ITVSzubin.pl

Ostro po Walentynkach w SDK

24 lutego 2015 Autor:

Zdarzenie drogowe w Dziewierzewie

28 lutego 2015 Autor:

W piątek, 27 lutego 2015 r. kilka minut przed godziną 15.00 służby ratunkowe zostały wezwane do kolizji w Dziewierzewie. Do zderzenia opla Astry i fiata Cinquecento doszło na skrzyżowaniu dróg w centrum Dziewierzewa. W wyniku zderzenia ucierpiały dwa auta. Kierowcy opla nic się nie stało, natomiast kierowcy fiata udzielono pomocy medycznej, po czym odwieziono go do nakielskiego szpitala. W akcji ratunkowej uczestniczyła miejscowa jednostka OSP, zastęp Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie i załoga karetki pogotowia z Szubina. Okoliczności zdarzenia na miejscu wyjaśniali policjanci z Szubina.

Czytaj dalej>>>

Dzień Kobiet w Restauracji Stary Browar

28 lutego 2015 Autor:

Czytaj dalej>>>

Ferie, ferie i po feriach

28 lutego 2015 Autor:

W czasie ferii dzieci z Chomętowa nie narzekały na nudę. Wolny czas spędzały w Świetlicy Wiejskiej, biorąc chętnie udział w przygotowanych dla nich różnorodnych zajęciach: – ” Zimowa giełda rozrywki” – gry planszowe, komputerowe, łamigłówki, zagadki. – ” Kolorowe wydzieranki, zimowe kolorowanki” – zajęcia plastyczne. – „Świat zimowych witraży” – wykonywanie ozdób na okna. – „Talentu miarka, czyli każde dziecko coś potrafi” – zajęcia plastyczne, pożegnanie ferii. Niecodzienną wizytę podczas zajęć złożył dzieciom dzielnicowy sierż. Michał Miś wraz z kolegą st.sierż. Krystianem Fojutowskim z szubińskiego komisariatu. Policjanci zwrócili się do dzieci z gorącym apelem o zachowanie zdrowego rozsądku podczas zabaw na śniegu czy lodzie. Dzielnicowi przypomnieli uczestnikom spotkania podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz o konieczności korzystania z elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. W czasie zajęć dzieci otrzymywały słodki poczęstunek i napoje, o które zadbała Rada Sołecka Wsi Chomętowo, której serdecznie dziękujemy.

Czytaj dalej>>>

Obóz zimowy UKS Wyspiański

28 lutego 2015 Autor:

Korzystając z pięknej pogody i doskonałych warunków narciarskich zawodnicy UKS Wyspiański spędzali pierwszy tydzień ferii na obozie sportowym w Poroninie. Jego program obejmował m. in. treningi wytrzymałościowe, naukę jazdy na nartach i wizytę na basenach termalnych w Szaflarach. Oczywiście pobyt w Tatrach nie mógł się obyć bez zwiedzania Zakopanego,  wizyty na Wielkiej Krokwi i Krupówkach. Po dniu pełnym wrażeń młodzi sportowcy mogli korzystać z basenu znajdującego się w pensjonacie, a wieczorami spędzali czas biorąc udział w konkursach multimedialnych o różnej tematyce.  Wszyscy mają nadzieję, że treningi w górach zaprocentują wysoką formą w sezonie letnim.

Czytaj dalej>>>

Zima wkoło jest wesoło

28 lutego 2015 Autor:

W filii bibliotecznej oraz w świetlicy w Samoklęskach Małych podczas ferii zimowych odbywały się zajęcia literackie, plastyczne, ruchowe ph: „Zima wkoło jest wesoło”. Dzieci korzystały z kawiarenki internetowej, grały w tenisa stołowego, gry planszowe oraz bilard. W oczekiwaniu na wiosnę, zamiast planowanego kuligu oraz lepienia bałwana, dzieci chętnie brały udział w rozgrywkach piłkarskich. Uczestnicy zajęć otrzymywali słodki poczęstunek.

Czytaj dalej>>>

Otwarte Mistrzostwa Szubina FIFA15 na konsoli Xbox360

27 lutego 2015 Autor:

AbstraSzubin serdecznie zaprasza mieszkańców, kibiców do Szubińskiego Domu Kultury, gdzie 7 marca 2015 r. ( sobota) odbędą się Otwarte Mistrzostwa Szubina FIFA15 na konsoli Xbox360! „Ilość zawodników jest ograniczona, a wolnych miejsc nie ma już od miesiąca. Oczywiście zapraszamy znajomych naszych zawodników oraz innych mieszkańców zainteresowanych tą imprezą” – informują nas organizatorzy. Turniej ten oczekiwany jest przez młodzież już z niecierpliwością, a organizatorzy zapewniają o kolejnych edycjach. Całość organizowana jest w ramach ruchu SZOK – Szubińska Ofensywa Kulturalna. Chcesz poznać więcej szczegółów odnośnie AbstraSzubin? Zapraszamy do polubienia tej strony na facebook’u!!

Czytaj dalej>>>

Wpadł bo nie miał odblasków

27 lutego 2015 Autor:

Podczas popołudniowej służby w podnakielskim Paterku mundurowi zauważyli idącego poboczem młodego mężczyznę. Mężczyzna ten wbrew obowiązującym przepisom nie miał na ubraniu żadnego elementu odblaskowego i tym właśnie zwrócił na siebie uwagę mundurowych. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 18-latek coraz bardziej się denerwował, próbował nawet im uciec. Takim zachowaniem dawał jasne sygnały, że coś ma na sumieniu. I bardzo szybko okazało się co. Kontrolując mężczyznę, mundurowi zauważyli, że zza bielizny wystaje mu woreczek strunowy. Okazało się, że w tak skrzętnie schowanym woreczku był susz roślinny. Wstępne badania wykazały, że to najprawdopodobniej marihuana. Mieszkaniec powiatu kieleckiego usłyszał już zarzuty za posiadanie środków odurzających, za co grozi kara do 3 lat pozbawiania wolności. O losach podejrzanego zdecyduje sąd.

Czytaj dalej>>>

UKB Szubin na obozie sportowym w górach

27 lutego 2015 Autor:

W dniach 14-22 lutego 2015 r. zawodnicy UKB Szubin przebywali na obozie sportowym w Zakopanem. Grupa 31 zawodników UKB Szubin szlifowała w Tatrach swoją wytrzymałość i siłę pod opieką trenerów Małgorzaty Jaroch, Emilii Gałgańskiej i Kazimierza Krzywdzińskiego. Oprócz ciężkiego treningu w górach uczestnicy obozu zwiedzali Zakopane i okolice, korzystali z nart na małych stokach pod nosalem oraz jeżdżąc na ciepłe termy do Bukowiny Tatrzańskiej. Pozostali zawodnicy, którzy nie pojechali na obóz do Zakopanego trenowali w Szubinie pod okiem trenerów Elżbiety Czarneckiej oraz Marka Wochny.

Czytaj dalej>>>

Obóz narciarsko snowboardowy Białka 2015

27 lutego 2015 Autor:

W najbardziej miłosny dzień w roku czyli 14 lutego 2015 r. o 5 rano z wymalowanymi buziami w serduszka grupa zorganizowana i chętna na podbój polskich gór wyruszyła autokarem w stronę Białki. Na pokładzie nowicjusze i zaawansowani entuzjaści białego szaleństwa czyli koktajl różności. Humory dopisywały od początku do końca. Dzięki wesołej atmosferze droga minęła szybko, bezpiecznie i niepostrzeżenie. Gdyby nie różnica w kolorze białym i trochę większymi górkami to chyba nikt by się nie zorientował, że dojeżdżamy do celu. Bezpieczeństwa za kierownica przestrzegał od pierwszego do ostatniego dnia Robert Mastalerz. Organizator zimowiska Piotr Błaszczyk Tenis Club Szubin wraz ze swoją kadrą instruktorską Tomaszem Lewandowski, Małgorzatą Pezalą i Krzysztofem Łopuszyńskim po dotarciu pod chatę góralską zakwaterowali radosną grupę w pięknym pensjonacie. Grupa została podzielona na początkujących, średnio-zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy oraz początkujących i zaawansowanych snowboardzistów czyli deskarzy i tego samego dnia wszyscy znaleźli się na stoku. Pogoda rozpieszczała, (oprócz jednego pochmurnego dnia) wszystkie dni wypoczynku były słoneczne z lazurowym niebem na lekkim minusie. Idealne warunki i bardzo mały ruch na naszym prawie prywatnym stoku pozwalały w pełni czuć się wyjątkowo pod okiem instruktorów, cieszyć się i wypoczywać. Powietrze było tak przejrzyste, że uwagi instruktorów docierały bardzo szybko tak szybko jak promienie słoneczne, które każdy chciał czy nie chciał i tak łapał. Po paru dniach ciężkich treningów, które trwały po 8 godzin dziennie nastąpił jeden dzień wypoczynku. Czytaj dalej>>>

Wszyscy mówią: Brrr!

27 lutego 2015 Autor:

Wakacyjny wtorek, 24 lutego 2015 r., przebiegał w szubińskiej bibliotece pod znakiem  zabaw literacko – plastycznych i przekomarzania się z zimową aurą. Odwiedzili nas przyjaciele z „Krainy Uśmiechu” z P. Benią Olszewską i wolontariuszką Pauliną Trelą. Wystawka „białych książek”, ”Zima Muminków”, ”Zimowa wyprawa Ollego” i głośno czytane „Yeti” Evy Susso z ilustracjami Benjamina Chaud to był początek naszego spotkania. Potem zaproponowaliśmy dzieciom przepis na „znikającego bałwana” – deser, zagadki o polskich górach a na koniec ilustrowanie przysłów: Idzie luty podkuj buty; W marcu jak w garncu. Był też czas na twórczość własną.

Czytaj dalej>>>

26 lutego 2015 Autor:

Szlagierowy Dzień Kobiet w SDK

26 lutego 2015 Autor:

Czytaj dalej>>>

Nowe szanse trzeciego wieku

26 lutego 2015 Autor:

Od kilu lat Rejonowa Biblioteka Publiczna w Szubinie odbywają się spotkania z ważniejszymi osobistościami życia społeczno-politycznego naszego regionu. W środę, 25 lutego 2015 r. gościliśmy P. Iwonę Kozłowską pedagog, działaczkę samorządową i polityka, posłankę na Sejm. Pani poseł mając doświadczenie kierowania Domem Pomocy Społecznej i jako członkini Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych zna doskonale problemy dzieci specjalnej troski, osób niepełnosprawnych i starszych. Taka tez była tematyka dyskusji. Wiele rozmawialiśmy o potrzebie nieustannego kształcenia, konieczności zainwestowania w opiekę nad osobami starszymi oraz wadze problemów związanych z rosnącą w społeczeństwie grupą ludzi dojrzałych i starszych.

Czytaj dalej>>>

Wybory w Osiedlu Kcyńskim i Bydgoskim przeprowadzone

25 lutego 2015 Autor:

24 lutego 2015 r. odbyło się zebranie mieszkańców Osiedla Kcyńskiego. Na ogólną liczbę 1666 uprawnionych do głosowania mieszkańców Osiedla Kcyńskiego w zebraniu wzięło udział 38 mieszkańców. Ponadto w zebraniu uczestniczyła Pani Krystyna Sichel Zastępca Burmistrza Szubina, Radni Rady Miejskiej w Szubinie: Pani Barbara Nikodem, Pan Tomasz Kaszewski i Pan Maciej Rejment oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Szubinie. Zebranie zwołane zostało w celu wyboru członków zarządu osiedla i przewodniczącego zarządu na kolejną kadencję 2014-2018. Ogólne zebranie mieszkańców podjęło uchwałę o 3 osobowym składzie zarządu osiedla.   W wyniku przeprowadzenia tajnego głosowania, członkami zarządu Osiedla Kcyńskiego zostali: Marek Kalinowski, Paweł Lubawy, Pan Marek Biernacki. Ponadto zarząd Osiedla Kcyńskiego podjął uchwałę o wyborze przewodniczącego, którym został Pan Marek Biernacki.

Również 24 lutego 2015 roku o godz. 18:00 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, przy ul. Kochanowskiego (dziupla) w Szubinie odbyło się ogólne zebranie mieszkańców osiedla Bydgoskiego. W zebraniu uczestniczył Burmistrz Szubina – Artur Michalak,  Radny Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Pan Marek Domżała, Wiceprzewodniczący Rady  Powiatu Pan Wojciech Bethke, Radni Rady Miejskiej w Szubinie: Pani Hanna Adamczewska, Pan Marek Gajewski i Pan Maciej Rejment oraz pracownicy Urzędu Miejskiego: Prowadząca zebranie Pani Katarzyna Błoch-Kitkowska – Naczelnik Wydziału Spraw Obywatelskich oraz Pani Magdalena Zygowska i Pani Natalia Jaroszewska z Wydziału Organizacyjnego. Burmistrz Szubina podziękowała Panu Zdzisławowi Pilarskiemu za upływającą kadencję 2010-2015. Przystąpiono do przeprowadzenia wyborów członków zarządu osiedla na czele, którego stoi przewodniczący. Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na wystawę fotograficzną Aleksandry Lewczyńskiej pt. „Portret Kobiety”.

25 lutego 2015 Autor:

Zapraszamy na wystawę fotograficzną Aleksandry Lewczyńskiej pt. „Portret Kobiety”.  To druga indywidualna wystawa młodej artystki, która specjalizuje się głównie w fotografii portretowej. Wystawa „Portret Kobiety” ukazuje piękno kobiet oraz nawiązuje do ich zbliżającego się „święta” – Dnia Kobiet.  Fotografie, które będą prezentowane na wystawie powstawały przez ostatnie 5 lat i są efektem spotkań z kobietami – z ich radością, szczęściem, czasem smutkiem i tajemnicą. Jak twierdzi sama artystka kobiety są najciekawszym „obiektem” do fotografowania. Piękne, kruche, delikatne, ale równocześnie silne i seksowne. Fotografie Oli zdobiły kilka internetowych magazynów m.in. Confashion Magazine, Get Inspired Magazine. Jeden z pierwszych portretów ukazał się w Ogólnopolskim Magazynie SLOW. Artystka wygrała również kiedyś konkurs organizowany przez magazyn JOY. To przed jej obiektywem stanęła Zuzanna Kołodziejczyk, która rok później została zwyciężczynią 3. edycji Top Model.

Czytaj dalej>>>

Szubińscy policjanci wspólnie z przypadkowym przechodniem uratowali desperata

24 lutego 2015 Autor:

23 lutego 2015 r. krótko po godzinie 15.00 dyżurny komisariatu w Szubinie otrzymał zgłoszenie od dyspozytora straży pożarnej, że w okolicy znajdującego się przy ulicy Nakielskiej stawu zatacza się nietrzeźwy mężczyzna i może wpaść do akwenu. Na miejsce natychmiast pojechał patrol. Okazało się, że desperat już zdążył wejść na zamarznięty staw i chodząc w znacznej odległości od brzegu wykrzykiwał, że popełni samobójstwo. Mundurowi cały czas rozmawiali z mężczyzną i próbowali przekonać go żeby zszedł z lodu, ten początkowo podszedł bliżej brzegu, jednak po chwili zmienił zdanie, stwierdził, że nie będzie rozmawiał z policjantami i odwrócił się z zamiarem ponownego odejścia. W tym samym momencie cienka warstwa lodu załamała się, a desperat wpadł do wody. 53-latek nie był w stanie sam wydostać się z pułapki. Jeden z policjantów długo się nie zastanawiał i wskoczył do wody idąc z pomocą niedoszłemu samobójcy. Do wody wskoczył także przechodzący w pobliżu stawu mężczyzna, który widząc sytuację nie zawahał się i narażając własne zdrowie pospieszył z pomocą nieznajomemu. Drugi z policjantów w tym czasie asekurował kolegę z patrolu i wzywał na miejsce pozostałe służby ratunkowe. Wyciągnięcie 53-latka na brzeg było znacznie utrudnione, gdyż mężczyzna szarpał się i nie chciał pozwolić sobie pomóc. A kiedy już był na brzegu próbował ponownie wskoczyć do stawu. W konsekwencji niedoszłego samobójcę przekazano pod opiekę służbom medycznym. Na słowa najwyższego uznania zasługuje postawa przypadkowego przechodnia, który nie wahając się ani chwili, razem z mundurowymi ruszył z pomocą desperatowi, za co policjanci mu dziękują i proszą go o kontakt z zastępcą komendanta szubińskiego komisariatu.

Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na kolejną wystawę

24 lutego 2015 Autor:

Przedszkolaki ze „Słoneczka” w Teatrze Lalek

24 lutego 2015 Autor:

18 lutego 2015 r. dzieci z grup „Pszczółki” i „Żabki” z Przedszkola Niepublicznego „Słoneczko” w Szubinie wybrały się do Teatru Lalek „Buratino” w Bydgoszczy na przedstawienie pt. „Śpiąca Królewna”. Repertuar bardzo przypadł dzieciom do gustu, wszystkie z zaangażowaniem i przejęciem oglądały losy królewny. Po skończonym spektaklu przedszkolaki uczestniczyły w lekcji teatralnej, podczas której usłyszały krótką historię powstania teatru lalek, poznały różnicę między marionetką, kukiełką, pacynką i jawajką. Niektórzy mieli okazję  spróbować swoich sił na scenie i animować lalką. Wyjazd do teatru okazał się nie tylko mile spędzonym czasem, ale również pouczającą i ciekawą lekcją wychowania przez sztukę.

Czytaj dalej>>>

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

24 lutego 2015 Autor:

W dniach 23.02.2015 r.28.02.2015 r. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pełnić będąc dyżury w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” to coroczne przedsięwzięcie organizowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Głównym celem przedsięwzięcia jest zwrócenie szczególnej uwagi społeczeństwa oraz instytucji państwowych i samorządowych na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jak co roku, w akcje włączają się również policjanci w powiecie nakielskim i przez okres jej trwania będą pełnić specjalne dyżury podczas których, udzielać będą ofiarom przestępstw porad prawnych. Funkcjonariusze informować będą osoby pokrzywdzone o przysługujących im uprawnieniach. Udzielą informacji jak przejść procedury prawne. Wskazywać będą instytucje niosące pomoc. W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pełnić będą dyżury według harmonogramu:

Czytaj dalej>>>

Stowarzyszenia Rady Przedsiębiorców i Pracodawców – spotkanie organizacyjne

24 lutego 2015 Autor:

W nawiązaniu do ostatniego spotkania z lokalnymi przedsiębiorcami, które odbyło się 27 stycznia 2015 r. w szubińskim muzeum dyskutowano nad formą przyszłej Rady Przedsiębiorców. Pan Marek Biernacki zaproponował by utworzyć stowarzyszenie zwykłe, jego propozycja spotkała się z pozytywnym odzewem większości zgromadzonych. Powstała lista przedsiębiorców, którzy chcą wstąpić do Stowarzyszenia Rady Przedsiębiorców i Pracodawców. Ustalono termin spotkania organizacyjnego Stowarzyszenia Rady Przedsiębiorców i Pracodawców, które odbędzie się 3 marca 2015 r. o godz. 18:00 w Muzeum Ziemi Szubińskiej, ul. Szkolna 2.

Czytaj dalej>>>

Puchar Sołtysa Wsi Chomętowo zdobyty

24 lutego 2015 Autor:

W poniedziałek, 23 lutego 2015 roku w Świetlicy Wiejskiej w Chomętowie odbył się IV Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Sołtysa Wsi Chomętowo, w którym brała udział młodzież gimnazjalna i ponadgimnazjalna. Poziom gry był bardzo wyrównany, a rywalizacja zacięta. Zawodników dopingował radny Rady Miejskiej w Szubinie Pan Sławomir Berka. Pierwsze miejsce zajął i Puchar zdobył Dawid Nitka, drugie miejsce wywalczył Łukasz Wabich, a trzecie Kacper Sudak. Nad prawidłowym przebiegiem Turnieju czuwał Pan Jarosław Konieczny, któremu serdecznie dziękujemy. Puchar, dyplomy i słodycze wręczyła Sołtys Pani Kazimiera Łoboda, która pogratulowała uczestnikom i zaprosiła do udziału w kolejnym turnieju, już za rok.

Czytaj dalej>>>

Pierwszy Memoriałowy Turniej Brydżowy im. Henryka Dery

23 lutego 2015 Autor:

Pierwszy Memoriałowy Turniej Brydżowy im. Henryka Dery ściągnął 22 lutego 2015 r. do Szubińskiego Domu Kultury dwadzieścia dziewięć par – z Bydgoszczy, Solca Kujawskiego, Kcyni, Rogowa, Koronowa, Mroczy, Inowrocławia, Żnina, a nawet Gdańska. Oczywiście nie zabrakło szubinian z TKKF Pelikan i SDK. Turniej otworzyła dyrektor SDK Alina Gordon, a zaczęła od uczczenia symboliczną minutą ciszy pamięć zmarłych w styczniu tego roku Henryka Dery, założyciela i przewodniczącego Sekcji Brydża przy SDK, oraz Kazimierza Mendyka. Turniej wygrała para Wojciech Giżyński i Marek Warda (Dol-by Bydgoszcz) przed Leszkiem Hejne i Grzegorzem Rojewskim (Chemik Bydgoszcz) oraz parą z Forty Rogowo – Bogusz Nalazek i Tadeusz Wasilewski. Najlepszą parą SDK okazali się Franciszek Reszka i Tomasz Gryglewicz – 15 miejsce. Na ogłoszenie wyników i wręczenie nagród ufundowanych przez dom kultury zjawiła się córka śp. Henryka Dery Aleksandra Jagła z mężem, która wręczyła trzem najlepszym parom nagrody prywatne ufundowane przez jej rodzinę. Oprócz tego brydżyści mogli się delektować tortem także przez nią ufundowanym. Sędziował jak zwykle Piotr Szczuka z Bydgoszczy. Następny turniej – wiosenny – zaplanowano na 7 czerwca 2015 r.

Czytaj dalej>>>

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 16.02.2015 – 22.02.2015

23 lutego 2015 Autor:

W dniu 17.02.2015 r. zastępy GBA, SLRtBA z JRG Nakło i GBA z OSP Mrocza udały się do zdarzenia drogowego w miejscowości Krukówko  gdzie s/o wypadł z drogi i leżał na dachu.  Zadaniem zastępu było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie instalacji elektrycznej w pojeździe.

W dniu 18.02.2015 r. zastęp GBA z JRG Nakło udał się do kolizji 2 s/o na ul. Gimnazjalna w Nakle. Zadaniem zastępu było zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz udzielenie kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującej pojazdem.

W dniu 09.02.2015 r. zastęp SLRtBA z JRG Nakło udał się do poszkodowanego mężczyzny, który leżał na parkingu Starostwa Powiatowego. Po przeprowadzeniu wstępnego badania urazowego stwierdzono u osoby otarcia na twarzy, rozcięty łuk brwiowy. Przystąpiono do zaopatrzenia ran, miejsce działań zabezpieczono. Poszkodowana osoba twierdziła że została pobita przez pracowników budowlanych, na miejsce działań wezwano patrol Policji oraz Pogotowie Ratunkowe.

W dniu 20.02.2015 r. zastępy GBA OSP Anieliny udały się do pożaru sadzy w kominie. Zadanie zastępu polegało na wygaszeniu ognia w piecu, przewietrzeniu pomieszczeń, ugaszeniu palących się sadz przy użyciu piasku oraz sprzętu kominiarskiego.

Czytaj dalej>>>

23 lutego 2015 Autor:

Zapraszamy na zebrania wyborcze osiedlowe

23 lutego 2015 Autor:

W dniach 24 i 25 lutego 2015 r. odbędą się ogólne zebrania mieszkańców osiedli, na których zostaną przeprowadzone wybory zarządów osiedli i przewodniczących. ZEBRANIA ODBĘDĄ SIĘ:  24 lutego 2015 r. OSIEDLE KCYŃSKIE – godz. 18:00 – w Urzędzie Miejskim w Szubinie, przy ul. Kcyńskiej 12, sala narad 31.  OSIEDLE BYDGOSKIE – godz. 18:00 – w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych, przy ul. Kochanowskiego, dziupla 25 lutego 2015 r.OSIEDLE SPÓŁDZIELCZE – godz. 18:00 – Przedszkole Samorządowe Nr 2 w Szubinie, przy ul. Dąbrowskiego.

Ptasi pomocnicy

23 lutego 2015 Autor:

Zimowe wakacje w Oddziale dla dzieci biblioteki szubińskiej mają różne oblicza. W czwartek, 19 lutego 2015 r. zaprosiliśmy do nowych działań  wolontariuszkę, P. Wiesławę Siódmiak,  która wprowadziła dzieci w świat kreatywnych działań z użyciem materiałów dekoracyjnych i papierniczych. Tematem wiodącym był domek dla ptaków. Przy tej okazji dzieci dowiedziały się sporo o gatunkach ptaków i ich zwyczajach.

.

.

Czytaj dalej>>>

Z lotu ptaka na kartkę papieru

23 lutego 2015 Autor:

W ramach ferii szkolnych w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyły się 18 lutego 2015 r. zajęcia dla dzieci z Krainy Uśmiechu, które odwiedziły naszą placówkę pod opieką Benigny Olszewskiej. Dzieci i młodzież z wielkim zainteresowaniem obejrzeli wystawę zdjęć pt. Szubin z lotu ptaka. Każdy z uczestników spotkania próbował zlokalizować swój dom, szkołę, ważne miejsca w Szubinie, a na zakończenie siedzibę muzeum. Pogłębiono także wiedzę na temat kierunków świata. Następnie uczestnicy wzięli udział w zajęciach plastycznych, podczas których rysowali domy, w których mieszkają.

Czytaj dalej>>>

Płonące serce na Walentynki w Korytarzyku

21 lutego 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

14 lutego 2015 r. Galeria Sztuki „Korytarzyk” w Szubinie zaprosiła miłośników sztuki na wystawę pt. „Święty Walenty i nie tylko”.  Wśród wystawiających byli m.in.: Ewelina Jerzakowska, Tomasz Woźniak, Krystyna i Mirosław Banach, Łukasz Majorke, Jan Makowiecki, Hanka Reijers-Trzepacz, Maciej Jeliński, Krzysztof Wilk, Maryla Rakowska-Molenda, Marta Tabeńska-Majorke, Natalia Jelińska. Motywem przewodnim prac była oczywiście miłość, którą artyści przedstawili w różnych odsłonach. Po oficjalnym otwarciu, przed galerią Maciej Jeliński zaprezentował swoją instalację plastyczną pt. „Płonące serce„, którą odsłonił wspólnie z Arturem Michalakiem – Burmistrzem Szubina, żeby chwilę później ją podpalić.

Czytaj dalej>>>

Koncert Charytatywny dla Kamilki Kubisztal

21 lutego 2015 Autor:
Komentowanie wyłączone

15 lutego 2015 r. w murach Szubińskiego Domu Kultury z inicjatywy Agnieszki Kajnik-Damazyn przy wsparciu ludzi dobrej woli odbył się Koncert Charytatywny dla Kamilki Kubisztal. Dla przypomnienia Kamilka urodziła się 31 lipca 2013 roku. Choruje na ecefalopatię pod postacią małogłowia i niedowładu spatycznego czterokończynowego oraz zaburzenia wzroku. Kamilka nie siedzi i nie chodzi. Jest pod stała opieka wielospecjalistyczną: neurologiczną, kardiologiczną, okulistyczną, chirurgiczną, gastroenterologiczną oraz rehabilitacyjną. Koszty leczenia, rehabilitacji i opieki są bardzo wysokie. Na sobotnim koncercie zaśpiewali DANdidanCE, DANCE PROJECT, MNICH, MASZA, NEW ACE, Krzysztof Ster i Sebastian Kołacki, Kuzmin. W przerwach między występami, były prowadzone licytacje obrazów i gadżetów. Kawiarenkę z pysznymi domowymi wypiekami prowadziły panie z Sołectwa Królikow, można było zbadać sobie cukier, punkt prowadziła prezes Szubińskiego Koła Diabetyków. Cały dochód trafił na rzecz Kamilki. Z tego miejsca rodzice za pośrednictwem strony itvszubin.pl wystosowali podziękowanie: Najserdeczniejsze podziękowania dla Pani sołtys Słupów AGNIESZCE DAMAZYN za zorganizowanie super koncertu dla naszej córki Kamilki.Dziękujemy również ARTUROWI KRAJEWSKIEMU za prowadzenie koncertu, Pani dyrektor Domu Kultury za udostępnienie sali, ARTYSTOM którzy zgodzili się zagrać dla Kamilki,sponsorom,patronom Radio ŻNIN,TELEWIZJI DISCOBIT,oraz wszystkim którzy pomogli w przygotowaniu koncertu i wszystkim przybyłym.

Czytaj dalej>>>