hiszpanii nie mogła ominąć nas corrida. Dzieci miały okazję wcielić się w rolę byka, a także matadora. Odwiedził nas także wyjątkowy gość-Diego de la Vega, znany wszystkim jako Zorro. Gorący klimat tego kraju nie tylko wiąże się z pogodą, ale i gorącym flamenco. „Pszczółki” z wielką radością próbowały swoich sił w tym tańcu. Dzięki naszej „Pszczółce” Antosi mogliśmy poznać wszystkie zakątki Barcelony. Była ona bowiem z rodzicami w tym wyjątkowym mieście i podzieliła się z nami swoimi wrażeniami, a także zdjęciami. Po naszym „powrocie” przyszedł czas na uroczyste zakończenie roku. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki. Nasz wyjątkowy dzień zakończył się słodkim poczęstunkiem. Dziękujemy dzieciom za wspólnie spędzony rok i życzymy słonecznych wakacji!

Czytaj dalej>>>

Podsumowali kampanię Prezydenta Andrzeja Dudy

26 czerwca 2015 Autor:

W wakacyjnym klimacie członkowie Prawa i Sprawiedliwości z powiatu nakielskiego podsumowali kampanię Prezydenta Andrzeja Dudy. W Szubinie spotkali się członkowie PiS z gminy Szubin i Nakło nad Notecią oraz sympatycy z całego powiatu. W spotkaniu uczestniczył europoseł Kosma Złotowski , który w przemówieniu podkreślił ogromne zaangażowanie mieszkańców powiatu nakielskiego w kampanię oraz sam udział w wyborach. Kosma Złotowski uhonorował również kilka osób, które były najbardziej aktywne podczas kampanii. W spotkaniu uczestniczył również Radny Powiatowy, Adam Tchórzewski oraz Radny  Rady Miejskiej w Szubinie, Marek Kornalewicz. Europoseł osobne podziękowanie złożył dla Przewodniczącego PiS w Szubinie, Piotra Trzcińskiego. Po oficjalnych przemówieniach wszyscy uczestnicy zasiedli przy ognisku, gdzie śpiewano pieśni patriotyczne.

Czytaj dalej>>>

Pszczółki w Zagrodzie Pałuckiej w Gąsawie

26 czerwca 2015 Autor:

W poniedziałek, 22 czerwca 2015 roku dzieci 3 letnie z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie wybrały się na wycieczkę autokarową do Zagrody  Pałuckiej w Gąsawie. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach warsztatowych prowadzonych przez panią Henrykę Sobolewską. Bawiły się mąką, wyrabiały bułeczki i  masło ze śmietany w kierzynkach /masielnicach/,kręciły kawę w ręcznych młynkach co sprawiało dzieciom radość i zadowolenie z wykonanej pracy. Bawiły się gliną wylepiając ptaszka siedzącego w gniazdku, którego przyozdobiły piórkami, tworzyły kwiatowe stroiki, dekorowały krasnala. Wszystkie własnoręcznie wykonane dzieła zabrały w prezencie do domu. W gospodarstwie przydomowym oglądały różne ptactwo domowe i hodowlane, które miały okazje nakarmić ziarnem. Poznały również dawne metody prasowania –różne żelazka, tarkę do prania, na której próbowały prać. Dzieci poczęstowane zostały na obiad pyszną kiełbaską ,upieczoną bułeczką z masłem –wcześniej własnoręcznie wykonaną przez dzieci. Dziękujemy pani H.Sobolewskiej za wspaniała zabawę w jej zagrodzie. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele radości, wrażeń i ciekawych doświadczeń.

Czytaj dalej>>>

W cieniu Pelikana, czyli wakacje z SDK

25 czerwca 2015 Autor:

Czytaj dalej>>>

Dzielnicowi z Szubina zatrzymali 57-latka, który jechał kradzionym autem

25 czerwca 2015 Autor:

Policjanci z Szubina zatrzymali 57-latka, który poruszał się volkswagenem transporterem skradzionym z terenu Niemiec. Auto zostało odzyskane, a kierowca usłyszy zarzuty. Podejrzany został zatrzymany dzięki zgłoszeniu jakie otrzymał dyżurny policji o tym, że kierowca „dostawczaka” może być pijany. Wczoraj (24.06.15) krótko po godzinie 10.00 dyżurny nakielskiej komendy odebrał telefon od funkcjonariusza ze Żnina, że do tamtejszej komendy dodzwonił się kierowca jadący trasą Żnin – Bydgoszcz i poinformował, że w stronę Bydgoszczy jedzie volkswagen transporter na niemieckich tablicach rejestracyjnych, którego kierowca może być pijany. Na trasę natychmiast zostali skierowani szubińscy dzielnicowi. Chwilę później zauważyli auto, o którym była mowa w zgłoszeniu, więc pojechali za nim. Podczas jazdy dawali kierowcy jasne sygnały do zatrzymania. Mężczyzna nie zareagował na nie, a wręcz przeciwnie za wszelką cenę próbował uciec mundurowym. Podczas ucieczki za nic miał przepisy ruchu drogowego, wyprzedzał inne auta w miejscach niedozwolonych, nie stosował się do znaków drogowych, zmuszał innych kierowców do niebezpiecznych manewrów czym stwarzał zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Czytaj dalej>>>

Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu z Kanclerzem na czele w Szubinie

25 czerwca 2015 Autor:

W środę, 24 czerwca 2015 r. nasze miasto zaszczycili Kanclerz i członkowie Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu. Przybyli, aby odznaczyć zasłużoną mieszkankę Szubina Panią Benignę Olszewską – założycielkę Krainy Uśmiechu – Orderem Uśmiechu. To zaszczytne odznaczenie zostało przyznane Pani Benignie Olszewskiej na wniosek uczniów Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Kawalerowie Orderu Uśmiechu to ludzie, którzy reprezentują różne kraje, zawody, poglądy, religie. Łączy ich wszystkich idea czynienia dobra słabszym i bezbronnym. Czynienia dobra poprzez dzielenie się tym, co mają: sercem, wiedzą, umiejętnościami, talentami, dobrami materialnymi. Otrzymanie tytułu Kawalera Orderu Uśmiechu oznacza, że w życiu człowieka, który go otrzymał, miały miejsce znaczące działania na rzecz dzieci.  Przyznany Order zaświadcza, że człowiek, który go nosi, czyni wiele dobrego, że w jego życiu, pośród codziennych spraw, znalazł się czas i miejsce na czyny szlachetne, na dzielenie się  z dziećmi tym, co ma w sobie najlepszego. Pani Benigna Olszewska dołączy do szacownego grona Kawalerów Orderu Uśmiechu. Szacownego, bo wśród Kawalerów tego odznaczenia są takie osobistości jak: Ojciec Święty Jan Paweł II i zwierzchnik Kościoła buddyjskiego w Tybecie Dalajlama, Matka Teresa  z Kalkuty, królowa Szwecji – Sylwia, prezydentowa RP Jolanta Kwaśniewska, piosenkarki Majka Jeżowska i Eleni, Marek  Kotański – twórca Monaru i Markotu, a od września 2002 roku także Joanne Rowling, autorka „Harry’ego Pottera”. Czytaj dalej>>>

24 czerwca 2015 Autor:

Pijany kierowca zakończył jazdę na płocie przydrożnej posesji

22 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Ponad 2 promile alkoholu miał w organizmie 43-latek, kiedy auto, którym kierował wypadło z drogi i „zaparkowało” na płocie przydrożnej posesji i stojącym nieopodal drzewie. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie usłyszy zarzuty. O tym, że w miejscowości Ameryczka w gminie Szubin samochód osobowy wjechał w płot przydrożnej posesji, dyżurny szubińskiego komisariatu został poinformowany wczoraj (21.06.2015 r.) po godzinie 20.00. Po przybyciu na miejsce patrol zastał pogotowie ratunkowe, które udzielało pomocy medycznej siedzącemu za kierownicą opla corsy mężczyźnie oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Od kierowcy czuć było charakterystyczną woń alkoholu. To, że 43-latek był pijany potwierdziło późniejsze badanie. Okazało się, że miał on w organizmie ponad 2 promile alkoholu. 43-latek z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala. Kiedy dojdzie do siebie zostanie przesłuchany i usłyszy zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu kara do 2 lat więzienia. Mężczyzna musi liczyć się także z konsekwencjami finansowymi, gdyż karę finansową, jako dodatkową, przewiduje znowelizowane prawo o ruchu drogowym.

Czytaj dalej>>>

Parada mieszkańców Szubina – „Od średniowiecza do współczesności”

21 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

 Zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć z Parady mieszkańców Szubina – „Od średniowiecza do współczesności”. W trakcie, której zamontowano „Kapsułę pamięci – listy do przyszłych pokoleń do zobaczenia na 700-leciu” na Placu Wolności. Natomiast na płycie szubińskiego Rynku wykonano zdjęcie grupowe wszystkich uczestników parady. Finałem niedzielnego popołudnia 21 czerwca 2015 r. był Festyn Średniowieczny przy Ruinach Zamku.

.

.

Czytaj dalej>>>

Zmiana u sterów Wyspiańskiego

17 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

17 czerwca 2015 r.  Pani Elżbieta Kłosowska-Hilcher odebrała z rąk Starosty Nakielskiego, Tomasza Miłowskiego nominację na 5-letnią kadencję dyrektora I LO im. Stanisław Wyspiańskiego w Szubinie. Od 1 września 2015 r. zatem szubińskie liceum mieć będzie nową dyrekcję. Jak podkreśla Pani Elżbieta Kłosowska-Hilscher szkoła nadal będzie placówką w pełni samodzielna i działająca w tym samym miejscu co do tej pory. W nowym roku szkolnym nasze liceum rozpocznie współpracę ze szkołą International School of Bydgoszcz oraz wykładowcami UKW w zakresie nauk ścisłych. Liceum zaprasza zatem w swoje progi gimnazjalistów, którzy kształcić się mogą w trzech profilach: humanistycznym, matematycznym (politechnicznym) i biologiczno-chemicznym. Dotychczasowy, długoletni dyrektor szkoły, Pan Stanisław Głowacki , od września 2015 r. przechodzi na emeryturę.

Czytaj dalej>>>

Festyn Rodzinny w ZSS Szubin

17 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie był organizatorem tradycyjnego Festynu Rodzinnego dla dzieci i ich rodziców oraz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie. Imprezę otworzyła Dyrektor Szkoły Kinga Ciszewska. Na początku pikniku uczniowie  przedstawili część  artystyczną z wierszami i piosenkami dla mamy i taty. Na festynie zaprezentowali się również goście z WTZ „Pelikan”. Uczestnicy festynu mogli częstować się pysznymi wypiekami, lodami, słodyczami , watą cukrową, napojami i i kiełbaską z grilla w kawiarence pod chmurką, w namiocie udostępnionym przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią. Grilla użyczył Rodzinny Ogród działkowy w Szubinie.  Niemało radości było na zjeżdżalni dmuchanej Pana Romana Króla z Szubina. Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy strażackie JRG z Szubina. Można też było przejechać się wozem konnym Państwa Aleksandry i Artura Maludzińskich  z Wolwarku  oraz dosiąść kucyka Pana Korzeby z Wąsosza. Były też „żelazne rumaki” – motocykle jak z bajki . Przyjechali nimi Panowie: Mieczysław Godek, Marek Piechocki z Kołaczkowa i Łukasz Matuszak oraz Grzegorz Lis,  Tomasz Lewandowski z Szubina. Szubiński piknik odwiedziły mało spotykane alpaki. Milusińskie zwierzęta przyjechały z „Alpakowej stajenki” z Bydgoszczy. Były żywymi maskotkami imprezy. Uczestników festynu rozbawiali zabawni klauni puszczając ogromne bańki mydlane. Można było też wygrać los i atrakcyjne fanty na loterii fantowej. Czytaj dalej>>>

Noc świętojańska w Wąsoszu

16 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Czytaj dalej>>>

Festyn „650 – lecie Szubina z profesorem Ciekawskim”

16 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

9 czerwca 2015 r. Samorządowe Przedszkole nr 3 zorganizowało na rynku festyn „650 – lecie Szubina z profesorem Ciekawskim”. Otwarcia imprezy dokonała dyrektor Ewa Sendwicka, która zgodnie z tradycją nadała tytuł „Przyjaciela przedszkola” osobom, które w szczególny sposób zasłużyły się w działania na rzecz przedszkola.  Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych, którzy mogli podziwiać występy dzieci z Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie, skosztować cukrowej waty czy wziąć udział w zawodach i konkursach sportowych zorganizowanych przez wychowawców oraz podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Adaptacji Społecznej w Szubinie. Dzięki bezinteresownemu zaangażowaniu pracowników Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Szubinie, można było skorzystać z  malowania twarzy oraz kupić stworzony z balonów miecz lub kwiatek. Ochotnicza  Straż Pożarna udostępniła wóz bojowy, który każdy mógł zwiedzić. Wielką atrakcją okazał się występ dzieci z zespołu Algaro oraz Teatru Meandry. Jednak główną atrakcją festynu okazał się występ profesora Ciekawskiego z Family Park, który przybliżył tajniki chemicznego świata. Ogromnym powodzeniem cieszyły się stoiska kulinarne, gdzie serwowano kawę, świeżo wyciskane soki, domowe wypieki, zapiekanki, kluchy z kapustą oraz przepyszna grochówkę. Jednak najwięcej emocji dostarczyła loteria fantowa. Każdy, kto zakupił cegiełkę brał udział w losowaniu wielu wartościowych nagród- ogromnego tortu, ufundowanego przez Cukiernię Grochola oraz pięciu voucherów ufundowanych przez Agrobiznes Park, uprawniających do jednorazowego wstępu na teren Pałuckiego Zakątka w Kołaczkowie i noclegu w 4-osobowym domku.

Czytaj dalej>>>

Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o puchar Dyrektora Szkoły

16 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

9 czerwca 2015 roku w ramach ogólnopolskiej akcji „Zachowaj Trzeźwy Umysł” zorganizowaliśmy w Zespole Szkół w Kowalewie po raz kolejny Międzyszkolny Turniej Piłki Siatkowej Plażowej o puchar Dyrektora Zespołu Szkół w Kowalewie. W tym roku w turnieju wzięło udział aż 13 drużyn damsko-męskich, reprezentujących Gimnazjum w Dziewierzewie, Łabiszynie, Rynarzewie, Gimnazjum nr 1 i 2 w Szubinie i Gimnazjum w Kowalewie. Niestety nie dopisała pogoda i organizatorzy zmuszeni byli przeprowadzić rozgrywki na sali gimnastycznej, co nie wpłynęło na wysoki poziom turnieju. Rywalizacja była zawzięta, ale przebiegała zgodnie z zasadami fair play, a nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwał sędzia zawodów Aleksander Andrzejewski. Tym razem gospodarze  okazali się bardzo niegościnni, zdobywając pierwsze i drugie miejsce w turnieju. Na trzecim miejscu podium stanęli zawodnicy z Łabiszyna. Turniej cieszył się dużym zainteresowaniem kibiców. Uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum integrowali się podczas wspólnego kibicowania. Impreza weszła na stałe w kalendarz sportowych rozgrywek w gminie Szubin. Nagrody, medale i puchar ufundowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, której organizatorzy i uczestnicy składają serdeczne podziękowania za wspieranie i pomoc w realizacji tej środowiskowej imprezy sportowej.

Czytaj dalej>>>

Obóz „wojskowych” z ITL z ZSP w Szubinie w Krówce Leśnej

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

W dniach 11-13.06.2015r. w Harcerskim Ośrodku Wypoczynkowym w Krówce Leśnej uczniowie – kadeci klasy wojskowej ITL z Zespołu Szkół Ponadgmanzjalnych im. prof. E. Chroboczka w Szubinie uczestniczyli, w ramach realizowanego projektu zajęć pozalekcyjnych Czcić przeszłość – wierzyć w przyszłość. Z wojskiem jest super w obozie wojskowym. W wyniku podjętej współpracy podczas „Wojskowej Zielonej Szkoły” w Warszawie klas wojskowych do uczestników z Szubina dołączyły uczennice grupy wojskowej z klasy Ia z ZSP im. T. Kościuszki w Łobżenicy. Program obozu oparty był na porządku obozu poligonowego, realizowanym przez żołnierzy WP. Zawierał takie elementy jak: zaprawę poranną, apele – poranny, południowy i wieczorny, rano wciągnięcie na prowizoryczny maszt a wieczorem opuszczenie flagi Szubina, capstrzyk, ciszę nocną, wartę w godzinach nocnych od 23.00 do 6.00 rano. Kadeci zakwaterowani byli w namiotach typu „pustynna burza”. Trzydniowy pobyt w tym malowniczym miejscu nad Zalewem Koronowskim obfitował w napięty program, który obejmował nast. przedsięwzięcia: zajęcia z ratownictwa medycznego realizowane przez phm Damiana Dębeckiego – jednocześnie współorganizatora obozu, ratownika medycznego, zajęcia z terenoznawstwa i łączności radiowej prowadzone przez mjr. rez. Witolda Błasiaka – członka Harcerskiego Klubu Łączności „Emiter” Bydgoszcz – Łochowo. W oparciu o sprzęt telefoniczny zestawiono sieć telefoniczną, która połączyła ośrodek decyzyjny z namiotami, w których przebywała szkoląca się młodzież. Czytaj dalej>>>

LKS Szubinianka Szubin – Zdrój Ciechocinek 5:1

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Szubinianka Szubin odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Podopieczni Wiesława Stepczyńskiego pokonali Zdrój Ciechocinek 5:1. Lepiej mecz zaczęli goście, którzy po bramce Kajaka wyszli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą niebiesko-biali odpowiedzieli trafieniami Jurka i Machowskiego. W drugiej połowie Zdrój dobił duet Machowski – Obremski. Szubinianka do spotkania przeciwko Zdrojowi Ciechocinek przystąpiła bez kapitana drużyny, Jakuba Cegiełki. Pierwsze minuty były bardzo monotonne, walka toczyła się głównie w środku pola. Jednak to przyjezdni przeprowadzili pierwszą akcję w meczu, która zakończyła się bramką. Niezdecydowanie w szeregach szubińskiej defensywy wykorzystał Kajak, który precyzyjnym uderzeniem z obrębu szesnastki pokonał Karola Kobylarza. Chwilę później doświadczony bramkarz szubińskiej drużyny uchronił swoją ekipę od straty bramki. Najpierw pewnie interweniował za polem karnym, a kilka minut później obronił groźny strzał napastnika Zdroju. Pod koniec drugiego kwadransa gry nasi zawodnicy zaczęli się budzić, a w 27 minucie udało się wyrównać. Kapitalnym, prostopadłym dograniem do Roberta Jurka popisał się Kamil Zajdlewicz, a zawodnik Szubinianki pewnym uderzeniem w długi róg bramki doprowadził do remisu. W kolejnych minutach jak na zawołanie swoje okazję marnowali podopieczni Wiesława Stepczyńskiego. Najpierw w sytuacji sam na sam spudłował Jurek, następnie Wesołek z pięciu metrów fatalnie spudłował, a w 38 minucie Michał Machowski nie trafił do pustej bramki. Swoje winy Machowski odkupił jednak w doliczonym czasie gry kiedy to po dograniu Zajdlewicza wyprowadził niebiesko-białych na prowadzenie. W drugiej połowie miejscowi kontrowali wydarzenia na boisku, a trzecia bramka padła w 64 minucie. Czytaj dalej>>>

Kierowca skody miał w organizmie prawie 3 promile alkoholu

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Kompletnym brakiem wyobraźni wykazał się kierowca skody felicii, który mając prawie 3 promile alkoholu  w organizmie wybrał się na przejażdżkę po Szubinie. Na szczęście jego pijacki rajd przerwali policjanci. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Grożą mu 2 lata więzienia. Skoda felicia jadąca całą szerokością jezdni zwróciła uwagę mundurowych pełniących w miniony piątek (12.06.2015 r.) nocną służbę na terenie  Szubina. Kierowca miał wyraźnie problemy z utrzymaniem właściwego toru jazdy skody. Mundurowi byli pewni, że mężczyzna jest pijany. Auto zostało zatrzymane do kontroli na ulicy Wyspiańskiego. Już „na pierwszy rzut oka” widać było, że siedzący za kierownicą 47-latek jest kompletnie pijany. Fakt ten potwierdziło badanie alkomatem, który wykazał w jego organizmie aż 2,8 promila alkoholu. Mężczyzna niebawem zostanie przesłuchany i usłyszy zarzuty za kierowanie skodą w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Czytaj dalej>>>

Nasz Portret – Wernisaż w RBP już dzisiaj

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Czytaj dalej>>>

Maraton w szubińskiej bibliotece

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Wszyscy wiedzą, że biblioteka to żywy organizm a nie tylko budynek z książkami. Udział w kilkunastogodzinnym maratonie zabaw oraz działań artystycznych i literackich jakim była szubińska noc w bibliotece, pozwolił przekonać się o prawdziwości tej tezy osobiście. Noc w szubińskiej bibliotece tak naprawdę trwała od godz. 18:00 w piątek (12.06.2015 r.) do godz. 9:00 w sobotę (13.06.2015), a apetyty dzieci i młodzieży były jeszcze większe. Impreza przygotowana przez Marię Mańkowską, kierownika oddziału dla dzieci, upłynęła pod znakiem jubileuszu miasta. Uczestnicy zabawy poszukiwali z latarkami w dłoni jaja i pióra herbowego Pelikana. Gwoździem programu były występy muzyczno – wokalne. Wystąpił młodzieżowy zespół Page oraz grupa młodych wokalistów. Część muzyczną pomogła przygotować i przeprowadzić Jolanta Muzalewska, nauczycielka z Gimnazjum nr 1 w Szubinie. Jak na bibliotekę przystało, dzieci otrzymały solidną dawkę pięknego czytania w wykonaniu pani Doroty Adamczewskiej – mamy bliźniąt Zuzi i Filipa. Uczestnicy zajęć mieli też okazję wyżyć się plastycznie tworząc indywidualnie i zbiorowo. W zajęciach plastycznych dzieci wspierała m.in. Karina Kuźniak, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Młodzież i dzieci uczestniczyły także w fotograficznej maskaradzie. Tworzyły wielką grę planszową własnego pomysłu i grały w nią. Bawiły się także w układanie opowieści siedząc w kręgu. Nie zabrakło tańców przy muzyce. Nawet praca związana z przygotowaniem posiłków zamieniała się w bibliotece w pyszną zabawę. Niezwykle atrakcyjnym punktem programu był nocleg w otoczeniu regałów pełnych książek. Karimaty i śpiwory stworzyły wielki kobierzec na podłodze oddziału dla dzieci i czytelni. Liczba chętnych do spania przekroczyła nasze najśmielsze wyobrażenia i w jednej, nawet największej sali nie dało się ich zmieścić. Czytaj dalej>>>

Sukces UKB Szubin

15 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

14 czerwca 2015 r. na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy odbył się kolejny Europejski Festiwal Lekkoatletyczny oraz I Mityng  „Dzieci OLA Sztafetowo”, w których udział wzięło ponad 800 dzieci z różnych stron Polski, w tym 18 osobowa reprezentacja Szubina I (reprezentacji UKB Szubin). Bardzo duży sukces odniosła sztafeta mieszana (4 dziewczynki i 4 chłopców ) rocznika 2003-2002 na dystansie 8 x 200 m zajmując pierwsze miejsce, osiągając najlepszy wynik w eliminacjach oraz w Finale. Sztafeta biegła w składzie: Weronika Przybylska, Jagoda Kaiser, Wiktoria Siębor, Aleksandra Szczech, Szymon Adamczyk, Filip Brągiel, Jakub Kaiser oraz Dawid Mazur. W tym samym składzie zawodnicy Uczniowskiego Klubu Biegacza w Szubinie zajęli 8 miejsce w drużynowym biegu płotkarskim. Drugie miejsce w rzucie dyskiem zajął Filip Brągiel. Reszta uczestników przy pięknej pogodzie bawiła się w sztafecie 8 x 50 m rocznik 2004, zawodnicy z UKB zajęli 9 miejsce, zabrakło im do udziału w Finale 0,01 sek. Dzieci wróciły do domów zadowolone z autografami czołowych zawodników zagranicznych oraz z Polski. Opiekunami podczas zawodów byli: Emila Gałgańska, Elżbieta Czarnecka oraz Kazimierz Krzywdziński.

Czytaj dalej>>>

Promocja tomiku – Dzień Pelikana

14 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Dnia 8 czerwca 2015 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyła się uroczysta promocja tomiku wierszy dzieci i młodzieży z Gminy Szubin, który wydany został z okazji Dnia Pelikana. Na konkurs literacki o pelikanie i Szubinie wpłynęło setki prac, a najciekawsze z nich zamieszczono właśnie w tym zbiorze. Książka tym jest atrakcyjniejsza, że została przyozdobiona zwycięskimi rysunkami z konkursu plastycznego, który rozstrzygnięto już 5 maja 2015 r. Zanim wręczono pamiątkowe tomiki, autorka projektu Dzień Pelikana pani Magdalena Szmyt opowiedziała krótko o przedsięwzięciu oraz podziękowała sponsorom za wsparcie i serce. Kilku śmiałków zdecydowało się zaprezentować swój wiersz bardzo licznej publiczności. Były wiersze poważne, śmieszne jak i refleksyjne. Wśród wielu zacnych gości zasiadali m.in.: radny powiatu nakielskiego Wojciech Bethke oraz burmistrz Szubina Artur Michalak, który osobiście gratulował nagrodzonym odwagi i zapału.

Czytaj dalej>>>

Słoneczka na wycieczce w Brzózkach

14 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

W piękny czerwcowy dzień dzieci z grupy „Słoneczka” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie pojechały na wycieczkę do artystycznej wsi Brzózki. Drogę na miejsce wskazywały drewniane rzeźby. Pani Kasia Baszak przywitała nas symbolicznym koszem warzyw, a potem poprowadziła nas ścieżką dydaktyczną przez las i na łąkę. Zaciekawił nas las, ale kolory i przestrzeń łąki wyzwoliły najwięcej naszej  energii.  Nic dziwnego, że potem zupa pomidorowa smakowała jeszcze bardziej niż zwykle.  Pełni wrażeń  mieliśmy siły i chęci malować, a także lepić w glinie. W przerwach między warsztatami plastycznymi bawiliśmy się na leśnej polanie z wykorzystaniem sprzętu sportowego. To był bardzo udany dzień. Piękne krajobrazy, różne rodzaje aktywności dały mnóstwo niesamowitych przeżyć. Dziękujemy Pani Kasi za gościnę.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Finał wojewódzki – trójbój LA

14 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

8 czerwca 2015 r. na Stadionie C-WZS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się zawody szkolne finalizujące zmagania w trójboju LA. Udział wzięły zespoły szkolne rocznika 2004 i młodsi w składzie 6 dziewcząt lub 6 chłopców, które w zawodach półfinałowych uzyskały najlepsze wyniki – po 20 zespołów dziewcząt i chłopców. Na wynik końcowy zespołu składały się rezultaty 5 najlepszych zawodników. Program zawodów przewidywał bieg na 60 m, rozgrywany seriami na czas, skok w dal ze strefy posypanej kredą o długości 100 cm, rzut piłeczką palantową. Powiat nakielski reprezentowały trzy zespoły: SP Nr 3  Nakło w kategorii chłopców oraz SP Nr 1  Szubin w kategorii dziewcząt i chłopców.

.

Klasyfikacja końcowa dziewcząt:

  1. SP Nr 21 Grudziądz – 684 p
  2. SP Nr 1 Kruszwica – 669 p
  3. SP Nr 3 Sępólno – 618 p

Czytaj dalej>>>

Czas wycieczek !!!

14 czerwca 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

Na dobre rozpoczął się czas wycieczek, dlatego uczniowie klas I – III Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II W Kowalewie wybrali się na cały dzień do Myślęcinka. Ranek przywitał wszystkich deszczem, ale z godziny na godzinę było coraz lepiej. Bogaty program pobytu rozpoczął się od zajęć edukacyjnych w „Ogrodzie Fauny Polskiej ZOO” nt „Nie porzucaj mnie mój przyjacielu”. Dzieci dowiedziały się bardzo dużo o zwierzętach, z zwłaszcza o odpowiedzialności za te posiadane w domu. Uczniowie zachwyceni byli zwłaszcza bezpośrednim kontaktem ze zwierzętami. Po zajęciach i wizycie w terrarium dzieci podziwiały zwierzęta zarówno duże i małe jak również te znane i mniej znane na terenie „Ogrodu Fauny Polskiej ZOO”. Wszyscy byli tak pochłonięci obserwacją zwierząt, że nawet nie zauważyli, kiedy przestało padać. Ostatnim punktem programu był obiad w  McDonaldzie. Po obfitym posiłku i lodach dzieci trochę zmęczone, ale zadowolone wróciły do swoich rodziców.

Czytaj dalej>>>