5 lutego 2016 Autor:

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

1 września 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

12 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 1.02.2016 – 7.02.2016

9 lutego 2016 Autor:

W dniu 2.02.2016 r. zastęp GBA JRG Nakło został zadysponowany do mieszkania w którym podejrzewano tlenek węgla. Po wykonaniu pomiaru detektor wykazał 220ppm.

W dniu 02.02.2016r w miejscowości Szubin doszło do pożaru kontenera na odpady komunalne. Na miejsce zadysponowano zastęp GBA z JRG Szubin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ugaszeniu pożaru za pomocą jednego prądu wody.

W dniu 3.02.2015 r. zastępy z OSP Witosław oraz OSP Mrocza zostały zadysponowane do Rajgrodu gm. Mrocza w celu zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca LPR.

W dniu 4.02.2016 r. w miejscowości Niedola zgłoszono wypadek. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SLRtBA z JRG Nakło oraz zastępu GBA z OSP Potulice zastano samochód osobowy po dachowaniu. Zadanie zastępów polegało na usunięciu skutków po wypadku. W zdarzeniu uczestniczyły trzy osoby.

W dniu 5.02.2016 r. w Rozwarzynie zgłoszono plamę oleju po kolizji s/o. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu SLRtBA z JRG Nakło zostano dwa samochody osobowe po kolizji. Osoby uczestniczące w zdarzeniu znajdowały się w karetce pogotowia.

Czytaj dalej>>>

Podejrzani o rozbój aresztowani na 3 miesiące

8 lutego 2016 Autor:

Sąd aresztował na trzy miesiące mężczyzn podejrzanych o rozbój, do jakiego doszło w centrum Nakła w miniony piątek. Pierwszy ze sprawców został zatrzymany przez policjantów w niespełna godzinę po przestępstwie. Kolejni dwaj dołączyli do niego jeszcze tego samego wieczoru. Za rozbój grozi do 12 lat więzienia. Do zdarzenia doszło w miniony piątek (05.02.16), krótko po 16.00 na ulicy Hallera w Nakle. Ze zgłoszenia, jakie odebrał dyżurny nakielskiej policji, wynikało, że dwóch mężczyzn z kaskami motocyklowymi na głowach, zaatakowało idącą ulicą kobietę i po krótkiej szarpaninie ukradli jej torebkę, w której znajdował się utarg z punktu kasowego. Pokrzywdzona została napadnięta zaledwie kilka metrów przed bankiem, do którego zmierzała. Nad zatrzymaniem podejrzanych oraz ustaleniem przebiegu zdarzenia pracowali wspólnie kryminalni z Nakła i Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Policjanci bardzo szybko wytypowali podejrzanych i ustalili, gdzie przebywają. 28-latek został zatrzymany za kierownicą swojego auta w niespełna godzinę po napadzie. 39-letni współsprawca rozboju, jak tylko zobaczył nieoznakowany radiowóz, wysiadł z samochodu i próbował uciekać pieszo. Został zatrzymany po krótkim pościgu. Kryminalni ustalili, że oprócz zatrzymanych w rozboju brał także udział 38-letni nakielanin. Został zatrzymany w jednym z mieszkań na terenie miasta. Czytaj dalej>>>

Nissan Micra wypadł z drogi do rowu

8 lutego 2016 Autor:

7 lutego 2016 roku około godz. 10:05 na drodze wojewódzkiej nr 241 na wysokości miejscowości Studzienki zjechał z drogi do rowu samochód osobowy. Prowadząca samochód osobowy marki Nissan Micra jadąca w kierunku Kcyni w niewyjaśnionych okolicznościach zjechała na przeciwległy pas jezdni, a następnie do rowu. Samochód przewrócił się na bok. W działaniach ratowniczych uczestniczyli: zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, Zespół Ratownictwa Medycznego i Policja. Na szczęście zakończyło się na potłuczeniach.

Czytaj dalej>>>

6 lutego 2016 Autor:

Firma ubezpieczeniowa, a termin wypłaty odszkodowania… – MASZ SWOJE PRAWA

6 lutego 2016 Autor:

Termin w jakim firma ubezpieczeniowa dokonuje wypłaty odszkodowania jest uregulowany w art. 14 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Zakład ubezpieczeń wypłaca odszkodowanie w terminie 30 dni licząc od dnia złożenia przez poszkodowanego lub uprawnionego zawiadomienia o szkodzie. W przypadku gdyby wyjaśnienie w tym terminie okoliczności niezbędnych do ustalenia odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń albo wysokości odszkodowania okazało się niemożliwe, odszkodowanie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym przy zachowaniu należytej staranności wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, nie później jednak niż w terminie 90 dni od dnia złożenia zawiadomienia o szkodzie, Czytaj dalej>>>

Apel ślubny

6 lutego 2016 Autor:

Powiedzieli sobie Tak – to tytuł wystawy planowanej przez Muzeum Ziemi Szubińskiej. Wystawa będzie mówiła o jednym z najważniejszych momentów życia, jakim jest ślub. Część z prezentowanych na wystawie zdjęć pozyskana została w ramach ubiegłorocznego projektu pt. Album rodzinny. Mając na uwadze niezgłębione domowe archiwa szubińskie Muzeum apeluje do mieszkańców Szubina i okolicy o udostępnienie archiwalnych zdjęć, ale nie tylko. Po tym ważnym wydarzeniu pozostają i inne pamiątki, więc apelujemy nie tylko o zdjęcia, telegramy z życzeniami i dokumenty związane ze ślubem, ale też o elementu stroju ślubnego, szczególnie o suknie ślubne. Na fotografie i akcesoria ślubne czekamy do końca marca.

Czytaj dalej>>>

Wypadek na Poznańskiej w Nakle nad Notecią

6 lutego 2016 Autor:

5 lutego 2016 roku około godziny 15:30 doszło do wypadku na skrzyżowaniu ul. Poznańskiej i ul. Zanotecię – drodze wojewódzkiej nr 241 w Nakle nad Notecią. W wypadku uczestniczyły dwa samochody osobowe marki mercedes i fiat uno. Jadący od strony Nakła nad Notecią samochód osobowy mercedes uderzył w bok wyjeżdżającego z drogi podporządkowanej (ul. Zanotecie) samochód osobowy fiat. Siła uderzenia była duża bowiem mercedesa wyrzuciło do pobliskiego rowu z wodą, a fiat został doszczętnie zniszczony. Poszkodowani zostali dwaj kierowcy. Przybyli na miejsce strażacy musieli uwolnić zakleszczonego kierowcę fiata, którego do szpitala w Bydgoszczy zabrał śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Za pomocą wyciągarki samochodowej wyciągnęli mercedesa z rowu. W działaniach ratowniczych uczestniczyły trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja i wspomniane wcześniej LPR. Droga wojewódzka na chwilę obecną jest całkowicie zablokowana.

Czytaj dalej>>>

Wystawa, wykład i koncert – niedziela w Muzeum

6 lutego 2016 Autor:

Niedzielny wernisaż wystawy pt. Etnografowie w terenie w Muzeum Ziemi Szubińskiej połączony był z wykładem i koncertem noworocznym szubińskiego chóru. Zebranych powitała dyrektor Kamila Czechowska. Zebrani wysłuchali wykładu dr Anny Weroniki Brzezińskiej pt. Ocalone krajobrazy. Digitalizacja dziedzictwa kulturowego. Wernisaż uświetnił koncert NOWOROCZNY w wykonaniu Chóru im. św. Jana Pawła II pod dyrekcją prof. Elżbiety Szubertowskiej. Koncertowe wykonanie repertuaru przez szubiński chór zostało nagrodzone oklaskami na stojąco. „Etnografowie w terenie” to wystawa archiwalnych fotografii zgromadzonych w Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej UAM w Poznaniu. Zdjęcia były wykonywane od późnych lat 50. XX wieku podczas badań terenowych prowadzonych przez prof. Józefa Bursztę i jego współpracowników. W zbiorach prezentowanych na wystawie nie zabrakło fotografii wykonanych na terenie Pałuk, między innymi w Godzimierzu koło Szubina. Kurator: Izabela Kowalczyk. Oficjalna strona wystawy: stofotografii.weebly.com. Organizatorzy: Fundacja Laboratorium Inicjatyw Międzykulturowych KEJ oraz Instytut Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wystawa finansowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Program Kultura Ludowa).

Czytaj dalej>>>

5 lutego 2016 Autor:

.

.

Przyjmę gruz
pod utwardzenie terenu

 tel. 609 699 888

Bal charytatywny Szubińskiego „Słoneczka”

2 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

23 stycznia 2016 roku, po raz piąty odbył się bal karnawałowy organizowany przez Dyrekcje Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” z Szubina. Pracownicy, rodzice i przyjaciele bawili się w restauracji „ Stary Browar” w Szubinie. Uczestnikom umilał czas duet z formacji „Dj Dąbek”. Jak co roku zorganizowana została loteria fantowa oraz licytacja. Tym razem zebrane pieniądze zostaną w całości przeznaczone na rehabilitację Julki Iciak z Pińska, która choruje na mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe i padaczkę lekooporną. Julka jest podopieczną Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko”. Organizatorzy pragną podziękować wszystkim gościom balu oraz fundatorom za wspaniały wkład w ten szczytny cel, a w szczególności: Pani Małgorzacie Dudek, salon fryzjersko – kosmetyczny, Pani Alicji Sikora, pizzeria „Verona”, Państwu Justynie i Jarkowi Kowalskim, firma „Pulgadzet.pl” p. Kubacka, firma p. Arkadiusza Berki- mechanika pojazdowa, sklep i zakład mebli tapicerowanych Piotr Pasieka Nakło nad Notecią oraz Państwu: Piniarskim, Marciniak, Wysockim, Rogosz, Mężykowskim, Rejment, Rychlewskim, Elwertowskim oraz Piniarskim. Jednocześnie pragniemy zachęcić w imieniu Juli i jej najbliższych do przekazania 1% podatku. KRS 0000186434 Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”. W rubryce Informacje Uzupełniające: Julia Iciak 11/I. Za okazaną pomoc i wsparcie bardzo dziękujemy !

Czytaj dalej>>>

Dobre wyniki UKB Szubin

2 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

W Toruniu odbyły się Ogólnopolskie Zawody na Hali w Lekkiej atletyce, zawodach tych udział wzięło ponad 1000 osobo startów. Zawody te były zarazem Halowymi Mistrzostwami Województwa Pomorskiego. Bardzo dobre wyniki uzyskała w tych zawodach 14 osobowa grupa zawodników z Uczniowskiego Klubu Biegacza z Szubina. Były to ostatnie zawody dla zawodników UKB na hali. Na wyróżnienie zasługują Aleksandra Szczech w skoku w dal, Karolina Bejma w biegu 800m, Jagoda Kaiser w biegu 200m, Filip Brągiel w skoku w dal, Bartosz Iskra 60m i w skoku w dal oraz Natalia Grzegorek w skoku w dal. Tak dobre wyniki zawodnicy UKB Szubin uzyskali po ciężkim obozie sportowym w Zakopanym. W styczniu odbyły się również Mistrzostwa Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Lekkiej Atletyce, dobry wynik uzyskała zawodniczka UKB Szubin młodziczka Aleksandra Szczech zdobywając brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 4,57 m. Teraz młodzi lekkoatleci z UKB Szubin będą się przygotowywali do Mistrzostw Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Przełajach które odbędą się 28 lutego w Białych Błotach.

Czytaj dalej>>>

Żnin Gams Week

2 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Czytaj dalej>>>

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 25.01.2016 – 31.01.2016

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

W dniu 25.01.2016 r. zastępy GBA OSP Rynarzewo i GBA JRG Szubin ugasiły palące się sadze w kominie budynku jednorodzinnego w miejscowości Zamość.

W dniu 25.01.2015 r. zastęp GBA OSP Kcynia wypompował wodę z piwnicy budynku mieszkalnego w miejscowości Szczepice.

W dniu 27.01.2016 r. w miejscowości Wieszki na Drodze Wojewódzkiej nr 246 doszło do wypadku drogowego – dachował na jezdni samochód osobowy. Na miejsce udały się zastępy SLRtBA, GBA, SLRR JRG Nakło i GBA OSP Paterek. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym oraz odłączeniu akumulatora. Jedna osoba poszkodowana została przetransportowana przez ZRM do szpitala.

W dniu 27.01.2016 r. zastęp GBA JRG Nakło został zadysponowany do miejscowości Karnowo, gdzie na słupie energetycznym zapaliło się puste bocianie gniazdo. Po odłączeniu prądu przez pracowników pogotowia energetycznego strażacy przy użyciu działka wodno – pianowego strącili palące się gniazdo na ziemię, gdzie zostało dogaszone.

Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na spotkanie Stowarzyszenia Rady Przedsiębiorców i Pracodawców

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

.

.

Urząd Miejski w Szubinie
przekazuje informację w imieniu
Stowarzyszenia Rady Przedsiębiorców i Pracodawców Gminy Szubin,
o spotkaniu z przedstawicielem GDDKiA i PGNiG  w sprawie budowy S5.
Zebranie odbędzie się
2 lutego 2016 r. w sali 31 UM w Szubinie.
Początek spotkania: godzina 17.00.

Na własne konto….

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Gmina Szubin jest jedną z 2174 gmin wiejskich lub miejsko – wiejskich , które mogły otrzymać dofinansowanie na rozwój edukacji ekonomicznej wśród młodzieży gimnazjalnej. Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej dofinansował 100 gmin z terenu całego kraju jedną z nich jest gmina Szubin. Ostatnim projektem oświatowym dla młodzieży z gminy Szubin złożonym i wygranym przez Wojciecha Bethke specjalistę ds. pozyskiwania środków pozabudżetowych dla lokalnej oświaty jest projekt pn. „ Na własne konto ‘’ finansowany przez Fundację pod nazwą „Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej”, który otrzymał dofinansowanie z Narodowego Banku Polskiego na realizację projektu „ Na własne konto” w ramach programu edukacji ekonomicznej w roku szkolnym 2015/2016. Projekt będzie realizowany w dwóch etapach. 25.01.2016 rozpoczął się etap I obejmujący 30 godzin dydaktycznych z zakresu wiedzy ekonomicznej. Młodzież z Gimnazjum w Rynarzewie poprzez praktyczne zajęcia przez cały drugi tydzień zimowych wakacji pod okiem studentki ekonomi poznaje tajniki podstaw przedsiębiorczości, aktywności gospodarczej, pieniądza i bankowości oraz oszczędzania i inwestowania a także marketingu, reklamy i opracowania biznesplanu. Czytaj dalej>>>

Zapraszamy do udzłau w Gminnym Programie Aktywności Fizycznej Seniorów

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Szubinie informuje o przystąpieniu do prac organizacyjnych mających na celu wdrożenie projektu socjalnego pn. Gminny Program Aktywności Fizycznej Seniorów.  Projekt jest adresowany do osób po 50 roku życia, zainteresowanych poprawą swojej sprawności fizycznej i zdobyciu wiedzy z zakresu profilaktyki geriatrycznej. Czas trwania Programu to: luty – marzec – kwiecień – maj 2016. Już dziś realizatorzy są zainteresowani uczestnictwem Państwa w tej cennej propozycji. Dlatego dla osób chcących wziąć czynny udział w projekcie przesyłamy informacje i prosimy o wypełnienie zgłoszenia oraz umieszczenie go w przygotowanej skrzynce kontaktowej z napisem Gminny Program Aktywności Fizycznej Seniorów znajdującej się w poczekalni kasy Banku Spółdzielczego (w Urzędzie Miejskim w Szubinie, ul. Kcyńska 12). do dnia 5 lutego 2016 r.

.

.

Czytaj dalej>>>

Wypadek za Chrząstowem

1 lutego 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

31 stycznia 2016 roku około godziny 22:25 na drodze wojewódzkiej nr 241 pomiędzy Chrząstowem, a Kosowem doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego. Jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy marki Ford Mondeo w niewyjaśnionych okolicznościach zjechał na lewy pas jezdni, przejechał płytki przydrożny rowek i zerwał kilka metrów ogrodzenia przydrożnej posesji. 21 latek kierujący samochodem został zabrany do szpitala w Bydgoszczy przez Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach ratowniczych uczestniczyły zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>

Studniówka w I Liceum Ogólnokształcącym w Szubinie

31 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

3o stycznia 2016 r. w pensjonacie Stary Browar odbyła się studniówka uczniów klas trzecich I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie. Zaproszonych gości powitali przedstawiciele maturzystów: Filip Homeja z klasy IIIa i Sonia Nejman z klasy IIIb. Otwarcia balu dokonała dyrektor szkoły Elżbieta Kłosowska-Hilscher, życząc uczniom wspaniałej zabawy. Studniówka rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. Następnie prowadzący podziękowali zarówno rodzicom – organizatorom zabawy, jak również nauczycielom i wychowawczyniom klas: Ewie Mieczkowskiej-Szczekot oraz Hannie Zielińskiej. Szampańska zabawa trwała do białego rana.

Czytaj dalej>>>

Pożar kamienicy w Sadkach

30 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone
29 stycznia 2016 roku około godz. 22:45 stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Nakle nad Notecią powiadomiono o pożarze kamienicy przy ul. Wyzwolenia w Sadkach. Na miejsce pożaru natychmiast zadysponowano trzy zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią w tym podnośnik oraz zastęp miejscowej OSP Sadki. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pali się poddasze piętrowej kamienicy przy ul. Wyzwolenia 10. Ogień szybko zlokalizowano, którego źródło było blisko komina i ugaszono. Ze względu na bardzo duże zadymienie strażacy musieli oddymić pozostałe pomieszczenia kamienicy. Trudno mówić wieczorową porą o wysokości strat, dopiero będzie można je w  pełni określić za światła dziennego.
Czytaj dalej>>>

Na polnej drodze uderzył w drzewo

30 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

W piątek 29 stycznia 2016. około godziny 16.50 kcyńskie służby ratunkowe zostały wezwane do zdarzenia drogowego w Rozpędku. Samochód osobowy marki BMW na polnej drodze uderzył w drzewo. Mimo, iż auto poszkodowanego kierowcy prawie w ogóle nie ucierpiało, to kierowca pojazdu został odwieziony do szpitala. Na miejsce kolizji przyjechali strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP z Kcyni i Dobieszewa oraz ratownicy medyczni z Punktu Podstawowego Ratownictwa Medycznego w Kcyni. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Komisariatu Policji w Kcyni.

Czytaj dalej>>>

Wypadek Tira z osobówką w Smolnikach

29 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

29 stycznia 2016 r. kilkanaście minut po godz. 7.00 na drodze krajowej nr 246 Szubin – Łabiszyn doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i TIR’a. Do zdarzenia doszło na wiadukcie nad obwodnicą Szubina. Kierujący Tirem jechał od strony Łabiszyna natomiast osobówka od strony Szubina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, pogotowie ratunkowe oraz patrole policji. Zadanie strażaków polegało na wydostaniu z zakleszczonego pojazdu kierującego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. W wyniku zderzenia poszkodowany został kierowca VW Passata, który w stanie ciężkim został odwieziony do szpitala. Na czas działania służb ratunkowych droga była całkowicie zablokowana. Czynności wyjaśniające oraz procesowe prowadzą policjanci z KP Szubin przy wsparciu kolegów z Sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią.

Czytaj dalej>>>

Czym jest Społeczna Rada ds. Osób Niepełnosprawnych

29 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Zgodnie z art. 44b ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, przy starostach tworzy się powiatowe społeczne rady do spraw osób niepełnosprawnych, będące organami opiniodawczo-doradczymi. Do zakresu działania powiatowych rad należy:
1) inspirowanie przedsięwzięć zmierzających do:
a) integracji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych,
b) realizacji praw osób niepełnosprawnych;
2) opiniowanie projektów powiatowych programów działań na rzecz osób niepełnosprawnych;
3) ocena realizacji programów;
4) opiniowanie projektów uchwał i programów przyjmowanych przez radę powiatu pod kątem ich skutków dla osób niepełnosprawnych.
Powiatowe rady składają się z 5 osób, powoływanych spośród przedstawicieli działających na terenie danego powiatu organizacji pozarządowych, fundacji oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego (powiatów i gmin).

Czytaj dalej>>>

Dachowanie za Paterkiem

28 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

27 stycznia 2016 roku po godz. 12:00 na drodze wojewódzkiej nr 246 pomiędzy Paterkiem, a Wieszkami dachował samochód osobowy marki Ford Fokus. Na szczęście trzem jadącym w samochodzie osobom nic poważnego się nie stało, skończyło się na potłuczeniach. Samochód został znacznie uszkodzony. W działaniach ratowniczych uczestniczyły cztery zastępy, w tym trzy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią i zastęp z OSP Paterek, Zespół Ratownictwa Medycznego z Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie oraz Policja.

Czytaj dalej>>>

Próbował przekupić policjanta

26 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

28-latek zamiast zapłacić mandat za wykroczenie zaproponował policjantowi pieniądze. Teraz za usiłowanie przekupstwa poniesie karę, której poddał się dobrowolnie. Za przestępstwo wręczenia korzyści majątkowej, w zamian za odstąpienie od czynności, kodeks karny przewiduje 10 lat więzienia. Policjanci z nakielskiej „patrolówki”, pełniąc służbę na terenie Nakła, zauważyli w rejonie jednego ze sklepów nieprawidłowo zaparkowane auto. Gdy do samochodu podszedł kierowca mundurowi poinformowali go, że popełnił wykroczenie za co zostanie ukarany mandatem. Mężczyzna postanowił sprawę załatwić inaczej i zaproponował gotówkę , sugerując, aby funkcjonariusze odstąpili od wykonywanych czynności. Z tej racji, że propozycja korupcji jest przestępstwem takim samym jak samo wręczenie łapówki, 28-latek został zatrzymany. Następnego dnia mężczyzna usłyszał zarzut z art. 229 § 3 kk i został przesłuchany w charakterze podejrzanego, a następnie zwolniony. Dzisiaj (26.01.16) podejrzany stawił się w prokuraturze, gdzie wpłacił zabezpieczenie majątkowe oraz poddał się dobrowolnie karze. Zgodnie z kodeksem karnym za propozycję wręczenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych grozi kara od roku do 10 lat więzienia. Sprawą zajmie się sąd.

Czytaj dalej>>>

26 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Informacja o działaniach strażaków w minionych tygodniach

26 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Nakło nad Notecią ul. Potulicka doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu dostawczego. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Nakło nad Notecią. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia i odłączenie instalacji elektrycznej w pojeździe.
W dniu 18.01.2016r. w miejscowości Godzimierz samochód osobowy wypadł z drogi. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 2 zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej oraz pomoc policji w kierowaniu ruchem. Tego samego dnia szubińscy strażacy brali udział w akcji w Szubinie przy ulicy Kcyńskiej. Działania strażaków polegały na pomocy przedmedycznej kierowcy samochodu osobowego do czasu przybycia pogotowia ratunkowego oraz odłączeniu instalacji elektrycznej. Kierujący s/o w wyniku niewyjaśnionych okoliczności wyjeżdżając z drogi podporządkowanej uderzył w drzewo.
W dniu 19.01.2016r. w miejscowości Kcynia ul. Libelta w jednym z budynków mieszkalnych doszło do zadymienia w piwnicy. Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastęp GBA z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 Szubin oraz GCBA OSP Kcynia. Zadaniem zastępów było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, oddymienie piwnicy oraz lokalizacja źródła dymu.
Czytaj dalej>>>

Sprawcy rozboju w rękach policjantów

26 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

Już w kilka minut po anonimowym zgłoszeniu o rozboju szubińscy policjanci mieli ustalonych dwóch sprawców, a chwilę później zatrzymanego jednego z nich. Drugi podzielił los kompana następnego dnia. Obaj usłyszeli zarzuty. Jeden ze sprawców został już tymczasowo aresztowany, natomiast drugiego objęto policyjnym dozorem. Do zdarzenia doszło w czwartek (21.01.2016 r.) ok. godz. 20.30. Wtedy, dyżurny Komisariatu Policji w Szubinie otrzymał anonimowe zgłoszenie o tym, że na ulicy Kościuszki doszło do rozboju. Na miejsce zostali natychmiast skierowani policjanci, którzy ustalili, że do 51-letniego pokrzywdzonego podeszło dwóch sprawców, pobili go, a następnie zabrali mu torbę z dokumentami, portfelem oraz telefonem komórkowym. Straty wyniosły ok. 2000 zł. Już po kilku minutach policjanci znali personalia jednego ze sprawców. Chwilę później 53-latek został zatrzymany nieopodal miejsca zdarzenia. Drugi, 24-latek wpadł w ręce policjantów następnego dnia. Został on zatrzymany na terenie Szubina. Podejrzani usłyszeli zarzut rozboju. Policjanci i prokurator wnioskowali o tymczasowe aresztowanie obu rozbójników. W sobotę w Sądzie Rejonowym w Szubinie zapadła decyzja, że starszy z nich trafi za kraty na 3 miesiące. Drugi ze sprawców objęty został policyjnym dozorem. O dalszych losach zatrzymanych będzie decydował sąd. Za przestępstwo rozboju grozi kara pozbawienia wolności do lat 12.

Czytaj dalej>>>

Zebranie sprawozdawcze koła 128 Szubin

24 stycznia 2016 Autor:
Komentowanie wyłączone

W niedzielę, 17.01.2016 r. w sali konferencyjnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Szubinie odbyło się zebranie sprawozdawcze Koła PZW nr 128 w Szubinie. Wszystkich zebranych członków powitał prezes zarządu Zbyszek Szczepański i przedstawił porządek zebrania. Na spotkanie przybył również delegat zarządu okręgowego PZW z Bydgoszczy kol. Kotz. Chwilą ciszy uczczono pamięć zmarłych członków koła. Odczytano sprawozdanie z działalności koła za 2015 rok. Po zapoznaniu się wszystkich ze sprawozdaniem komisji rewizyjnej, zarządowi w składzie: Zbyszek Szczepański – prezes, Piotr Grzelaczyk – wiceprezes, Piotr Ciszewski – skarbnik oraz Mirosław Jancy – sekretarz, udzielono absolutorium. Następnie przedstawiono preliminarz na 2016 rok oraz omówiono składki członkowskie, oraz bieżące sprawy. Na zakończenie, członkowie koła poruszyli wiele spraw związanych m.in. z zarybianiem, kłusownictwem, „Kartą Ewidencyjną Wędkarza” oraz ,,wspólnemu wędkowaniu współmałżonków w ramach jednego stanowiska”.

Czytaj dalej>>>