SONDA SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

17 października 2014 Autor:

Zakończył się termin zgłaszania kandydatów na stanowisko Burmistrza Szubina. Komitety Wyborcze zgłosiły w sumie 4 kandydatów. KKW Lewica Razem – Mariusza Piotrkowskiego, KWW Artur Michalak Wspólna Gmina Szubin  – Artura Michalaka, KWW Szubińska Inicjatywa Samorządowa dla Gminy Szubin – Artura Krajewskiego oraz KWW Stanisław Wypych – Stanisława Wypycha. W ramach sondażu wyborcze zapraszamy państwa do udziału w SONDZIE SMS – Którego kandydata na Burmistrza Szubina popierasz?

Żeby swój głos poparcia oddać na wybranego kandydata należy wysłać sms’a na numer 71880 o treść:
sonda b 1 – na Artura Krajewskiego
sonda b 2 – na Artura Michalaka
sonda b 3 - na Mariusza Piotrkowskiego
sonda b 4 – na Stanisława Wypycha.

koszt jednego sms’a to 1,23 zł z VAT w sondażu samodzielnie mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie.

Wyniki wyświetlane są na bieżąco poniżej.

Czytaj dalej>>>

Zapraszamy do udziału w Biegu im. św. Papieża Jana Pawła II na Stadionie Miejskim w Szubinie

8 października 2014 Autor:

W związku z ogólnopolskimi obchodami XIV Dnia Papieskiego w dniach 12 -19 października  odbędzie się szereg imprez kulturalnych, sportowych oraz spotkań modlitewnych. Jedną z nich jest Bieg im. św. papieża Jana Pawła II, pod honorowym Patronatem Burmistrza Szubina, który odbędzie się 19 października 2014 r. (niedziela)  o godz. 15.00 na Stadionie Miejski w Szubinie. Bieg odbędzie się w następujących kategoriach: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoły Ponadgimnazjalne, OPEN. Szczegóły znajdują się poniżej w regulaminie. Przewidziane są puchary, dyplomy, nagrody rzeczowe dla zwycięzców, słodki upominek dla każdego uczestnika oraz ciepły posiłek w bufecie. Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież wraz z nauczycielami  do wzięcia udziału w Biegu. Zgłoszenia można kierować poprzez fax lub listownie z dopiskiem „bieg papieski” na adres: I Liceum Ogólnokształcące ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel/fax 52 384-39-42 oraz na e-mail: lo.szubin@szubin.net

Czytaj dalej>>>

Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy

20 października 2014 Autor:

W październiku 2014 r. uczniowie klasy IIB wraz z wychowawczynią Kingą Nowakowską ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie uczestniczyli w Szkolnym Turnieju Piłki Nożnej Football Academy. Turniej przeprowadzony został przez trenerów piłki nożnej, którzy bazują na angielskich metodach treningowych. Zawody rozgrywane były dla każdej klasy indywidualnie, wewnątrz grup. Uczniowie IIB zostali podzieleni na kilka drużyn, które rozgrywały ze sobą o mistrzostwo swojej klasy. Celem zajęć była integracja dzieci, zwiększenie aktywności fizycznej, umiejętności gry w piłkę nożną oraz kształtowanie postawy współdziałania zespołowego! Zawody rozpoczęły się od występu dziewcząt – cheerleaderek z klasy, które dopingowały swoich kolegów przez cały czas trwania rozgrywek. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał dyplom.

Czytaj dalej>>>

Zawody spinningowe koła PZW 128 Szubin

17 października 2014 Autor:

W dniu 12 października 2014 r. na Kanale Noteckim w Antoniewie, odbyły się piąte, a zarazem ostatnie z zaplanowanych na ten rok zawodów wędkarskich zorganizowane przez Zarząd PZW nr 128 w Szubinie. Tym razem były to zawody spinningowe. Tradycyjnie po ogłoszeniu regulaminu zawodów przez prezesa koła Zbyszka Szczepańskiego, zawodnicy rozpoczęli rywalizację która trwała od godz. 7.30 do godz. 13.00. O godz. 13.00 komisja przystąpiła do ważenia złowionych w tym czasie ryby. Na podstawie spisanych rezultatów, komisja sędziowska ustaliła liczbę zdobytych punktów oraz kolejność zajętych miejsc:
1 miejsce – Lehnart Maciej
2 miejsce – Paradowski Andrzej
3 miejsce – Szczepański Zbyszek
4 miejsce – Łapka Wiesław
5 miejsce – Jankowski Mateusz
6 miejsce – Jancy Mirosław

Czytaj dalej>>>

Uroczysty apel z okazji Dnia Nauczyciela w ZSP Szubin

17 października 2014 Autor:

13 października 2014 r. odbył się w ZSP Szubin uroczysty apel z okazji Święta Edukacji Narodowej. W części oficjalnej pani dyrektor Elżbieta Nowicka złożyła wszystkim nauczycielom życzenia i wręczyła Nagrody Dyrektora, które otrzymali: Sylwia Bałuk, Anna Miśnik, Izabela Trocha, Dorota Adamczewska, Danuta Kłosowska oraz Dorota Nować i Hanna Cyganek. Zaproszeni goście: Pani Róża Trela – przewodnicząca Rady Rodziców oraz pan Marian Szymański – Starszy Cechu Rzemiosł Różnych przekazali na ręce pani dyrektor kwiaty dla całego grona pedagogicznego. W dalszej części uroczystości uczennice Sandra Król i Małgorzata Nowak przedstawiły dekalog nauczyciela, którego przestrzeganie zapewni sukces pedagogiczny i owocną współpracę z uczniami. Uczniowie Mikołaj Karaś i Krzysztof Siatka pokazali natomiast niezbędne wyposażenie nauczyciela, które pozwoli usprawnić niełatwą pracę. Wśród potrzebnych przedmiotów znalazły się m.in. nauszniki, lusterko wsteczne, worek grochu czy lornetki nauczycielskie. Furorę w tym „niezbędniku” zrobił zestaw tabletek uspokajających zarówno dla nauczycieli, jak i uczniów. Na zakończenie nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły wręczone zostały upominki wykonane przez mieszkańców internatu.

Czytaj dalej>>>

Kadeci klasy wojskowej z wizytą w Wojskowej Komendzie Uzupełnień i Muzeum Wojsk Lądowych w Bydgoszczy

17 października 2014 Autor:

W dniu 16 października 2014 r. uczniowie klasy wojskowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. prof. Emila Chroboczka w Szubinie uczestniczyli po raz pierwszy w podróży do Bydgoszczy. Pierwszym etapem była Wojskowa Komenda Uzupełnień, z którą szkoła ma podpisane porozumienie o współpracy. Powitał nas mjr Janusz Koźmiński – Szef Wydziału Rekrutacji. Uczniowie w czasie pobytu m.in. w Sali Tradycji zapoznani zostali z historią Wojskowej Komendy Uzupełnień w Bydgoszczy oraz z kronikami Komendy. W dalszej kolejności kadetom zaprezentowano kancelarie służbowe, w których pracownicy WKU opowiadali o powoływaniu do różnych form służby wojskowej oraz sposobie administrowania zasobami osobowymi w Wojskowej Komendzie Uzupełnień. Wizyty była okazją do złożenia podziękowania Panu ppłk. Adamowi Ciesielskiemu – Wojskowemu Komendantowi Uzupełnień w Bydgoszczy za dotychczasową współpracę. Kadetka Angelika Sztyma w obecności nauczycieli przekazała Komendantowi w imieniu całej społeczności szkolnej pamiątkową fotografię wykonaną na tle szkoły po uroczystości ślubowania klas pierwszych i przysięgi klasy wojskowej w dniu 11 października 2014 r. Uczniowie zaś otrzymali gadżety związane ze służbą w Narodowych Siłach Rezerwy oraz w Wojsku Polskim. Następnym punktem wyjazdu było Muzeum Wojsk Lądowych. Tam przewodnik zapoznał nas na początku pobytu z wystawą czasową pt. „Wielka Wojna 1914-1918”. W bieżącym roku mija 100 lat od wybuchu pierwszego konfliktu o zasięgu światowym, który pociągnął za sobą śmierć około 17 milionów ludzi. Początkowo przyjęło się go nazywać „Wielką Wojną” i dopiero po zakończeniu II wojny światowej zaczęto używać określenia I wojna światowa. Tragiczne wydarzenia Wielkiej Wojny zostały przyćmione przez okrucieństwa lat 1939-1945, ale warto pamiętać o tamtych dramatycznych czasach, nie tylko ze względu na ilość ofiar, skalę działań, czy zastosowanie nowych technologii, ale także, aby wspominać losy zwykłych ludzi, którzy zostali wciągnięci w tryby historii. Czytaj dalej>>>

Zapraszamy na wystawę poplenerową do Korytarzyka

16 października 2014 Autor:

Nagrody i wyróżnienia dla nauczycieli z okazji ich święta

15 października 2014 Autor:

14 października 2014 r. w Dniu Edukacji Narodowej, w murach Urzędu Miejskiego w Szubinie odbyło się uroczyste spotkanie podczas, której Burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wręczył nagrody wyróżnionym dyrektorom i nauczycielom. Wśród nagrodzonych znaleźli się: Jolanta Grzegorek – SP Chomętowo, Wioletta Katarzyna Tomaszewska – Gimnazjum Nr 1 w Szubinie, Barbara Wiencelewska-Cyranowicz – SP Królikowo, Magdalena Szmyt – SP Kołaczkowo, Karina Kuźniak-Garstecka – ZS Szubin, Danuta Pokora – ZS Szubin, Jolanta Storzyńska – Przedszkole Nr 2 Szubin, Teresa Brelińska – Przedszkole Nr 3 Szubin, Rafał Graba – ZS Kowalewo, Justyna Joanna Nitka – ZS Kowalewo, Dorota Zygmunt – ZS Rynarzewo, Magdalena Itrich – ZS Rynarzewo, Danuta Jaworska – SP Nr 1 Szubin, Katarzyna Krajewska- SP Tur.  Natomiast w bydgoskim kuratorium wręczono odznaczenia i uhonorowano Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej, Kujawsko-Pomorskigo Kuratora Oświaty, Profesorowie Oświaty w 2014 r. nauczycieli uczących w szkołach naszej gminy i tak: Małgorzata Bielska-Pingot - I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie - Medal Srebrny Za Długoletnią Służbę, Czytaj dalej>>>

Konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” rozstrzygnięty

15 października 2014 Autor:

Czwarta edycja miejsko-gminnego konkursu plastycznego dla dzieci pt. „Mój Świat bez alkoholu i narkotyków” to sukces szubińskiej biblioteki, ale także wszystkich osiemdziesięciu dzieci biorących udział w konkursie. Plastyczna propozycja była częścią wakacyjnej akcji pt.: „Zaczarowana Biblioteka„. Konkurs służył rozbudzeniu zdolności plastycznych dzieci. Przedsięwzięcie wsparła finansowo Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Szubinie, fundując nagrody książkowe. Dziękujemy za to serdecznie! Ukoronowaniem konkursu była wystawa przygotowana przez Marię Mańkowską, kierownika oddziału dla dzieci szubińskiej biblioteki. Laureaci, rodzice, opiekunowie i bibliotekarze przybyli w sobotnie przedpołudnie na wernisaż wystawy pokonkursowej. „Jak czuję tak rysuję„, „Pokażę ci mój rysunek a ty powiesz mi co dzieje się w moim wnętrzu„, „Oto ja i mój świat” – „mówiły” rysunki. Czterdzieści osób z uwagą wysłuchało opowieści o świecie rysowanym przez małych artystów, zwycięzców konkursu. Nie obyło się też bez poczęstunku. Wystawę dzieci można oglądać w oddziale dla dzieci książnicy szubińskiej do końca listopada. Zapraszamy serdecznie!

Czytaj dalej>>>

Święto Nauczycieli w ZSS Szubin

15 października 2014 Autor:

W Zespole Szkół Specjalnych w Szubinie z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się uroczysty apel, który przygotowali uczniowie ze starszych klas pod opieką Danuty Loch i Zbigniewa Sabacińskiego. Na początku uroczystości odśpiewano hymn Polski, a następnie głos zabrała pani dyrektor Kinga Ciszewska. W swoich słowach skierowanych do nauczycieli, ale także i do uczniów, pani dyrektor podkreśliła, że bez uczniów nie byłoby szkoły i nauczycieli. Przekazała także podziękowania dla grona pedagogicznego za nieustanny trud i wysiłek wkładany w pracę dla dzieci i szkoły. Życzenia sukcesów i satysfakcji z wykonywanej pracy przesłała do szkoły również kurator oświaty województwa kujawsko – pomorskiego Anna Łukaszewska. Miłą chwilą w czasie tegorocznego spotkania było oficjalne powitanie nowych uczniów naszej szkoły. Otrzymali oni dyplomy, drobne upominki i życzenia sukcesów w naszej szkole. Pani dyrektor wręczyła także nagrody dla nauczycieli „za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej„. W tym roku byli to: Barbara Musiała – Wrzesińska, Bernadeta Piniarska, Małgorzata Grzeszczak, Tomasz Lewandowski i Zbigniew Sabaciński. Na zakończenie uroczystości młodzież przedstawiła nam krótką część artystyczną, a grupa dzieci młodszych zaprezentowała wiersz pt. „Na straganie„.

Czytaj dalej>>>

Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy filia w Szubinie zaprasza do korzystania z usługi IBUK

15 października 2014 Autor:

Od 2012 roku Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Bydgoszczy filia w Szubinie oferuje nową usługę – bezpłatny dostęp do wybranych książek – z domowych lub bibliotecznych komputerów oraz urządzeń mobilnych dla wszystkich zapisanych czytelników po zalogowaniu na stronie ibuk.pl. Publikacje są dostępne przez przeglądarkę WWW, niezależnie od posiadanego systemu operacyjnego, bez konieczności instalacji specjalnych czytników. Należy mieć włączoną obsługę Javascript oraz cookies, a także zainstalowaną wtyczkę Adobe Flash Player. Nowością jest konieczność założenia osobistego konta myIbuk, które umożliwia użytkownikowi korzystanie z zaawansowanych funkcji do pracy z tekstem (zaznaczanie fragmentów, robienie notatek, dostęp do wybranych przez siebie fragmentów), czytanie publikacji na urządzeniach mobilnych i przeprowadzanie wszystkich innych operacji. Po założeniu konta czytelnik jest już zawsze rozpoznawany przez system i może korzystać tylko z tych zasobów i funkcjonalności, do których ma uprawnienia. Dla ułatwienia, w pomocy konta myIbuk znajdują się wyczerpujące opisy wszystkich funkcjonalności. Baza IBUK Libra zapewnia naszym Czytelnikom dostęp elektroniczny do 452 publikacji wiodących polskich wydawnictw. Zapraszamy na stronę pbwszubin.idsl.pl i do odbioru PIN-ów wykupionych dla czytelników przez Bibliotekę.

Znamy listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Szubinie

14 października 2014 Autor:

Poniżej prezentujemy listy kandydatów na radnych do Rady Miejskiej w Szubinie we wszystkich 21 okręgów wyborczych, z których wyłonimy po jednym kandydacie w danym okręgu.

Czytaj dalej>>>

Ogniste Pióra zapraszają do swoich szeregów….

13 października 2014 Autor:

Ulicami Szubina przeszła Procesja Różańcowa

13 października 2014 Autor:

11 października 2014 r. ulicami Szubina przeszła Procesja Różańcowa. W tym roku procesja wyruszył o godz.19.00 z Parafii Św. Andrzeja Boboli i prowadziła ulicami: Ogrodową, Bema, J. Dąbrowskiego, Nakielską, Kościuszki i św. Marcina. Symboliczny, drewniany różaniec niosła grupa modlitewna oraz matki różańcowe o oprawę muzyczną zadbał zespół z parafii św. Andrzeja. Różaniec prowadził ks. Waldemar Indycki. Rozważania na koniec każdej dziesiątki różańca odczytywali członkowie grupy modlitewnej. Całość zakończyła się Apelem Jasnogórskim w kościele pw. św. Marcina Biskupa. Ks. kanonik Tadeusz Lesiński podziękował wszystkim parafianom za przybycie i modlitwę, osobom odpowiedzialnym za przygotowanie procesji oraz policji za zabezpieczenie trasy przemarszu.

Czytaj dalej>>>

Rozpoczął się międzynarodowy tydzień mediacji 13-17.10.2014r.

13 października 2014 Autor:

Prokuratura Rejonowa w Szubinie informuje, że w dniach 13-17 października 2014 r. w godzinach urzędowania w siedzibie Prokuratury Rejonowej w Szubinie i Ośrodku Zamiejscowym Prokuratury Rejonowej w Szubinie z siedzibą w Żninie pełnione będą dyżury prokuratorów, którzy będą udzielać informacji zainteresowanym osobom o zasadach i trybie postępowania mediacyjnego.

Szczegółowe informację można uzyskać
pod numerem telefonu 52 384 24 01

LKS Szubinianka Szubin – LZS Kujawy Markowice 3:0

13 października 2014 Autor:

Piłkarze Szubinianki przełamali złą serię i po dwóch słabszych meczach, odnieśli zwycięstwo, pokonując na własnym boisku Kujawy Markowice 3:0 (0:0). Od początku spotkania więcej z gry mieli gospodarze. W drugiej minucie blisko pokonania bramkarza Kujaw był Przemysław Wesołek jego uderzenie głową poszybowało minimalnie nad poprzeczką. W kolejnych minutach sytuacje sam na sam zmarnował Radosław Bojas oraz Dawid Woźniak. Swoje szanse miał także Mirosław Obremski oraz ponownie Radosław Bojas, ale piłka jak zaczarowana nie chciała wpaść do siatki. W końcówce pierwszej połowy było groźnie pod bramką Pawlaka, na szczęście golkiper LKS Szubinianki zachował czyste konto. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianom, miejscowi nadal marnowali świetne sytuacje. Najpierw Mirosław Obremski przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gości, chwilę później Michał Machowski oddał kapitalny strzał zza pola karnego, który odbił się od poprzeczki. W 60. minucie po stałym fragmencie gry Dariusz Chojnacki chybił w dogodnej sytuacji. W 70. minucie w końcu gospodarze dopięli swego, a na listę strzelców wpisał się Dominik Krawczyk. Boczny obrońca gospodarzy próbował dośrodkować, ale piłka szczęśliwie wpadła w krótki róg bramki Kujaw. W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Michał Machowski oraz Przemysław Wesołek. Szubinianka wygrywa 3-0 z Kujawami Markowice. W sobotnim spotkaniu martwiła jednak nieskuteczność naszych zawodników, bo spokojnie wynik mógł być dwukrotnie wyższy. Za tydzień nasz zespół czeka bardzo ciężka przeprawa w Brześciu Kujawskim.

Czytaj dalej>>>

Zadymienie w budynku wielorodzinnym w Szubinie

12 października 2014 Autor:

11 października 2014 r. chwile przed godz. 18.30 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o wyczuwalnym zadymieniu w jednym z mieszkań na piętrze w budynku wielorodzinnym w Szubinie przy ulicy Młyńskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że w mieszkaniu faktycznie jest podwyższone stężenie dwutlenku węgla, jaki i na wszystkich jego kondygnacjach. Zadaniem strażaków było przewietrzenie pomieszczeń i zlokalizowanie źródła zadymienia. W mieszkaniu piętro niżej, z którego wydobywał się dym nie było lokatorów. W celu ustalenia miejsca pobytu właścicieli mieszkania na miejsce wezwano patrol policji. Po wejściu do środka, okazało się, że w  jednym z pieców nie zostały dobrze zamknięte drzwiczki, w wyniku czego ulatniał się dym. Do lokatora z pierwszego piętra wezwano pogotowie ratunkowe, celem przeprowadzenia badania czy nie uległ on zaczadzeniu. Na szczęście nie była konieczna dalsza hospitalizacja w szpitalu. Zgodnie z zaleceniami strażaków, do czasu przeglądu ciągów kominowych przez kominiarza, mieszkańcom budynku zakazano palić w piecach kaflowych.

Czytaj dalej>>>

W krainie pieczonego ziemniaka

12 października 2014 Autor:

W Filii bibliotecznej w Samoklęskach Małych tradycyjnie w pierwszych dniach jesieni obchodzono „Święto pieczonego ziemniaka”. Podczas plenerowej imprezy odbyły się zabawy i konkurencje sportowe oraz zajęcia plastyczne, których głównym bohaterem stał się ziemniak. Dzieci odgadywały zagadki, poszukiwały skarbów, rzucały ziemniakiem do celu. Dzięki uprzejmości Pana Wojciecha Kwaśniaka uczestnicy festynu mieli możliwość degustacji zakręcanych chipsów na patyku przygotowanych z ziemniaków przy pomocy innowacyjnego urządzenia. Był to pogodny dzień pełen atrakcji i dobrej zabawy.

Czytaj dalej>>>

„MOTYLKI” znają zasady ruchu drogowego

12 października 2014 Autor:

Zasady zachowania się na drodze są proste i wszyscy je znamy. W minionym tygodniu dzieci z grupy „Motylki” z Samorządowego Przedszkola nr 2 (oddział zamiejscowy w Rynarzewie) miały okazję wykorzystać zdobytą wiedzę i sprawdzić swoje umiejętności. W tym celu grupę „Motylki” odwiedził policjant Adam Piecuch z Komisariatu Policji w Szubinie. Przedszkolaki z uwagą słuchały funkcjonariusza , który opowiadał o zasadach bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię i przedstawił różne zachowania pieszych na drodze. W drugiej części spotkania dzieci udały się na „zebrę”, gdzie ćwiczyły w praktyce poznane zasady. Dowiedziały się również, jak ważną rolę pełni kamizelka odblaskowa. „Motylki” zaliczyły sprawdzian na piątkę. Dziękujemy za spotkanie !

Czytaj dalej>>>

12 października 2014 Autor:

Przekazanie samochodów strażackich w Szubinie

11 października 2014 Autor:

11 października 2014 r. na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie odbył się uroczysty apel, w trakcie którego wyróżniającym się strażakom wręczono zostały odznaczenia państwowe, a jednostce Państwowej Straży Pożarnej i jednostkom OSP z terenu gminy Szubin przekazane zostały samochody ratowniczo-gaśnicze. W apelu uczestniczyła orkiestra wojskowa z Bydgoszczy oraz kompania honorowa Szkoły Głównej Służby Pożarniczej z Warszawy wraz z sztandarem i pocztem flagowym. Dowódcą kompani był mł. bryg. Rafał Kolman, a dowódcą apelu mł. bryg. Mariusz Mantych. Uroczysty apel rozpoczął się od złożenia meldunku przez dowódcę uroczystości Marszałkowi Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Panu Radosławowi Sikorskiemu, któremu towarzyszył generał brygadier Wiesław Leśniakiewicz – Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej. Po meldunku nastąpiło powitanie ze sztandarem. Po podniesieniu flagi państwowej nastąpiło powitanie gości przez st. bryg. Romana Kłosa – Komendanta Powiatowego PSP w Nakle nad Notecią. W uroczystym apelu oprócz wspomnianych już Radosława Sikorskiego i generała brygadiera Wiesława Leśniakiewicza uczestniczyli m.in. Ewa Mes – Wojewoda Kujawsko-Pomorski, st. bryg. Tomasz Leszczyński – Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP w Toruniu, st. bryg. Tadeusz Milewski – Lubelski Komendant Wojewódzki PSP w Lublinie, dh. Zdzisław Dąbrowski – prezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Toruniu, Silvana Oczkowska radna Sejmiku Województwa, Tadeusz Sobol – Starosta Nakielski, Andrzej Kinderman – Wicestarosta Nakielski, Czytaj dalej>>>

Zginął przygnieciony przez quada

11 października 2014 Autor:

11 października 2014 r. do tragicznego w skutkach wypadku doszło około godz. 15.00 pod Janowem (Gmina Nakło). Jadący quadem pod strome zbocze zginął przygnieciony przez wspomniany wyżej pojazd. Przez pół godziny najpierw ratownicy medyczni z jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, następnie ratownicy pogotowia ratunkowego starali się przywrócić czynności życiowe 30 letniemu mężczyźnie, mieszkańcowi gminy Nakło nad Notecią, niestety bez skutku. Na miejsce zdarzenia przyleciał również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dochodzenie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią pod nadzorem prokuratury Rejonowej.

Czytaj dalej>>>

Czy ktoś widział Dziub Dziuba?

11 października 2014 Autor:

Gromada zuchowa Ogniste Pióra (Hufiec PAŁUKI) rozpoczęła we wrześniu nowy projekt zatytułowany „Czy ktoś widział Dziub Dziuba” dofinansowany przez Powiat Nakielski. Dzieci poznają tajemnice przyrody, a szczególnie kolorowy ptasi świat. Na pierwszej zbiórce zapoznaliśmy się z naszymi ptasimi sąsiadami korzystając z albumów i prezentacji. Wysłuchaliśmy i rozpoznawaliśmy ptasie trele. Dowiedzieliśmy się jakich zasad powinien przestrzegać obserwator przyrody. Na drugim spotkaniu wykonaliśmy ptaki z makulatury wykorzystując masę papierową i specjalne formy. Ptaki zostały pomalowane farbami na podstawie wzorów jak i według własnej wyobraźni. Kolejne spotkanie odbyło się w Rejonowej Bibliotece Publicznej w Szubinie dzięki uprzejmości Dyrektora Pana Mirosława Rzeszowskiego, który nieodpłatnie udostępnił nam salę na zajęcia, za co serdecznie dziękujemy. Zbiórkę poprowadziła Pani Małgosia Staszak reprezentując Klub Miłośników Fotografii FLESZ. Zuchy mogły obejrzeć profesjonalny sprzęt fotograficzny oraz popatrzyć przez obiektyw i lornetkę. Dowiedziały się, w jaki sposób wykonywane są zdjęcia ptakom i ile wymaga to czasu i cierpliwości. Pani Małgosia zaprezentowała swoje piękne zdjęcia przyrodnicze wykonane z ukrycia jak i z lotu ptaka – paralotni. Obejrzeliśmy książki i publikacje o ptakach oraz posłuchaliśmy ptasich dźwięków próbując odgadnąć, co to za gatunek. Bardzo dziękujemy za interesujące spotkanie. W sobotę, 4 października 2014 r. kilkoro zuchów brało udział w Europejskich Dniach Ptaków w Występie.  Czytaj dalej>>>

O Japonii, Agnieszka Jekiełek w RBP

11 października 2014 Autor:

Uroczyste ślubowanie klas pierwszych, przysięga klasy wojskowej

11 października 2014 Autor:

11 października 2014 r. po mszy św. w Kościele pw. Marcina Bpa. młodzież, nauczyciele oraz zaproszenie goście przemaszerowali z kościoła na szubiński Rynek gdzie punktualnie o godz. 12.00 rozpoczęła się uroczystość ślubowania klas pierwszych oraz przysięga uczniów – kadetów I TL. Paulina Trela przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie prowadziła uroczystość na rynku podczas, której głos zabrali: Elżbieta Nowicka – dyrektor ZSP Szubin, Tadeusz Sobol – starosta nakielski, podpułkownika Adam Ciesielski - Wojskowy Komendant Uzupełnień w Bydgoszczy oraz Róża Trela - przewodnicząca Rady Rodziców przy ZSP Szubin. Po złożeniu ślubowania na sztandar szkoły, zostało podpisanie porozumienie o współpracę między szkołą, a KŻR LOK w Nakle nad Notecią. Uczniowie klasy mundurowej otrzymali pamiątkowe oznaczniki z logo szkoły i powiatu nakielskiego. Na zakończenie uroczystości kadeci zaprezentowali pokaz musztry indywidualnej i zespołowej.

Czytaj dalej>>>

„Szczęśliwa trzynastka” – festiwal

11 października 2014 Autor:

Już po raz ósmy 9 października 2014 r. odbył się w Szubińskim Domu Kultury  Festiwal Artystyczny Osób Niepełnosprawnych, w tym roku pod nazwą „Szczęśliwa trzynastka”. Uczestniczyły w nim osoby z następujących warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów społecznych – Bydgoszcz, Gądecz, Wapno, Żnin, Nakło i Szubin oraz z ZSS w Szubinie. Festiwal otworzyła kierownik WTZ Pelikan w Szubinie Magdalena Owczarek. Wśród gości byli m.in. burmistrz Ignacy Pogodziński, dyrektor MOSiR-u Marek Nowicki, szef powiatowego zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności Sebastian Hałas, kierownik MOPS-u w Szubinie Renata Michalak i dyrektor SDK Alina Gordon. W komisji oceniającej występy zasiadały pracownice SDK – Małgorzata Bołka, Karolina Habera i Karolina Brzozowska. Zadanie było niełatwe, oceniano występy w trzech kategoriach – solista z piosenką dowolną, obowiązkową oraz clip na żywo.

Czytaj dalej>>>

Policjanci na spotkaniu w szkole w Rynarzewie

11 października 2014 Autor:

We wtorek, 7 października 2014 r. w Zespole Szkół w Rynarzewie sierż. Zofia Wrzeszcz oraz st. sierż. Marcin Górak z zespołu ds. prewencji kryminalnej przeprowadzili spotkanie profilaktyczne z uczniami klas IV – VI szkoły podstawowej i I – III gimnazjum. Funkcjonariusze rozmawiali z młodzieżą przede wszystkim na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich. Informowali, że z chwilą ukończenia 13 roku życia każdy z nich w pełni odpowiada za swoje czyny. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest demoralizacja oraz jakie są jej przejawy. Policjanci tłumaczyli rownież, że wszystkie sprawy nieletnich rozpatruje sąd rodzinny i nieletnich i przedstawili katalog środków karnych jakie sędzia może zastosować wobec nieletniego, który złamał prawo. W spotkaniu z mundurowymi udział wzięło prawie 200 uczniów.

Czytaj dalej>>>

Wypadek na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10

11 października 2014 Autor:

10 października 2014 r. po godz. 18.00 doszło do wypadku drogowego na skrzyżowaniu ul. Staszica z drogą krajową nr 10 w Nakle nad Notecią z udziałem dwóch samochodów osobowych. W samochód osobowy marki Ford Focus wyjeżdżający z ul. Staszica uderzył jadący drogą krajową samochód osobowy marki Peugeot 407. W wyniku zderzenia poszkodowanych zostało 5 osób. Dwie z nich opatrzono na miejscu. Jedna osoba została zabrana karetką pogotowia do szpitala w Bydgoszczy, a dwie do szpitala w Nakle nad Notecią. W działaniach ratowniczych uczestniczyły dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, trzy karetki pogotowia i Policja. Na czas działań ratowniczych droga krajowa była zamknięta dla ruchu.

Czytaj dalej>>>

PCK w ramach Światowych Dni Żywienia, Walki z Głodem i Ubóstwem – Zapraszamy na szubiński Rynek

10 października 2014 Autor:

Rozdano nagrody za wrzesień

9 października 2014 Autor:

Tradycyjnie w każdą pierwszą sobotę  miesiąca w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Moto-Centrum Stanisław Zieliński odbyło się kolejne w tym roku losowanie nagród dla klientów stacji, którzy w miesiącu wrześniu 2014 roku wykonali przegląd techniczny swojego samochodu. Punktualnie o godz. 13.00 spośród wrzuconych do urny 4 października 2014 r. kuponów, wylosowany został zwycięzca głównej nagrody, którą w tym miesiącu była szlifierka kontowa firmy Bosch. Szczęśliwym posiadaczem zwycięskiego kuponu okazał się Piotr Rokicki. Nagrody dodatkowe w postaci kuponu na usługę wymiany opon otrzymali: Jarosław Godek i Sławomir Stępniewski. Kupony na myjnię parową wygrali: Anna Bethe i Sławomir Przybyszewski. Kolejne losowanie, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w miesiącu październiku 2014 r. dokonają przeglądu samochodu w OSKP Moto-Centrum już 8 listopada 2014 r., główna nagroda wiertarka.  Do każdego przeglądu dodatkowym prezentem  jest kamizelka odblaskowa i 5% rabatu na zakupy w sklepie motoryzacyjnym.

Czytaj dalej>>>

Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej – Gimnazjada 2014

9 października 2014 Autor:

Dnia 5 października 2014 r. na Orliku przy ul. Mostowej w Szubinie rozegrano zawody sportowe dla chłopców szkół gimnazjalnych – Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Nożnej. Do zawodów przystąpił komplet drużyn, które systemem każdy z każdym rozegrały 6 meczów.

Oto przebieg rywalizacji:
G Rynarzewo – G Nr 2 Szubin 3:1 (1:1)
G Kowalewo – G Nr 1 Szubin 4:0 (1:0)
G Rynarzewo – G Nr 1 Szubin 2:0 (1:0)
G Kowalewo – G Nr 2 Szubin 1:2 (1:1)
G Rynarzewo – G Kowalewo 3:1 (1:0)
G Nr 1 Szubin – G Nr 2 Szubin 2:1 (1:1)

Czytaj dalej>>>