Nocny Mikołajkowy Turniej Brydża Sportowego Par – zapraszamy do udziału

21 listopada 2014 Autor:

Zapraszamy do udziału w Nocnym Mikołajkowym Turnieju Brydża Sportowego Par, który odbędzie się 6 grudnia 2014 r. o godz. 19:00w Szubinie przy ul. Mostowej 14, obiekt MZOSIR. W turnieju mogą uczestniczyć pary zrzeszone i niezrzeszone. W ramach wpisowego (40 zł od pary) ciepły posiłek oraz dowolna ilość napoju (kawa, herbata).

Przewiduje się:
- nagrody rzeczowe ( niespodzianki )
- nagrody finansowe dla najlepszych par
- trzy pierwsze pary otrzymają pamiątkowe medale
- liczba nagrodzonych może się zwiększyć w zależności od liczby uczestników

Turniej zaliczany jest do GRAND PRIX Okręgu

 Organizatorzy: Ognisko TKKF Instalator-Pelikan w Szubinie, Urząd Miejski w Szubinie, Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią, MZOSIR w Szubinie, K–P ZBS w Bydgoszczy. Szczegółowe informacje pod numerem : 609-042-544.

Czytaj dalej>>>

Pałuckie drogi do niepodległości

21 listopada 2014 Autor:

W czwartek, 20 listopada 2014 r., w czytelni głównej Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie odbyła się kolejna edycja cyklu prelekcji pt.: “Pałuckie drogi do niepodległości”. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy trzeciej Gimnazjum w Kowalewie. Młodzież miała okazję poznać nieznane szerzej wydarzenia związane z wyzwoleniem w styczniu 1919 r. dawnego powiatu szubińskiego. Dowiedziała się o wielu aspektach ówczesnej sytuacji demograficznej wynikającej z wielonarodowościowego składu ludności na ziemiach powiatu szubińskiego, o rozbieżnych interesach wśród Polaków i różnych strategiach prowadzenia kampanii na froncie północnym Powstania. Prowadzący starał się uświadomić uczniom, że w tamtym czasie Ziemię Szubińską wyzwalali krewni, sąsiedzi, młodzież. Ludzie pchani do czynu miłością Ojczyzny. – “Sami dla siebie Polacy wywalczyli wolność na tych terenach. Winni jesteśmy tym bohaterom pamięć i szacunek” – stwierdził Rzeszowski dodając, że jeszcze dzisiaj nazwiska powstańców brzmią znajomo jak m.in: Siuchniński, Dypczyński, Bembnista, Patenkiewicz, Cielecki, Kalka, Cerkaski, Bratkowski, Thilmann, Kwasek, Alwin, Formanowicz, Krieger, Śledzikowski i wielu innych. Prelekcji towarzyszyła projekcja filmu paradokumentalnego o Powstaniu – jedynym w historii Polski zwycięskim zrywie zbrojnym naszego narodu. Pomysłodawcą i realizatorem prelekcji był Mirosław Rzeszowski dyrektor Rejonowej Biblioteki Publicznej w Szubinie. Prelekcja zostanie powtórzona 28 listopada 2014 roku dla uczniów Gimnazjum nr 2 w Szubinie.

Czytaj dalej>>>

Wszystkie misie nasze są!

21 listopada 2014 Autor:

Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Pluszowego Misia, w środę 19 listopada 2014 r., do oddziału dla dzieci i młodzieży biblioteki szubińskiej zawitały sześciolatki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie. Na dzieci czekały już: Uszatek, Puchatek, Paddington i Kazimierz z ulicy Miodowej. Dzieci wspólnie z opiekunkami zagłębiły się w przyjazny świat misiów, gdzie spotkały misiowe przysmaki, piosenki, mruczanki. To spodobało się wszystkim. Śpiewając refren piosenki „Jadą, jadą misie” maluchy witały kolejne misie znane z bajek i filmów. A potem jeszcze były zagadki i ciekawostki z życia kudłatych przyjaciół. Żal było żegnać się z biblioteką. Spotkanie przygotowała i przeprowadziła kierownik Oddziału dla dzieci i młodzieży Maria Mańkowska. W zajęciach wzięło udział trzydzieścioro dzieci.

Czytaj dalej>>>

Stalowy Anioł w działalności społecznej dla Artura Krajewskiego

21 listopada 2014 Autor:

Najważniejszą nagrodę za działalność społeczną Zarządu Województwa Kujawsko – Pomorskiego z rąk Marszałka Województwa Pana Piotra Całbeckiego otrzymał 20 listopada 2014 r. w Toruniu mieszkaniec Szubina, Artur Krajewski. Nagroda „Stalowy Anioł” przyznawana jest dla osób wyróżniających się w działalności społecznej i w uznaniu zasług w rozwiązywaniu problemów społecznych oraz propagowaniu innowacyjnych  form  pracy w dziedzinie i pomocy społecznej. Należy podkreślić, że w roku 2012 Artur Krajewski otrzymał nagrodę Marszałka Województwa w dziedzinie „Działalność społeczna i pomoc drugiemu człowiekowi” , a w roku 2012 otrzymał nagrodę „Wolontariusz roku powiatu nakielskiego” oraz Brązowy Krzyż Zasługi Prezydenta RP za działalność społeczną na rzecz drugiego człowieka.

Czytaj dalej>>>

Zalanie piwnic i rozszczelnienie instalacji gazowej w jednym czasie

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

20 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 17.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym gazie przy jednym z marketów znajdujących się w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szubinie. Po dojeździe na miejsce, strażacy potwierdzili zgłoszenie o znacznej emisji gazu ziemnego w okolicach marketu. Wstępnie podejrzewali, że wyciek nastąpił z jednego ze stojących samochodów na parkingu. Po usunięciu samochodów z parkingu, gaz nadal był wyczuwalny, co stanowi, że wyciek nastąpił z instalacji gazowej, znajdującej się na budynku. Wezwano na miejsce pogotowie gazowe, które stwierdziło rozszczelnienie się zaworu głównego. Na czas działania służb ewakuowano klientów sklepu oraz zablokowano cześć ulicy Winnica i wjazd na parking. Kilka minut po zgłoszeniu wycieku gazu, wpłynęło kolejno zgłoszeniu o zalaniu dwóch piwnic w domkach jednorodzinnych przy ulicy Klonowej w Szubinie. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Szubin.  Do wycieku wody doszło z powodu rozstrzelenia się jednej z ruch kanalizacyjnych. Ponieważ na ulicy Klonowej trwają prace wykonywane przez KPWIK w Szubinie polegające na wymianie rur na nowe. Praca strażaków polegała na wypompowaniu wody z piwnic, natomiast pracownicy wodociągów wypompowali wodę z wykupu i uszczelnili rurę.

Czytaj dalej>>>

„Deszcze i mgła”

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Ptasie spotkania

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Zuchy kontynuują projekt zatytułowany „Czy ktoś widział Dziub Dziuba” dofinansowany przez starostwo nakielskie.  Dzieci brały udział w wycieczce terenowej. Wykorzystując lornetki obserwowały ptaki przebywające w naszym mieście. Udało nam się poszukać kawki, sroki, wróble, sikorki, kaczki krzyżówki i sierpówki. Dziewczynki wykonały rysunki w notesie obserwatora. Przypomnieliśmy sobie zasady , których powinien przestrzegać młody ornitolog. Na kolejnym spotkaniu zuchy zaprojektowały maskotki do finałowego turnieju Angry Birds. Pomysły przekazaliśmy do realizacji pani krawcowej. Druhna Kasia przygotowała zbiórkę dotyczącą historii naszego państwa. Przed 11 listopada 2014 r. przypomnieliśmy sobie nasze narodowe symbole oraz zapoznaliśmy młodszych uczestników spotkania z legendą o gnieździe orła białego. Spotkaliśmy się również z artystką – panią Lidką Jamróz, która zaprezentowała nam swoje obrazy oraz podzieliła się wiedzą na temat wykonania plakatów z użyciem szablonów. Na naszych pracach dominował oczywiście motyw ptasi. Bardzo dziękujemy za to spotkanie. Na ostatniej zbiórce wykonaliśmy eko-karmniki. Dzieci wykorzystały do tego plastikowe butelki, kartony, sznurki. Do domków dla ptaków wsypaliśmy karmę.  Każdy swój projekt mógł zabrać do domu. Zuchy poprzez wszystkie spotkania zapoznały się z ptasim światem i zdobyły sprawność ornitologa. Gratulujemy!
Czytaj dalej>>>

Gminne Mistrzostwa w Piłce Ręcznej dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W środę, 19 listopada 2014 r. w Hali Widowiskowo-Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Ręcznej dziewcząt. Do rywalizacji stanęły dwie drużyny szkół ponadgimnazjalnych z Technikum Logistyczne w  Kołaczkowie i I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie. Po wyrównanym początku meczu gospodynie zawodów – dziewczęta z Wyspiańskiego  zdecydowaną przewagą zdobytych bramek pokonały swoje rywalki. Mecz zakończył się wynikiem 15:2. Bramki dla LO Szubin zdobyły: Anna Mika – 7 bramek, Angelika Banach – 4 bramki, Paula Tulińska – 2 bramki, Karolina Krajewska – 2 bramki.  Bramki dla Technikum Logistycznego zdobyła Sandra Witek – 2 bramki. Skład drużyny LO Szubin: Anna Mika, Paula Tulińska, Marta Jeżakowska, Klaudia Wąs, Kinga Wysocka, Ewa Mikołajewska, Milena Miętkiewicz, Angelika Banach, Karolina Krajewska, Aleksandra Ptasznik, Oliwia Piechowiak, Monika Pawlak, Hanna Snopkowska, Dorota Szmitd – bramkarka. Opiekun zespołu: Małgorzata Bielska–Pingot.

Czytaj dalej>>>

Zawody powiatowe w mini piłce ręcznej

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W Hali Widowiskowo – Sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Mini Piłce Ręcznej Dziewcząt i Chłopców. 13 listopada 2014 r. grały dziewczęta , a 14 – go chłopcy. W kategorii dziewcząt wystartowały 3 drużyny – mistrzowie gmin: Nakło, Kcynia i Szubin, czyli SP Ślesin, SP Kcynia i SP Nr 1 Szubin.
Przebieg rywalizacji
:
SP Ślesin – SP Kcynia  1:6
SP Ślesin – SP Nr 1 Szubin  4:4
SP Kcynia – SP Nr 1 Szubin  12:3

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Kcynia

2. SP Ślesin
3. SP Nr 1 Szubin

Czytaj dalej>>>

Ćwiczenia ewakuacyjne w nakielskiej komendzie

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

18 listopada 2014 r. o godzinie 10.00 pracownik nakielskiej komendy zauważył dym wydobywający się z jednego z pomieszczeń w do budynku „B” komendy. Okazało się, że w pomieszczeniu gospodarczym znajdującym się w piwnicy budynku wybuchł pożar, którego próba ugaszenia podręcznym sprzętem gaśniczym nie powiodła się. Pracownik od razu zaalarmował dyżurnego jednostki i rozpoczęła się ewakuacja wszystkich osób znajdujących się w budynku. Na miejsce przyjechały zastępy Państwowej Straży Pożarnej z Nakła nad Notecią oraz nakielskiej Ochotniczej Straży Pożarnej. W wyniku pożaru poszkodowane zostały 3 osoby, 2 z nich strażacy podczas prowadzonej akcji ratowniczo – gaśniczej odnaleźli w piwnicy budynku, jedną natomiast na dachu. Wszystkim poszkodowanym została udzielona fachowa pomoc medyczna. Na szczęście były to tylko ćwiczenia, które miały na celu sprawdzenie przebiegu ewakuacji na wypadek pożaru w nakielskiej jednostce. Akcją kierował dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Nakle nad Notecią mł. bryg. Sławomir Murawski. Nadzór nad policjantami sprawowała nadkom. Małgorzata Brola p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>

Zajęcia otwarte w ramach profilaktyki logopedycznej w przedszkolu

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W poniedziałek, 17 listopada 2014 r. „Pszczółki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie gościły swoich rodziców na zajęciach otwartych zorganizowanych w ramach profilaktyki logopedycznej przez logopedę Dorotę Niekrasz. Dzieci wykazały się przed rodzicami między innymi znajomością języków, jakimi posługują się zwierzęta.  Celem zajęć było doskonalenie sprawności artykulatorów, wdrażanie narządów artykulacyjnych do wyraźnej pracy podczas mówienia, rozwijanie słuchu fonematycznego oraz kształtowanie prawidłowego toru oddechowego.  Wszystkie dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach, a rodzice dumnie wspierali swoje pociechy.

Czytaj dalej>>>

Młodzi samorządowcy w Toruniu

20 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

13 listopada 2014 r. radni Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie oraz członkowie samorządów uczniowskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z Szubina uczestniczyli w ramach projektu ,,Młodzi samorządowcy na start” finansowanego przez Starostwo Powiatowe  w wyjeździe do Torunia. W grodzie Kopernika zwiedzili Urząd Marszałkowski, zapoznali się z trybem pracy sejmiku województwa. Młodzi samorządowcy przeprowadzili również symulację obrad sejmiku, w której poruszyli nurtujące ich sprawy. Niebywałą atrakcją dla uczestników wycieczki był spacer po przepięknej Starówce oraz wizyta w Muzeum Piernika gdzie poznali sztukę i historię wypiekania słynnych toruńskich pierników. Po zdaniu egzaminu czeladniczego każdy wypiekł swojego piernika, którego  otrzymał na pamiątkę.

Czytaj dalej>>>

Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt szkół gimnazjalnych zwyciężyły dziewczęta z Szubina

20 listopada 2014 Autor:

W dniu 18 listopada 2014 r. rozegrano finały Mistrzostw Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej dziewcząt szkół gimnazjalnych. Zawody rozegrano w Zespole Szkół w Mycielewie, gdzie dzień wcześniej swój turniej grali chłopacy. Na trzecim miejscu w powiecie uplasowała się drużyna z Rynarzewa. W rywalizacji dziewcząt zaprezentowały się gminy: Szubin, Nakło nad Notecią oraz Kcynia. Rozgrywki przeprowadzono zgodnie z przepisami ZPR i grano systemem „każdy z każdym”. Uroczyste otwarcie turnieju poprzedziła odprawa opiekunów oraz losowanie kolejności spotkań. W pierwszym meczu zaprezentowała się „Szubińska 1”, która wysoko wygrała z dziewczynami z Ślesina. W drugim meczu Gimnazjum z Ślesina doznało swojej drugiej porażki. Mistrza Powiatu wyłonić musiał ostatni mecz, w którym stworzyło się spore widowisko pod względem walki i determinacji, której w ostatnich minutach zabrakło zespołowi prowadzonemu przez Aleksandrę Kubacką.

Wyniki poszczególnych spotkań:
Gimnazjum Ślesin - Gimnazjum nr 1 Szubin 9:17
Gimnazjum Dziewierzewo - Gimnazjum Ślesin 19:12
Gimnazjum Dziewierzewo - Gimnazjum nr 1 Szubin 10:13

Czytaj dalej>>>

Spaleniu uległy stare opony na terenie nieczynnej cegielni

19 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

18 listopada 2014 r. kilkanaście minut przed godz. 15.00 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle na Notecią wpłynęło zgłoszenie o silnym zadymieniu w okolicach nieczynnej cegielni w Szubinie. Natychmiast na miejsce zadysponowano zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz zastęp OSP Szubin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że palą się zużyte opony w dawnej części produkcyjne obiektu. Działania strażaków polegały na zlaniu wodą oraz wyniesieniu spalonych opon na zewnątrz budynku. Przyczyną pożaru najprawdopodobniej było podpalenie.

Czytaj dalej>>>

Uroczystość mianowania czeladników na przyszłych rzemieślników w ZSP Szubin

19 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

17 listopada 2014 r. odbyła się  uroczystość  mianowania czeladników na przyszłych rzemieślników zasilających szeregi rzemiosła zorganizowaną przez Cech Rzemiosł Różnych w Szubinie  we współpracy ze Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie. W uroczystościach brały udział osoby, które uzyskały tytuł kwalifikacyjny, rzemieślnicy, których uczniowie w roku bieżących uzyskali tytuł czeladnika, dyrektorzy szkół z Kcyni i Szubina. W wystąpieniu Starszego Cechu Rzemiosł Różnych Pana Mariana Szymańskiego było dużo słów podziękowania skierowanych do pedagogów jak i mistrzów szkolących składając im gorące życzenia z okazji minionego Dnia Nauczyciela. Z tej okazji wręczono dyrektorom szkół listy gratulacyjne oraz kwiaty. Podkreślił również, że wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie pozbawić. Zachęcał  też nowo upieczonych absolwentów aby dalej pogłębiali swoją wiedzę i umiejętności w dalszej pracy zawodowej. Ponadto każdy z nowo mianowanych adeptów podziękował swojemu mistrzowi za trud w jego wychowaniu i zdobyciu wiedzy praktycznej wręczając jemu okolicznościowy adres. Ważnym wydarzeniem było mianowanie szablą (najwyższym odznaczeniem rzemieślniczym),  każdego czeladnika z osobna przez Starszego i dwóch podstarszych Cechu Rzemiosł Różnych. Ponadto wręczono odznaczenia rzemieślnicze Pani Annie Roj, Bożenie Kuliberdzie, Renacie Wajgelt, Grażynie Rejment oraz Grażynie Jasiurkowskiej rzemieślnikom zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych.

Czytaj dalej>>>

Skład Rady Powiatu Nakielskiego

18 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone
Znamy już nazwiska radnych Rady Powiatu Nakielskiego wybranych w wyborach samorządowych, które odbyły się w dniu 16 listopada 2014 roku na kadencję 2014 – 2018. W dwóch przypadkach może nastąpić zmiana radnego w związku z II turą wyborów na burmistrza, które odbędą się w dniu 30 listopada br.  Dotyczy to Piotra Hemmerlinga, wystartuje w II turze wyborów na burmistrza Kcyni i Artura Michalaka, który wystartuje w II turze wyborów na burmistrza Szubina. Poniżej podajemy skład rady.
Okręg nr 4 (Gmina Szubin)
Domżała-Kaczmarek Karolina – KW PSL
Wachowiak Tomasz – KW PSL
Sabaciński Zbigniew – KW PSL
Michalak Artur – KW Platforma Obywatelska
Danielewska-Szymczak Beata – KW Platforma Obywatelska
Pogodziński Ignacy – KKW SLD Lewica Razem

Wyniki głosowania do Rady Miejskiej w Szubinie z podziałem na okręgi

18 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Okręg wyborczy nr 1

ilość ważnych głosów: 480

Lista nr 6 – KKW SLD Lewica Razem
ADAMCZEWSKA Hanna Maria235

Lista nr 16 – KWW Stanisław Wypych
STORZYŃSKI Grzegorz  – 64

Lista nr 17 – KWW SIS dla Gminy Szubin
SZMYT Zbigniew Wacław46

Lista nr 18 – KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin
BIERNACKI Marek - 135

Najwięcej ważnie oddanych głosów otrzymała i została wybrana radną: ADAMCZEWSKA Hanna Maria235

Czytaj dalej>>>

Turniej judo dzieci w Gdańsku

18 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W sobotę,  15 listopada 2014 r. odbył się 22 Otwarte Mistrzostwa Pomorza w Judo Dzieci im. Wiesława Sawickiego i komandora Stanisława Filipiaka. Do turnieju trener Łukasz wystawił 6 judoków naszego klubu. W turnieju brało udział 220 judoków z 28 klubów. Zawodnicy nie zawiedli i zajęli czołowe miejsca na podium.
Lista zawodników:
Olek Damazyn 2002r.  32kg -2 m
Dominik Zakowicz 2003r. 51kg -1 m
Łukasz Przybylski 2003r. 44kg -2 m
Nikola Czechowska 2003r. 50kg -2 m
Julia Rosińska 2003r. +58kg -2 m
Nikodem Stachowiak 2003r. 55kg -5 m
Do zawodów przygotował judoków trener Łukasz Bielun.

Czytaj dalej>>>

Drzewo upadło na samochód

18 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

18 listopada 2014 r. około godz. 10.30 na drodze krajowej nr 10 w Mrozowie przydrożne drzewo spadło na przejeżdżający samochód osobowy marki Chrysler. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierowca samochodu osobowego, który został zabrany przez śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Lotniczego do szpitala w Bydgoszczy. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Sadki, pogotowie ratunkowe, Straż Gminna w Sadkach i Policja.

Czytaj dalej>>>

17 listopada 2014 Autor:

Znamy oficjalne wyniky wyborów do Rady Miejskiej w Szubinie oraz na Burmistrza Szubina

17 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

T

.

Tak przedstawiają się nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrza Szubina:
Mariusz Piotrkowski
– 3  399 głosów
Artur Michalak - 2 620 głosów
Artur Krajewski – 982 głosy
Stanisław Wypych – 886 głosów.

/

/

/

/

Znamy już oficjalne wyniki do Rady Miejskiej w Szubinie. W nowej Radzie Miejskiej w Szubinie w kadencji 2014-2018 zasiądą: okręg nr 1 – Hanna Adamczewska (SLD Lewica Razem), okręg nr 2 – Marek Gajewski (SLD Lewica Razem), okręg nr 3 – Dawid Rzeski (KWW Dawida Rzeskiego), okręg nr 4 – Remigiusz Kasprzak (SLD Lewica Razem), okręg nr 5 – Stanisław Wypych (KWW Stanisław Wypych), okręg nr 6 – Maciej Rejment (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 7 – Tomasz Kaszewski (KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin), okręg nr 8 – Alina Kokocińska (SLD Lewica Razem), okręg nr 9 – Anna Kijowska (SLD Lewica Razem), okręg nr 10 – Paweł Wuka (SLD Lewica Razem), okręg nr 11 – Ewa Myśliwiec (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 12 – Teresa Stachowiak – (SLD Lewica Razem), okręg nr 13 – Robert Rynarzewski – (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 14 – Marek Kornalewicz (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 15 – Wioletta Borys-Stachowiak (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 16 – Henryk Sowa (KWW SIS dla Gminy Szubin), okręg nr 17 – Barbara Nikodem (KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin), Czytaj dalej>>>

Pasowanie na przedszkolaka w Królikowie

17 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

12 listopada 2014 r. w Oddziale Przedszkolnym Samorządowego Przedszkola nr 3 w Szubinie z siedzibą w Królikowie odbyło się Pasowanie na przedszkolaka. Był to szczególny dzień dla dzieci, które we wrześniu po raz pierwszy przekroczyły próg przedszkola oraz ich pierwszy publiczny występ przed licznie zgromadzoną publicznością. Podczas uroczystości dzieci z grupy „Króliczki” zaprezentowały swoje umiejętności, które zdobyły w toku dwumiesięcznej edukacji przedszkolnej. Po zakończonej części artystycznej pani dyrektor Ewa Sendwicka przy użyciu kolorowego lizaka dokonała uroczystego pasowania. Na pamiątkę, każde dziecko otrzymało dyplom, plakietkę „Super Przedszkolaka” oraz rożek obfitości. Prezenty dla swych pociech przygotowane zostały przez rodziców, którzy zorganizowali także słodki poczęstunek dla wszystkich zebranych gości.

Czytaj dalej>>>

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 10.11.2014 – 16.11.2014

17 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W dniu 11.11.2014 r. zastęp GBA OSP Potulice usunął plamę oleju z jezdni w miejscowości Potulice.

W dniu 13.11.2014 r. zastęp GCBA OSP Kcynia ugasił przy pomocy sprzętu kominiarskiego pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Suchoręcz gm. Kcynia.

W dniu 13.11.2014 r. zastęp GCBA JRG Nakło wyjechał do Lubaszcza w celu zabezpieczenia lądowania śmigłowca LPR. Z powodu silnej mgły śmigłowiec nie doleciał – zawrócił do Bydgoszczy do miejsca stacjonowania.

W dniu 13.11.2014 r. w miejscowości Nakło nad Notecią przy ulicy Rudki paliła się altana letniskowa. Pożar ugasiły 3 zastępy z JRG Nakło oraz 1 zastęp OSP Cukrownia. W spalonej altanie nikt nie przebywał. Spaleniu uległo wyposażenie oraz drewniana konstrukcja dachu.

W dniu 14.11.2014 r. w miejscowości Kołaczkowo gm. Szubin zastęp gaśniczy GBA i  zastęp specjalny SLRt z JRG Szubin wyjechały do zdarzenia, gdzie zastano dwa s/o tj. Ford Fiesta i Mercedes W210 po zderzeniu czołowym na DK05.W zdarzeniu ucierpiały cztery osoby, które przetransportowano karetkami pogotowia do szpitali w Szubinie i Bydgoszczy. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy medycznej, odłączeniu instalacji elektrycznej, kierowaniu ruchem oraz posprzątaniu jezdni z pozostałości po kolizyjnych. >>>>

Czytaj dalej>>>

Wstępne wyniki wyborów do Rady Miejskiej w Szubinie

17 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Ze wstępnych wyników wyborów wynika, że w nowej Radzie Miejskiej w Szubinie, kadencji 2014-2018 zasiądzie 9 radnych z KWW Lewica Razem, 7 radnych z KWW SIS dla Gminy Szubin oraz 3 radnych z KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin. Po jednym radnym wprowadzili KWW Stanisław Wypych i KWW Dawida Rzeskiego. Przed nami także druga tura wyborów na stanowisko Burmistrza Szubina. Do wspólnych zmagań 30 listopada 2014 r. staną Artur Michalak oraz Mariusz Piotrkowski.

 

Frekwencja do godz. 17.30 w Gminie Szubin wyniosła 36,10%

16 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W całym powiecie nakielskim, uprawnionych do głosowania w 77 stałych obwodach do głosowanie jest 67.267 mieszkańców, do godz. 17.30 wydano 24 650 kart co stanowi 36.65%. W gminie Szubina w 21 obwodach uprawnionych do głosowania jest 18 719 mieszkańców, łącznie wydano 6 757 kart co stanowi 36.10%. Punktualnie o godz. 21.00 zostaną zamknięte wszystkie lokale wyborczy i nastąpi liczenie głosów. Wstępne wyniki głosowanie mogą się pojawić około godz. 2.00.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Unihokej Chłopców

16 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

12 listopada 2014 r. w Hali Widowiskowo – Sportowej w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Unihokeju Chłopców dla szkół podstawowych. Przebieg zawodów systemem każdy z każdym. Drużyny biorące udział w zawodach: SP Nr 2 Szubin, SP Królikowo, SP Kołaczkowo, SP Rynarzewo, SP Tur, SP Kowalewo, SP Nr 1 Szubin

Klasyfikacja końcowa:
1. SP Królikowo
- 10 p.
2. SP Rynarzewo – 10 p.
3. SP Kołaczkowo – 10 p.
4. SP Nr 2 Szubin – 4 p.
5. SP Nr 1 Szubin – 3 p.
6. SP Tur – 3 p.
7. SP Kowalewo – 2 p.

Zawody stały na dobrym poziomie i miały bardzo emocjonujący przebieg. Zwycięską drużynę wyłoniono po sporządzeniu dodatkowej tabelki dla trzech pierwszych ekip, w której brano pod uwagę tylko pojedynki między tymi zespołami. Minimalnie lepsi stosunkiem bramek okazali się hokeiści ze Szkoły Podstawowej w Królikowie i to oni wystąpią w półfinale wojewódzkim. Powodzenia !

Czytaj dalej>>>

Pasowanie na ucznia w Szkole Podstawowej nr 1

15 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

7 listopada 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Króla Władysława Jagiełły w Szubinie odbyła się ważna uroczystość Pasowanie na ucznia. Jest to dzień, która na stałe zagościła w kalendarzu szkoły, tradycyjnie przed Świętem Niepodległości. Uroczystość rozpoczęła się oficjalnym powitaniem pierwszaków i gości przez Panią dyrektor Małgorzatę Junyk. Część artystyczną przygotowali uczniowie ze starszych klas, uroczystość prowadziła przewodnicząca samorządu uczniowskiego Klaudię Jakubiak. Do ślubowania przystąpiło ponad 116 uczniów, których wychowawczyniami są panie: Ewa Zientkiewicz, Hanna Kaczmarek, Arleta Lemańska, Anita Pietrzak, Karolina Soloch. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, Pani dyrektor pasowała magicznym ołówkiem każdego pierwszaka na pełnoprawnego ucznia Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie, życząc dzieciom sukcesów i zadowolenia z pobytu w szkole. Na pamiątkę tej wyjątkowej uroczystości z rąk wychowawczyń maluchy otrzymały pamiątkowe dyplomy i legitymacje szkolne, natomiast starsze koleżanki i koledzy wręczyli im drobny prezent. Na zakończenie zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj dalej>>>

Andrzejki w Starym Jarużynie na rzecz budowy Domu św. Bartłomieja

15 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Zapraszamy na Andrzejki dla dzieci

15 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Spotkanie kadetów klasy wojskowej ZSP Szubin z weteranem

15 listopada 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

13 listopada 2014 r. z inicjatywy nauczyciela edukacji wojskowej mjr. rez. Jarosława Odrobińskiego w ZSP im. prof. E. Chroboczka w Szubinie, uczniowie klasy ITL uczestniczyli w spotkaniu w ramach zajęć z edukacji wojskowej z Weteranem Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej – mieszkańcem Szubina kpt. nie podl. ob. sł. wojsk. Stanisławem Jackiewiczem. Spotkanie to stało się kontynuacją obchodów Narodowego Święta Niepodległości, w którym w sposób aktywny, uczestniczyli kadeci z ZSP. Niecodzienny Gość spotkanie rozpoczął od przekazania Przesłania Weteranów do Młodego Pokolenia. Oto jego treść: „My, uczestnicy kampanii wrześniowej, weterani walk na wszystkich frontach drugiej wojny światowej i działań dla odzyskania niepodległości i suwerenności Rzeczypospolitej Polskiej, przekazujemy w przesłaniu Wam – swoim następcom, przyszłym gospodarzom naszej Ojczyzny w jednoczącej się Europie, ideały i wartości wypisane na naszych sztandarach: BÓG, HONOR, OJCZYZNA. Pielęgnujcie nasze symbole i miejsca pamięci narodowej. Nie zapominajcie o tych, którzy złożyli swe życie na ołtarzu Wolnej i Niepodległej Ojczyzny”. Było ono przyjęte przez Radę Kombatantów i Osób Represjonowanych Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy w dniu 23.09.2004 roku. W dalszym wystąpieniu Weteran w skrócie ze szczegółami przekazał uczniom historię swego życia z dzieciństwa oraz późniejszego okresu, aż po dzień dzisiejszy. Urodził się 13.04.1934 r. w Sokolnikach pow. Lwowski. W wyniku działań wojennych zmuszony był wraz z rodziną opuścić dom rodzinny i przenieść się do Lwowa. W 1946r. po zmianie granic Polski przesiedlony na Ziemie Odzyskane. Czytaj dalej>>>