SONDA SMS – Którego kandydata Radnego Powiatowego popierasz w nadchodzących Wyborach Samorządowych?

21 października 2014 Autor:

Zapraszamy do udziału w kolejnej sondzie sms, tym razem głosujemy na kandydatów na Radnych  Powiatowych.  Żeby swój głos poparcia oddać na wybranego kandydata należy wysłać sms’a na numer 71880 o treść, która jest podana przy każdym z wymienionych i zgłoszonych kandydatów.

np. sms o treści: sonda p C8 na numer 71880

koszt jednego sms’a to 1,23 zł z VAT
w sondażu samodzielnie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki wyświetlane są na bieżąco poniżej.

Czytaj dalej>>>

SONDA SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

17 października 2014 Autor:

Zakończył się termin zgłaszania kandydatów na stanowisko Burmistrza Szubina. Komitety Wyborcze zgłosiły w sumie 4 kandydatów. KKW Lewica Razem – Mariusza Piotrkowskiego, KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin  – Artura Michalaka, KWW Szubińska Inicjatywa Samorządowa dla Gminy Szubin – Artura Krajewskiego oraz KWW Stanisław Wypych – Stanisława Wypycha. W ramach sondażu wyborcze zapraszamy państwa do udziału w SONDZIE SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

Żeby swój głos poparcia oddać na wybranego kandydata należy wysłać sms’a na numer 71880 o treść:
sonda b 1 – na Artura Krajewskiego
sonda b 2 – na Artura Michalaka
sonda b 3 - na Mariusza Piotrkowskiego
sonda b 4 – na Stanisława Wypycha.

koszt jednego sms’a to 1,23 zł z VAT w sondażu samodzielnie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki wyświetlane są na bieżąco poniżej.

Czytaj dalej>>>

O włos o tragedii

25 października 2014 Autor:

25 października 2014 r. chwilę po godz. 15.30 na krajowej piątce w miejscowości Kowalewo doszło do kolizji dwóch pojazdów VW Up i Mitsubishi Lancer, uszkodzony został także trzeci pojazd Renault Captur, na którego masce wylądowało wyrwane lusterko z lancera. Kierujący VW jadąc w kierunku Bydgoszczy z niewyjaśnionej przyczyny zjechał na przeciwległy pas obcierając się bokiem z jadącym w kierunku Poznania, lancerem. Szybka reakcja i opanowanie kierowcy Mitsubishi uchroniła jego i pasażerkę od zderzenia z Tirem, który jechał za VW Up. Do czasu usunięcia samochodów z jezdni ruch odbywał się wahadłowo. Na miejsce kolizji wezwano patrol Policji, który ustalił okoliczności zdarzenia oraz zatrzymał dowody rejestracyjne od dwóch pojazdów.

Czytaj dalej>>>

Jesienna wycieczka Pszczółek do Zielonowa

25 października 2014 Autor:

Las jest bogatym źródłem poznania świata przyrodniczego. Dzieciom w wieku przedszkolnym należy stwarzać okazje do poznawania środowiska przyrodniczego w toku różnorodnych form aktywności. Dlatego też, trzylatki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie po raz pierwszy wybrały się na jesienną wycieczkę ze swoimi wychowawczyniami P. Marią Kranz i Olgą Nowak do Zielonowa. Program wycieczki obejmował różnorodne formy zajęć. Była przechadzka po lesie i obserwacja naturalnego ekosystemu świata roślin i zwierząt. Poznawaliśmy przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Dzieci oglądały różne okazy przyrodnicze (liście, mrowisko, korę drzew, rośliny i owady). Każdy starał się usłyszeć i zapamiętać jak najwięcej leśnych dźwięków. Po lesie oprowadzał nas leśniczy, leśnictwa Kowalewo P. Michał Markowski. Opowiadał o zwierzętach, roślinach i grzybach. Przedszkolaki wykazały się świetną znajomością treści dotyczących ochrony przyrody, doskonale wiedzą, że należy ją chronić i że w lesie nie wolno zostawiać śmieci, rozpalać ognisk, płoszyć zwierząt, hałasować. Następnie wybraliśmy się na poszukiwanie grzybów. Dzieci wiedzą, które grzyby są jadalne a które trujące. Wychowawczynie grupy „Pszczółki” serdecznie dziękują P. Michałowi Markowskiemu za okazaną pomoc w organizację wycieczki oraz za przekazanie tak wielu cennych wiadomości. Była to dobra okazja do rozbudzenia zainteresowań otaczającą przyrodą, wzbogacenia wiedzy oraz kształtowania postaw proekologicznych u tak małych dzieci.

Czytaj dalej>>>

Złoty buzdygan w Szubinie

25 października 2014 Autor:

Złoty buzdygan otwierający Sejmik Drużyn Grunwaldzkich jest w Szubinie. W piątek, 24 października 2014 r. przewodniczący Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich hm. Przemysław Padrak wręczył buławę najmłodszym przedstawicielom Gromady Zuchowej Ogniste Pióra (Hufiec PAŁUKI). Jest to wyróżnienie za wzorowo wykonane zadania grunwaldzkie w ramach współzawodnictwa i zdobycie maksymalnej liczby punktów. Brawo zuchy !!!

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Pasowanie na przedszkolaka w szubińskim „Słoneczku”

25 października 2014 Autor:

24 października 2014 r. w obecności rodziców w Przedszkolu Niepublicznym „Słoneczko” w Szubinie odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. W uroczystości brały udział dzieci z grup: ”Zuchów”, „Pszczółek” oraz „Żabek”. Dzieci oraz rodzice zostali przywitani przez Dyrektor Przedszkola Panią Agnieszkę Pasiekę. Impreza rozpoczęła się od programu artystycznego w którym dzieci wesoło zaprezentowały swoje umiejętności: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, tańczyły. Po występach odbyła się „ceremonia” pasowania przez Panią Dyrektor na dzielnych przedszkolaków symbolicznym ołówkiem. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom oraz rożek ze słodkościami. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci naszych podopiecznych oraz rodziców.

Czytaj dalej>>>

Nadkom. Małgorzata Brola pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji

24 października 2014 Autor:

Z dniem dzisiejszym 24 października 2014 roku Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Nakle nad Notecią Naczelnikowi Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP Nakło nadkom. Małgorzacie Brola.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Zarzut podpalenia samochodu i wiele innych usłyszał 21-latek z Nakła

24 października 2014 Autor:

Zgłoszenie o spaleniu się garażu mieszczącego się przy jednej z ulic w Nakle, dyżurny policji otrzymał w sobotę, 18 października 2014 r. przed godziną 5.00. Jak się okazało wewnątrz zaparkowany był hyundai tuscon, który również spłonął. Z informacji przekazanej przez pokrzywdzonego wynikało, że w garażu znajdowały się też dokumenty kierowcy i pojazdu oraz różne elektronarzędzia. Wartość strat pokrzywdzony wycenił na ponad 30 tysięcy złotych. Nad ustaleniem sprawcy tego chuligańskiego czynu pracowali nakielscy kryminalni. Ich praca zakończyła się sukcesem we wtorek 21.10.2014 r. kiedy to ustalili i zatrzymali 21-letniego mieszkańca Nakła podejrzanego o podpalenie garażu. Podejrzany trafił wprost do policyjnego aresztu. Mundurowi natomiast analizowali zdarzenia kryminalne do jakich doszło w ostatnim czasie na terenie miasta. Analiza ta pozwoliła podejrzewać, że zatrzymany może mieć na sumieniu jeszcze inne czyny. W trakcie przesłuchań 21-latka potwierdziły się przypuszczenia kryminalnych. Okazało się, że prócz podpalenia hyundaia, kradzieży dokumentów i elektronarzędzi z garażu, lista grzechów, jakie mężczyzna miał na sumieniu jest bardzo długa. 21-latka podejrzewa się również m.in.: o kradzieże: telewizora z jednej z kamienic, CB radia z pojazdu, roweru z klatki schodowej, włamanie do piwnicy, skąd wyniósł produkty spożywcze, włamanie do pomieszczenia gospodarczego i kradzież narzędzi, a także kradzież dwóch elektrycznych gitar wartych tysiąc złotych. 23.10.2014 r. podejrzany usłyszał zarzuty. Mundurowi odzyskali też prawie wszystkie przedmioty, które 21-latek ukradł. Czytaj dalej>>>

Pijany kierowca za wszelką cenę starał się uciec policjantom

24 października 2014 Autor:

Niestety pomimo wielu apeli kierowanych przez policjantów do kierowców o to, aby nie wsiadać za kierownicę po przysłowiowym „kieliszku” zdarzają się jeszcze osoby, które pomimo szumiących w głowach promili decydują się na jazdę. W działaniach eliminujących z ruchu pijanych kierowców nakielscy policjanci bywają wspierani przez obywateli, którzy coraz częściej zgłaszają takie przypadki. Tak też było 23 października 2014 r. Pijany 55-latek, który kierował mercedesem został zatrzymany również dzięki takiej informacji. Zgłoszenie, o tym że kierowca mercedesa jadącego drogą krajową nr 10, może być pijany, dyżurny nakielskiej policji otrzymał 23.10.2014 r. po godzinie 16.00. Na trasę zostali skierowani policjanci z referatu ruchu drogowego. Długo nie trwało, jak w Sadkach funkcjonariusze zauważyli auto o którym była mowa w zgłoszeniu i próbowali zatrzymać je do kontroli drogowej. Mężczyzna siedzący za kierownica mercedesa ani myślał się podporządkować. Pomimo iż policjanci dali mu jasny sygnał do zatrzymania, ten jeszcze przyspieszył próbując uciec. Po chwili kierowca gwałtownie zjechał na przydrożną posesję. Mężczyzna próbował stawiać mundurowym opór i nie chciał ukazać im żadnych dokumentów. Policjanci szybko poradzili sobie z 55-latkiem i dowieźli go do komendy, gdzie sprawdzili jego trzeźwość. Badanie potwierdziło, że kierowca mercedesa był pijany i miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Mieszkaniec Inowrocławia natychmiast stracił prawo jazdy. Niebawem usłyszy też zarzuty za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd, a grozi mu kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Czytaj dalej>>>

Wspomnienia ze szkolnej ławy

24 października 2014 Autor:

22 października 2014 r. spotkali się uczniowie klas VII a i VII b, którzy zakończyli naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Szubinie w roku 1954. Spotkanie po latach rozpoczęło się od zwiedzania szkoły, w której ławkach zasiadali przed laty, odwiedzenia klasy I d oraz mszą św. w kościele pw. św. Marcina celebrowaną przez ks. kanonika Tadeusza Lesińskiego. Odwiedzili także Muzeum Ziemi Szubińskiej, gdzie zwiedzili najnowsze wystawy: „Szubin to brzmi dumnie”, obejrzeli prace wykonane przez młodzież z liceum plastycznego w Bydgoszczy, które prezentowane są na wystawie „Kontener”, oraz prace powstałe podczas Tygodnia Pokoju im. Anny Frank stworzone przez młodzież z różnych państw, m.in. uczniów szubińskiego liceum. W muzeum wykonano także wspólne pamiątkowe zdjęcie, rozdano foldery, które towarzyszą wystawie „Szubin to brzmi dumnie” i prezentowanej na szubińskim rynku ekspozycji „Czas wojny”, oraz materiały promocyjne.

Czytaj dalej>>>

„Misiaki” uroczyście zostały przedszkolakami

24 października 2014 Autor:

23 października 2014 r. maluchy z szubińskiego Słoneczka przeżyły pierwszą ważną przedszkolną uroczystość, w dużym stopniu stanowiącą zakończenie procesu adaptacyjnego dzieci. Podczas uroczystości pasowania maluchy swoim zachowaniem potwierdziły, że dobrze się czują w przedszkolu. Zaprezentowały rodzicom piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Odświętny strój i piękne birety, a także wystrój sali podkreśliły doniosłość wydarzenia. W dalszej części dzieci złożyły uroczyste ślubowanie, a Pani Agnieszka Pasieka – dyrektor przedszkola z pomocą zaczarowanego ołówka dokonała pasowania. Na pamiątkę tej ważnej chwili każde dziecko otrzymało dyplom i rożek ze słodkościami. 
Po części oficjalnej dzieci wraz z gośćmi zaproszeni zostali do wspólnego poczęstunku. Na twarzach rodziców dostrzec można było ogromne wzruszenie, które pojawiało się podczas występu ich pociech. Z pewnością uroczystość ta na długo pozostanie w naszej pamięci.

Czytaj dalej>>>

Spotkanie z Marcinem Sendwickim w Rynarzewie

24 października 2014 Autor:

15 października 2014 r. Szkołę Podstawową w Rynarzewie odwiedził wicemistrz świata strongman do 110 kg Marcin Sendwicki. Sportowiec opowiedział o swoich treningach, diecie, zawodach  i zmaganiach sportowca. Dzieci mogły pokazać swoja siłę podczas przeciągania liny z panem Marcinem. Atrakcją spotkania było przeciąganie wozu strażackiego przez naszego gościa. Za ten wyczyn dzieci nagrodziły gościa ogromnymi brawami. Na zakończenie pan Marcin złożył autografy na zdjęciach, które uczniowie dostali na pamiątkę spotkania. Już dziś zapraszamy pana Marcina na kolejne spotkanie, a za to odbyte serdecznie dziękujemy. Organizatorem spotkania była nauczyciel szkoły Iwona Koguciuk.

Czytaj dalej>>>

Motocykl kontra Ford Fiesta

23 października 2014 Autor:

22 października 2014 r.  kilkanaście minut przed godz. 7.00 na skrzyżowaniu ulicy Kcyńskiej Nowe Osiedle z ulicą Leśną w Szubinie doszło do zdarzenia z udziałem motocykla i samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano pogotowie ratunkowe, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie oraz patrol policji. Poszkodowany kierujący motocyklem został przewieziony na dalsze szczegółowe badania do szubińskiego szpitala. Na czas działania służb ratunkowych ruch na skrzyżowaniu był utrudniony. Najprawdopodobniej kierujący Fordem Fiestą nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu od strony miasta motocykliście w wyniku czego doszło do zderzenia. Jak się okazało, poszkodowany nie doznał obrażeń, które wymagałby leczenia powyżej siedmiu dni, a co za tym idzie zdarzenia to można było zaliczyć do kolizji drogowej. Następstwem tego było nałożenie mandatu karnego na kierującego  osobówką. Droga wylotowa na Kcynię ponownie była przejezdna po godz. 8.00.

Czytaj dalej>>>

Calineczka podbiła dziecięce serca

22 października 2014 Autor:

Blisko setka dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 2 w Szubinie oraz z Zespołu Szkół  Specjalnych w Szubinie uczestniczyła z zapartym tchem w przedstawieniu „Calineczka” w wykonaniu aktorów krakowskiego teatru ARTRE. Przedstawienie zamówione przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie było częścią edukacji teatralnej najmłodszych, konsekwentnie prowadzoną przez książnicę. Było też realizacją części umowy w ramach projektu zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych zgodnie z potrzebami bibliotek szkolnych. Projekt realizowany jest ze środków finansowych Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego programu Rozwoju Czytelnictwa. Przedstawienie odbyło się w czwartek, 16 października 2014 r.

Czytaj dalej>>>

Finał wojewódzkiego konkursu krasomówczego na zamku w Golubiu Dobrzyniu

22 października 2014 Autor:

Tegoroczni zwycięscy powiatowego konkursu krasomówczego Demostenes, organizowanego przez Rejonową Bibliotekę Publiczną w Szubinie, w partnerstwie z Centrum Kultury w Kcyni, zostali zakwalifikowanie do finału wojewódzkiego konkursu krasomówczego w Golubiu Dobrzyniu. W piątek, 17 października 2014 r. na zamku wystąpili w kategorii szkół podstawowych: Dawid Sala ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie i Weronika Ślipek z Żurawi koło Kcyni. W grupie gimnazjalistów, zaprezentował się Michał Kubalewski z Kcyni. Gratulujemy udziału!

Czytaj dalej>>>

Finał wojewódzki w Indywidualnych Biegach Przełajowych

22 października 2014 Autor:

W tegorocznym finale wojewódzkim w biegach przełajowych , który odbył się 8 października 2014 r. w Bydgoszczy, udział wzięli najlepsi zawodnicy z zawodów powiatowych. Dziewczęta szkół podstawowych rywalizowały na dystansie 800m, a chłopcy na 1000m. Uczniowie szkół gimnazjalnych musieli pokonać dystans: dziewczęta 1500m, chłopcy 2000m.Gminę Szubin reprezentowali: Jagoda Keiser – SP Nr 1 Szubin, Arnika Sierży – SP Tur, Aleksandra Szczech – SP Nr 2 Szubin, Oskar Durko – SP Rynarzewo, Karolina Bejma – G Nr 1 Szubin, Brajan Broda – G Nr 2 Szubin, Joachim Markowski – G Nr 1 Szubin. Jagoda Keiser z szubińskiej jedynki została mistrzynią województwa kujawsko – pomorskiego w biegu na 800 metrów pozostawiła za swoimi plecami wszystkie, około 70 zawodniczek, zajmując I miejsce. Wcześniej w zawodach gminnych i powiatowych była równie bezkonkurencyjna i stawała na najwyższym stopniu podium. To ogromny sukces naszej biegaczki. Serdeczne gratulacje dla zawodniczki i jej opiekunki Grażyny Pawlak. Z pozostałych zawodników najlepiej zaprezentowała się Karolina Bejma z Gimnazjum Nr 1 w Szubinie zajmując piąte miejsce.

Czytaj dalej>>>

Kółko Żeglarskie z wizytą u przedszkolaków

22 października 2014 Autor:

16 października 2014 r. do Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie przybyli do nas goście z Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie „Kółko Żeglarskie” pod opieką Pani Małgorzaty Pingot. W zajęciach uczestniczyły dwie grupy przedszkolne Gumisie i Tygryski. Każda z grup miała dostosowane zajęcia do swoich możliwości i wieku. Dzieci młodsze kolorowały obrazki statku, natomiast dzieci starsze składały z orgiami stateczek. Każda z grup poznała życie żeglarzy na rejsie, budowę statku. Wszyscy obecni śpiewali wspólnie piosenki żeglarskie. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły w zajęciach, wizyta gości bardzo im się spodobała i nie mogą już się doczekać kolejnej wizyty i mnóstwa nieznanych im opowieści. Dziękujemy.

Czytaj dalej>>>

Spotkanie z leśnikiem w SP Tur

22 października 2014 Autor:

16 października 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków w Turze odbyło się spotkanie z Panem leśniczym Jerzym Przybylskim dla uczniów klas I-III. Pan leśniczy opowiedział nam o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Uczniowie klas młodszych mieli okazję do utrwalenia wiadomości zdobytych na zajęciach. Podczas barwnej prelekcji zapoznali się z pracą leśniczego, nauczyli się rozróżniać poroże od rogów oraz poznali wiele ciekawostek z życia leśnych zwierząt. Następnie odbyło się podsumowanie akcji ekologicznej Pomagamy Zwierzętom i ogłoszenie wyników przeprowadzonych konkursów o tematyce leśnej. W konkursie plastycznym pt. ,,Las Jesienią” I-miejsce zajęła Alicja Słoma, II-miejsce Jagoda Targońska i Gabrysia Dajnowska, III-miejsce Martyna Gurdak. W konkursie pt. ,,Karmnik dla ptaków” I-miejsce zajął Szymon Kmieć, II-miejsce Julia Walczak, III-miejsce Martyna Leppert. W akcji ekologicznej Pomagamy Zwierzętom I-miejsce zajęła klasa II, II-miejsce klasa IV i III-miejsce klasa Ia. Wszyscy zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody. Na zakończenie uczniowie serdecznie podziękowali Panu leśniczemu za przybycie do naszej szkoły.

Czytaj dalej>>>

Urodziny Kubusia Puchatka

22 października 2014 Autor:

14 października 2014 r. w bibliotece w Chomętowie odbyły się urodziny Kubusia Puchatka. Okazją do wspólnej zabawy były 88 urodziny książkowego misia. Na uroczystość przybyło 9 dzieci. Na początku uczestnicy mieli za zadanie poszukać cukierków. Było także układanie puzzli oraz doczepianie ogona Kłapouchowi z zawiązanymi oczami. Następnie odbył się konkurs wiedzy o Puchatku i jego przyjaciołach. Nie zabrakło też miodku. Wiadomo, że Kubuś uwielbia miód i my także musieliśmy spróbować tego przysmaku. Dla chętnych odbyły się konkurs zjedzenia miodu z talerzyka bez pomocy rąk. Śmiechu i radości było co nie miara. Na zakończenie dzieci na papier miały przenieść wizję urodzinowego przyjęcia jubilata, a bibliotekarka czytała fragment książki „Kubuś Puchatek” A.A. Milne. Dziękuję wszystkim za przybycie i wspólne świętowanie kolejnych urodzin Puchatka. Zapraszam za rok.

Czytaj dalej>>>

Dla ciała i ducha

21 października 2014 Autor:

W piękny sobotni poranek, 18 października 2014 r.  członkinie ze Stowarzyszenia Gminnej Rady Kobiet w Szubinie wybrały się na wycieczkę do Uniejowa na basen wód termalnych. Panie korzystały z sauny, jacuzzi, zjeżdżalni i wielu innych atrakcji, a w drodze powrotnej zwiedziły Sanktuarium Maryjne w Licheniu.

.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

Wydział Konwojowy przyjazny Zespołowi Szkół nr 2 w Szubinie

21 października 2014 Autor:

17 października 2014 r. odbyło się spotkanie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie z funkcjonariuszami Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Zajęcia pod hasłem „Wydział Konwojowy przyjazny Zespołowi Szkół nr 2 w Szubinie” przygotowali i poprowadzili mł. asp. Krzysztof Koguciuk oraz mł. asp. Marcin Chojnicki. Celem spotkania było przedstawienie technik i metod stosowanych przez funkcjonariuszy KWP w codziennej służbie oraz zaprezentowanie sprzętu transportowego przeznaczonego do przewozu osób zatrzymanych. Koordynatorem zajęć była Pani Karina Kużniak-Garstecka, która na zakończenie wręczyła w imieniu uczniów klas I oraz ich wychowawczyń podziękowania mł. asp. Krzysztofowi Koguciuk i mł. asp. Marcinowi Chojnickiemu. Na ręce funkcjonariuszy przekazała również podziękowania dla I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomaszowi Trawińskiemu, Naczelnika Wydziału Konwojowego KWP w Bydgoszczy mł. insp. Rafałowi Nowickiemu, Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. kujawsko- pomorskiego za możliwość organizacji zajęć w Zespole Szkół w Szubinie oraz za obdarowanie uczniów upominkami, jednocześnie życząc Policjantom dalszych sukcesów w życiu prywatnym oraz służbowym.

Czytaj dalej>>>

21 października 2014 Autor:

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym w Smolnikach

21 października 2014 Autor:

20 października 2014 r. chwilę po godz. 18.00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w Smolnikach, gmina Szubin. Na miejsce zadysponowano cztery zastępy strażaków: trzy zastępy z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie w tym podnośnik hydrauliczny i zastęp OSP Szubin. Po przybyciu na miejsce strażacy przy użyciu aparatów powietrznych przystąpili do działań gaśniczych. Pożar powstał w kotłowni mieszczącej się w przybudówce. Od ognia zajęły się belki stropowe, a następnie ogień przemieścił się na poddasze. Spaleniu uległa część dachu z eternitu. Na miejsce przybył patrol Policji i pogotowie energetyczne, które odcięło dopływ prądu do posesji.

Czytaj dalej>>>

Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy

20 października 2014 Autor:

W październiku 2014 r. uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią Kingą Nowakowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy. Turniej przeprowadzony został przez trenerów piłki nożnej, którzy bazują na angielskich metodach treningowych. Zawody rozgrywane były dla każdej klasy indywidualnie, wewnątrz grup. Uczniowie IIB zostali podzieleni na kilka drużyn, które rozgrywały ze sobą o mistrzostwo swojej klasy. Celem zajęć była integracja dzieci, zwiększenie aktywności fizycznej, umiejętności gry w piłkę nożną oraz kształtowanie postawy współdziałania zespołowego! Zawody rozpoczęły się od występu dziewcząt – cheerleaderek z klasy, które dopingowały swoich kolegów przez cały czas trwania rozgrywek. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom.

Czytaj dalej>>>

Zawody spinningowe koła PZW 128 Szubin

17 października 2014 Autor:

W dniu 12 października 2014 r. na Kanale Noteckim w Antoniewie, odbyły się piąte, a zarazem ostatnie z zaplanowanych na ten rok zawodów wędkarskich zorganizowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie. Tym razem były to zawody spinningowe. Tradycyjnie po ogłoszeniu regulaminu zawodów przez prezesa koła Zbyszka Szczepańskiego, zawodnicy rozpoczęli rywalizację która trwała od godz. 7.30 do godz. 13.00. O godz. 13.00 komisja przystąpiła do ważenia złowionych w tym czasie ryby. Na podstawie spisanych rezultatów, komisja sędziowska ustaliła liczbę zdobytych punktów oraz kolejność zajętych miejsc:
1 miejsce – Lehnart Maciej
2 miejsce – Paradowski Andrzej
3 miejsce – Szczepański Zbyszek
4 miejsce – Łapka Wiesław
5 miejsce – Jankowski Mateusz
6 miejsce – Jancy Mirosław

Czytaj dalej>>>

Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela w ZSP Szubin

17 października 2014 Autor:

13 października 2014 r. odbył się w ZSP Szubin uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. W części oficjalnej pani dyrektor Elżbieta Nowicka złożyła wszystkim nauczycielom życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora, które otrzymali: Sylwia Bałuk, Anna Miśnik, Izabela Trocha, Dorota Adamczewska, Danuta Kłosowska oraz Dorota Nować i Hanna Cyganek. Zaproszeni goście: Pani Róża Trela – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Marian Szymański – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych przekazali na ręce pani dyrektor kwiaty dla całego grona pedagogicznego. W dalszej części uroczystości uczennice Sandra Król i Małgorzata Nowak przedstawiły dekalog nauczyciela, którego przestrzeganie zapewni sukces pedagogiczny i owocną współpracę z uczniami. Uczniowie Mikołaj Karaś i Krzysztof Siatka pokazali natomiast niezbędne wyposażenie nauczyciela, które pozwoli usprawnić niełatwą pracę. Wśród potrzebnych przedmiotów znalazły się m.in. nauszniki, lusterko wsteczne, worek grochu czy lornetki nauczycielskie. Furorę w tym „niezbędniku” zrobił zestaw tabletek uspokajających zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Na zakończenie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wręczone zostały upominki wykonane przez mieszkańców internatu.

Czytaj dalej>>>

Kadeci klasy wojskowej z wizytą w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

17 października 2014 Autor:

W dniu 16 października 2014 r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w podróży do Bydgoszczy. Pierwszym etapem była Wojskowa Komenda Uzupełnień, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy. Powitał nas mjr Janusz Koźmiński – Szef Wydziału Rekrutacji. Uczniowie w czasie pobytu m.in. w Sali Tradycji zapoznani zostali z historią Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy oraz z kronikami Komendy. W dalszej kolejności kadetom zaprezentowano kancelarie służbowe, w których pracownicy WKU opowiadali o powoływaniu do różnych form służby wojskowej oraz sposobie administrowania zasobami osobowymi w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Wizyty była okazją do złożenia podziękowania Panu ppłk. Adamowi Ciesielskiemu – Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Bydgoszczy za dotychczasową współpracę. Kadetka Angelika Sztyma w obecności nauczycieli przekazała Komendantowi w imieniu całej społeczności szkolnej pamiątkową fotografię wykonaną na tle szkoły po uroczystości ślubowania klas pierwszych i przysięgi klasy wojskowej w dniu 11 października 2014 r. Uczniowie zaś otrzymali gadżety związane ze służbą w Narodowych Siłach Rezerwy oraz w Wojsku Polskim. Następnym punktem wyjazdu było Muzeum Wojsk Lądowych. Tam przewodnik zapoznał nas na początku pobytu z wystawą czasową pt. „Wielka Wojna 1914-1918”. W bieżącym roku mija 100 lat od wybuchu pierwszego konfliktu o zasięgu światowym, który pociągnął za sobą śmierć około 17 milionów ludzi. Początkowo przyjęło się go nazywać „Wielką Wojną” i dopiero po zakończeniu II wojny światowej zaczęto używać określenia I wojna światowa. Tragiczne wydarzenia Wielkiej Wojny zostały przyćmione przez okrucieństwa lat 1939-1945, ale warto pamiętać o tamtych dramatycznych czasach, nie tylko ze względu na ilość ofiar, skalę działań, czy zastosowanie nowych technologii, ale także, aby wspominać losy zwykłych ludzi, którzy zostali wciągnięci w tryby historii. Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na wystawę poplenerową do Korytarzyka

16 października 2014 Autor:

Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli z okazji ich święta

15 października 2014 Autor:

14 października 2014 r. w Dniu Edukacji Narodowej, w murach Urzędu Miejskiego w Szubinie odbyło się uroczyste spotkanie podczas, której Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wręczył nagrody wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Jolanta Grzegorek – SP Chomętowo, Wioletta Katarzyna Tomaszewska – Gimnazjum Nr 1 w Szubinie, Barbara Wiencelewska-Cyranowicz – SP Królikowo, Magdalena Szmyt – SP Kołaczkowo, Karina Kuźniak-Garstecka – ZS Szubin, Danuta Pokora – ZS Szubin, Jolanta Storzyńska – Przedszkole Nr 2 Szubin, Teresa Brelińska – Przedszkole Nr 3 Szubin, Rafał Graba – ZS Kowalewo, Justyna Joanna Nitka – ZS Kowalewo, Dorota Zygmunt – ZS Rynarzewo, Magdalena Itrich – ZS Rynarzewo, Danuta Jaworska – SP Nr 1 Szubin, Katarzyna Krajewska- SP Tur.  Natomiast w bydgoskim kuratorium wręczono odznaczenia i uhonorowano Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorskigo Kuratora Oświaty, Profesorowie Oświaty w 2014 r. nauczycieli uczących w szkołach naszej gminy i tak: Małgorzata Bielska-Pingot - I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie - Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę, Czytaj dalej>>>

Konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” rozstrzygnięty

15 października 2014 Autor:

Czwarta edycja miejsko-gminnego konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” to sukces szubińskiej biblioteki, ale także wszystkich osiemdziesięciu dzieci biorących udział w konkursie. Plastyczna propozycja była częścią wakacyjnej akcji pt.: „Zaczarowana Biblioteka„. Konkurs służył rozbudzeniu zdolności plastycznych dzieci. Przedsięwzięcie wsparła finansowo Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie, fundując nagrody książkowe. Dziękujemy za to serdecznie! Ukoronowaniem konkursu była wystawa przygotowana przez Marię Mańkowską, kierownika oddziału dla dzieci szubińskiej biblioteki. Laureaci, rodzice, opiekunowie i bibliotekarze przybyli w sobotnie przedpołudnie na wernisaż wystawy pokonkursowej. „Jak czuję tak rysuję„, „Pokażę ci mój rysunek a ty powiesz mi co dzieje się w moim wnętrzu„, „Oto ja i mój świat” – „mówiły” rysunki. Czterdzieści osób z uwagą wysłuchało opowieści o świecie rysowanym przez małych artystów, zwycięzców konkursu. Nie obyło się też bez poczęstunku. Wystawę dzieci można oglądać w oddziale dla dzieci książnicy szubińskiej do końca listopada. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej>>>