Spotkanie opłatkowe Klubu Seniora w SDK

19 grudnia 2014 Autor:

17 grudnia 2014 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora. Po odśpiewaniu kilku kolęd wykonanych przez Zespół Jesienny Kwiat, zebrani klubowicze wysłuchali słowa Bożego, które odczytał proboszcz parafii pw. św. Andrzeja Boboli Jacek Pawelczyk, następnie głos zabrał ks. Kanonik Tadeusz Lesiński - proboszcz parafii pw. św Marcina w Szubinie, który życzył wszystkim Bożego Błogosławieństwa oraz spokojnych rodzinnych świat. Do życzeń przyłączyli się również Andrzej Majchrowicz prezes klubu oraz Kazimierz Mendyk. Później nadszedł czas na wspólne życzenia Bożonarodzeniowe i Noworoczne, życzono sobie zdrowia, pogody ducha i zadowolenia z dnia codziennego. Później był czas na wspólne biesiadowanie.

Czytaj dalej>>>

Spotkania wigilijne w szubińskim „Słoneczku”

18 grudnia 2014 Autor:

Ten tydzień jest dla dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” bardzo wyjątkowy. Dzieje się tak za sprawą zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 16 grudnia 2014 r. spotkanie wigilijne odbyło się w grupie „Misie”. Maluchy przygotowały dla przybyłych gości wspaniałe przedstawienie. Dzieci pięknie recytowały wierszyki, śpiewały świąteczne piosenki, a także zatańczyły „Taniec bałwanków”. 17 grudnia 2014 r. swoją Wigilię obchodziły „Pszczółki”. Dzieci przebrane w piękne stroje wystąpiły w  świątecznym spektaklu, w którym prezentowały swoje umiejętności w języku polskim i angielskim. Następnie wspólnie z rodzicami pomalowały bombki. Dla dzieci z obu grup Gwiazdorek zostawił upominki, które przyniosły im wiele radości i uśmiechu. Nastąpiło również rozdanie nagród i dyplomów dla dzieci, które wzięły udział w konkursie „Moja wymarzona choinka”.  Spotkania wigilijne w grupach „Misie” i „Pszczółki” przebiegły w rodzinnej i radosnej atmosferze, a dzieci z uśmiechami na twarzach wróciły do domów i z niecierpliwością czekają na pojawienie się pierwszej gwiazdki w wigilijny wieczór.

Czytaj dalej>>>

Wypadek w Szkocji

17 grudnia 2014 Autor:

17 grudnia 2014 r.  chwilę po godz. 17.35 na stanowisko dowodzenia PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenia o wypadku na krajowej 5 w miejscowości Szkocja. Natychmiast na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo oraz parol Policję z sekcji Ruchu Drogowego w Nakle nad Notecią i karetki pogotowia. Jak się okazało po dojeździe zastępów na miejsce w zdarzeniu udział brał samochód osobowy oraz TIR. W samochodzie Renault Thalia podróżowały 3 osoby w tym dziecko. W wyniku odniesionych obrażeń osoby poszkodowane zostały przewiezione do szpitala Jurasza i Biziela w Bydgoszczy. Na czas działania służb ratunkowych ruch na krajowej był całkowicie wstrzymany. Później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>

Mikołajki na wesoło

17 grudnia 2014 Autor:

5  grudnia 2014 r. dzieci z grupy Motylki z Samorządowego Przedszkola nr 2 w Szubinie  (oddział zamiejscowy w Rynarzewie) pojechały na wycieczkę do  WIKOLANDII w Białych Błotach. Powodem tego wyjazdy były MIKOŁAJKI.  Przedszkolaki spędziły czas na wesołej zabawie. Oprócz uśmiechu i doskonałego humoru, jaki na dopisywał, były dodatkowe atrakcje tj. piniata, malowanie twarzy i wojna na balony. Gdy wróciliśmy do przedszkola, czekał na nas w sali Mikołaj, który zostawił dzieciom słodkie upominki.

.

.

Czytaj dalej>>>

Lekcja w bibliotece

17 grudnia 2014 Autor:

12 grudnia 2014 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Szubinie gościły „Skrzaty” z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Szubinie wraz w wychowawcą P. Marleną Sikorą. Dzieci uczestniczyły w zajęciach związanych z tematyką świąteczną, a główną bohaterką spotkania była choinka.Przedszkolaki odgadywały zagadki o świętach, wysłuchały opowiadania o zielonym drzewku, mogły dotknąć i powąchać  gałązki świerku, jodły i modrzewia. Poznały także choinki z innych krajów i kontynentów. Na zakończenie lekcji przedszkolaki przepięknie pokolorowały choinki słuchając piosenek świątecznych.

.

.

Czytaj dalej>>>

W święta wszytko jest możliwe

17 grudnia 2014 Autor:

W piątek, 12 grudnia 2014 r. w Oddziale dla dzieci biblioteki szubińskiej odbyły się świąteczne zajęcia z dziećmi z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie pod hasłem: Bo w Boże Narodzenie wszystko jest możliwe. Dzieci układały świąteczne życzenia, pisząc je na wykonanych własnoręcznie kartkach. Ilustracją spotkania były książki o tradycjach, smakach i zapachach bożonarodzeniowych. – Na zakończenie krzyknęliśmy UFF! Idziemy do tęgich głów po mądrości na święta i nowy rok.Odszukaliśmy je w książkach na naszej wystawce. – stwierdziła organizatorka zajęć bibliotekarka Maria Mańkowska. Kilka dni później dzieci zawitały ponownie w Oddziale i wspólnie z pierwszoklasistami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie dokończyły świąteczne dzieło zdobiąc biblioteczną choinkę darowaną nam przez szubińskie Nadleśnictwo. Serdecznie dziękujemy dzieciom obu szkół i szefowi Nadleśnictwa za piękny dar serca.

Czytaj dalej>>>

IV sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej

17 grudnia 2014 Autor:

Podczas poniedziałkowej IV sesji Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szubinie uczestniczyło trzynastu radnych.Na początku odbyło się zaprzysiężenie na radną Jenifer Lidman, została zmieniona nazwa komisji problemowej sportu i rekreacji na komisję oświaty sportu i rekreacji. Z przyczyn losowych wybór logo został przeniesiony na kolejną sesję. Po sesji odbyła się konsultacja z burmistrzem Szubina Panem Arturem Michalakiem oraz Panią sekretarz Renatą Kabulla.

.

Czytaj dalej>>>

Wysokie VI Miejsce w Województwie Kujawsko-Pomorskim piłkarek ręcznych z LO Szubin

17 grudnia 2014 Autor:

10 grudnia 2014 r. reprezentacja piłki ręcznej dziewcząt z naszej szkoły uczestniczyła w Półfinałach Województwa Kujawsko-Pomorskiego i walczyła o przepustkę do Finałów Wojewódzkich i dalszej rywalizacji o medale. Zawodniczki LO Szubin zaprezentowały się w zawodach bardzo pozytywnie wykazując hart ducha oraz wielkie serce do gry. Po zaciętych pojedynkach w swojej grupie „śmierci” z utytułowaną reprezentacją LO ze Strzelna oraz z bardzo groźną reprezentacją LO Mistrzostwa Sportowego z Bydgoszczy udało się pokonać tę drugą, czyli sportsmenki z Bydgoszczy 9:6 i tym samym uplasować się na wysokim VI miejscu w Województwie. Uczennice naszej szkoły zasługują na szczególną pochwałę i podziw tym bardziej, że w turnieju niespodziewanie zastąpiły w ostatniej chwili drużynę LO z Kcyni z którą wcześniej przegrały tylko jednym punktem w potyczkach powiatowych. Opiekunem podczas zawodów była Dorota Tumiłowicz-Lesiuk, nauczyciel wychowania fizycznego z LO Szubin. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Skład drużyny: Anna Mika, Ewa Mikołajewska, Milena Miętkiewicz, Angelika Banach, Paula Tulińska, Klaudia Wąs, Marta Jeżakowska, Kinga Wysocka, Karolina Krajewska, Monika Pawlak, Aleksandra Ptasznik.

Czytaj dalej>>>

Wypadek w pobliżu Sipior

17 grudnia 2014 Autor:

17 grudnia 2014 roku około godz. 7.50 doszło do wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 241 w pobliżu Sipior. Jadący z kierunku Kcyni samochód osobowy marki Daewoo Matiz podczas manewru skręcania w kierunku Sipior został uderzony w tył przez jadący z kierunku Nakła nad Notecią samochód osobowy Opel Astra. W wyniku uderzenia w tył Matiza nastąpiło odbicie Opla na przeciwległy pas ruchu gdzie doszło do zderzenie czołowego z jadącymi z kierunku Kcyni samochodem Peugeot 308. W wyniku zderzenia obrażeń doznał kierowca Opla Astry. W działaniach ratowniczych uczestniczył zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Nakle nad Notecią, zastęp OSP Kcynia, zespół ratownictwa medycznego i Policja. Droga została całkowicie zablokowana, później wprowadzono ruch wahadłowy.

Czytaj dalej>>>

„Tanie dranie” wyróżnieni

16 grudnia 2014 Autor:

W Akademickiej Przestrzeni Kulturalnej Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy odbył się Przegląd Piosenki Aktorskiej Melpomena”, w którym  wzięli udział dwaj członkowie Teatru Meandry szubińskiego liceum. W konkursie prezentowano piosenki z Kabaretu Starszych Panów. Patryk Milde i Filip Homeja zaprezentowali własną interpretację  kultowych „Tanich drani” Jury przyznało duetowi wyróżnienie i nagrodę pieniężną.

.

.

Czytaj dalej>>>

Jubileusz Akcji Katolickiej w Szubinie

16 grudnia 2014 Autor:

W sobotę, 13 grudnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Szubinie obchodził jubileusz piętnastolecia istnienia. Obchody jubileuszu rozpoczęły się w kościele św. Marcina w Szubinie, następnie w Domu Polskim zebrali się członkowie, sponsorzy i przyjaciele. Spotkanie poprowadziła prezes AK w Szubinie Danuta Siewkowska, która przyjmowała gratulacje i życzenia od zebranych, wręczyła także pamiątkowe dyplomy oraz upominki osobom wspierającym i darczyńcom. Przed zebranymi wystąpiła młodzież z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kcyni pod kierunkiem Dobromiły Siewkowskiej. W jubileuszu uczestniczyli m.in.: burmistrz Szubina Artur Michalak, były burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński wraz ze swoim zastępcą Mariuszem Piotrkowskim, radni miejscy, dyrektor MGOPS Renata Michalak, ks. Krzysztof Panasiuk, ks. Tadeusz Lesiński, ks. Jacek Pawelczyk, reprezentacje AK z innych miejscowości, przedstawiciele instytucji, szkół oraz stowarzyszeń.

Czytaj dalej>>>

Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w ZSP Szubin

16 grudnia 2014 Autor:

13 grudnia 2014 r. w sobotę w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Szubinie odbył się kolejny Świąteczny Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt. Brały w nim udział reprezentacje 5 szkół : I Gimnazjum z Szubina, Gimnazjum z Rynarzewa, LO z Kcyni, LO z Szubina oraz gospodynie- reprezentantki naszej szkoły. Organizatorkami turnieju były nauczycielki naszej szkoły: Dorota Adamczewska i Dorota Tumiłowicz-Lesiuk. Rozgrywki odbyły się w miłej, świątecznej atmosferze systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu 10 meczów poznaliśmy zwyciężczynie turnieju, a zostały nimi uczennice ZSP Szubin (w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych) oraz Gimnazjum z Rynarzewa (w kategorii Gimnazjów). Najbardziej zaciętym i wyrównanym pojedynkiem był mecz LO z Kcyni kontra ZSP Szubin, który rozstrzygnął się dopiero w tie-breaku na korzyść uczennic ZSP Szubin. Mamy nadzieję, że doświadczenia zdobyte w trakcie tych rozgrywek, pozwolą wszystkim uczestniczącym drużynom rozwinąć siatkarskie umiejętności i zdobywać w przyszłości sportowe trofea. Na zakończenie turnieju zostały wyłonione z każdej drużyny wyróżniające się zawodniczki: Dominika Najdowska z I Gimnazjum w Szubinie; Karolina Owczarzak z Gimnazjum z Rynarzewa; Aleksandra Nowak z LO z Kcyni; Kinga Wysocka z I LO z Szubina; Angelika Sztyma z ZSP z Szubina – MVP całego turnieju. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a wyróżnione siatkarki upominki pozyskane od darczyńców z Szubina między innymi z drogerii Państwa Wiśniewskich oraz punktu Play w Szubinie – Pana Leszka Kocińskiego. Słodki poczęstunek ku pokrzepieniu ciała i ducha zawodniczek i opiekunów podczas zawodów zapewnił Pan Grzegorz Grobelski – właściciel piekarni w Szubinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim bezinteresownym darczyńcom za dobre serce i życzymy im wszelkiej pomyślności! Ze sportowym pozdrowieniem- organizatorzy. Do zobaczenia za rok.

Czytaj dalej>>>

Podsumowanie konkursu na ozdobę choinkową w SDK

16 grudnia 2014 Autor:

11 grudnia 2014 r. w Szubińskim Domu Kultury odbyło się rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszą ozdobę choinkową. Prace oceniała komisja w składzie: Anna Czechowska, Renata Swoińska i Karolina Brzozowska. Komisja miała bardzo ciężki wybór i spośród 91 prac nagrodziła 25 osób. Podczas oceny prac brano pod uwagę estetykę wykonania, pomysł, sposób wykonania, a przede wszystkim samodzielność oraz czy prace spełniały warunki regulaminu konkursu. Konkurs przeprowadzony został w pięciu grupach wiekowych: – do 6 lat – Nagrody: I miejsce zajęła Antonina Hoppe z Niepublicznego Przedszkola „Słoneczko” w Szubinie; II miejsce zajął Aleksander Kmieć z Niepublicznego Przedszkola „ Słoneczko „ w Szubinie; III miejsce Alicja Brzezińska z Oddziału Przedszkolnego w Kowalewie Wyróżnienia: Mikołaj Bąkowski najmłodszy uczestnik konkursu (3 lata) z koła plastycznego SDK;  Sara Graba z Oddziału Przedszkolnego w Chomętowie. – od 7 do 10 lat nagrody: I miejsce zajęła Kinga Kinowska ze Szkoły Podstawowej w Chomętowie; II miejsce Aleksandra Kusz z Zespołu Szkół w Kowalewie; III miejsce Wiktor Zięcina z Zespołu Szkół w Kowalewie; Wyróżnienia: Anna Garstecka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Szubinie; Wiktoria Piechocka z koła plastycznego dla dzieci w SDK; Jakub Piliński ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie; Zuzanna Rzepczyk ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie; Czytaj dalej>>>

Uwaga na oszystów

15 grudnia 2014 Autor:

Pod koniec minionego tygodnia oszuści działający metodą na tzw.: „wnuczka” aż cztery razy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkańców naszego powiatu. Niestety jedna z podjętych prób oszustom się udała, a starsza kobieta straciła swoje oszczędności. Policja apeluje szczególnie do osób młodych, aby ostrzegali seniorów przed oszustami. Policjanci przypominają o zachowaniu szczególnej ostrożności w trakcie rozmów telefonicznych z osobami nieznajomymi. W dalszym ciągu oszuści przedstawiają się za wnuczków osób do których uda im się dodzwonić. Często również podszywają się pod policjantów, a także prokuratorów. Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców powiatu by zadbali o bezpieczeństwo swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. W szczególności prosimy osoby młode, aby rozmawiały ze swoimi dziadkami i ostrzegały ich przed oszustami. Starszych ludzi należy w szczególności uczulać, aby nie podawali przez telefon żadnych wiadomości dotyczących ich oszczędności, a także aby nie wydawali gotówki osobom nieznajomym. Przypominajmy seniorom, aby każdorazowo, kiedy zadzwoni do nich ktokolwiek z prośbą o pieniądze kontaktowali się z rodziną i sprawdzali czy faktycznie ktoś z bliskich zwracał się o pomoc. O wszelkich podejrzanych telefonach należy niezwłocznie informować Policję pod numerami alarmowymi 997 lub 112.

Czytaj dalej>>>

Tanie Wysyłanie – StrefaPaczki – SZUBIN

15 grudnia 2014 Autor:

Informacje o działaniach straży pożarnej na terenie powiatu nakielskiego w okresie 8.12.2014 – 14.12.2014

15 grudnia 2014 Autor:

W dniu 08.12.2014 r.  zastęp GBA z OSP Anieliny zadysponowano do Łodzi do pożaru w budynku. Po przybyciu zastępu na miejsce pożaru zastano palące się sadze w przewodzie dymnym budynku jednorodzinnego. Zadanie zastępu polegało na ugaszeniu pożaru przy użyciu kominiarskiego.

W dniu 08.12.2014 r. z miejscowości Mrocza zgłoszono ogień na klatce schodowej budynku mieszkalnego. Do działań zadysponowano dwa zastępy gaśnicze GCBA z JRG Nakło oraz GBA z miejscowego OSP. Po przybyciu zastępów na miejsce zdarzenia stwierdzono, iż pożar zastał ugaszony przez mieszkańców przed przybyciem straży.

W dniu 08.12.2014 r. w miejscowości Grocholin gm. Kcynia zastępy GCBA z OSP Kcynia i SLRt z JRG Szubin zadysponowane zostały do kolizji  s/o z motorowerem. Działania Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz usunięciu skutków kolizji. Poszkodowany został kierujący motorower, został on zabrany przez ZRM.

W dniu 10.12.2014 r. w miejscowości Bielawy zgłoszono wypadek samochodu osobowego. Po przybyciu na miejsce zastępów SLRtBa i GBA z JRG zastano samochód osobowy  leżący na dachu. W środku znajdowała się jedna kobieta, która nie była w stanie sama się z niego wydostać, przytomna. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wykonaniu dostępu do poszkodowanej poprzez otwarcie i odgięcie drzwi następnie zaopatrzono kobietę w kołnierz ortopedyczny oraz ułożono na desce. Parametry życiowe były w normie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia Zespołu Ratownictwa Medycznego „P” Mrocza przekazano poszkodowaną do karetki. Samochód postawiono na koła i odłączono akumulator.

Czytaj dalej>>>

O tradycjach Bożonarodzeniowych

15 grudnia 2014 Autor:

Dzieci z grupy Biedronki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Szubinie odwiedziły Muzeum Ziemi Szubińskiej. Pani Kasia w ciekawy sposób przybliżyła dzieciom tradycje Bożonarodzeniowe. Przedszkolaki dowiedziały się jak wyglądały święta dawniej, czym  strojono choinkę, jaki e podawano potrawy, jakich naczyń używano, aby przygotować świąteczne przysmaki. Przed przystąpieniem do wykonywania kartek świątecznych podziwiały kolekcję świątecznych pocztówek. Dzieci  z dużym zaangażowaniem robiły  kartki świąteczne. Na koniec spotkania dzieci obejrzały film o powstawaniu bombek choinkowych. Przedszkolaki i panie  bardzo  dziękują za ciekawe zajęcia.

Czytaj dalej>>>

Gwiazdą wieczoru był nakielski chór „Nadzieja”

15 grudnia 2014 Autor:

12 grudnia 2014 r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej z inicjatywy Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Szubinie odbył się Koncert Mikołajkowy. Gwiazdą wieczoru był nakielski chór „Nadzieja” prowadzony przez dyrygenta Michała Gackę. Wraz z chórem gościnnie wystąpili uczniowie Gimnazjum nr 1 w Szubinie Justyna Droszcz i Adam Kalinowski. Tego wieczoru przybyli goście wysłuchali wielu różnorodnych utworów : od muzyki klasycznej, przez motywy ludowe, aż po standardy muzyki rozrywkowej. Koncert miał charakter charytatywny; zebrane pieniądze przeznaczone zostały dla Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Kraina Uśmiechu” w Szubinie.

Czytaj dalej>>>

Pracowita jesień w przedszkolu nagrodzona

15 grudnia 2014 Autor:

3 grudnia 2014 r. ogłoszono efekty „PRACOWITEJ JESIENI” w Samorządowym Przedszkolu nr 2 w Szubinie. Od pierwszych tygodni września do drugiej połowy listopada dzieci z naszego przedszkola aktywnie włączyły się do udziału w konkursach i zbiórkach. Celem przedszkolnej zbiórki  kasztanów było zgromadzenie i sprzedaż kasztanów, a pozyskane fundusze zasiliły przedszkolną kasę Rady Rodziców naszej placówki. Akcję rozpoczęto we wrześniu, a zakończono w listopadzie. W akcji tego cennego surowca naturalnego wzięły udział wszystkie grupy przedszkolne. Łącznie zebrano imponującą ilość 3.880 kg kasztanów, a uzyskane fundusze to kwota 1980 zł. W zbiórce brały udział dzieci, rodzice i krewni przedszkolaków. Poszczególne grupy zebrały następujące ilości kasztanów: Skrzaty: 1534,87 kg, Smerfy: 1316,934 kg, Biedronki: 239,5 kg, Pszczółki:  213,7kg, Motylki: 191 kg, Tygryski:  176 kg, Słoneczka:  120 kg, Gumisie:  88 kg.  Wszystkie dzieci biorące udział w zbiórce kasztanów otrzymały książeczki i pamiątkowe dyplomy. Klockami zostali nagrodzeni chłopcy, którzy przynieśli najwięcej kasztanów. Byli to: Jakub Och - 1071 kg; Oliwier Pawlak – 596 kg; Nikodem Broda – 324 kg.  Przedszkolny Konkurs Plastyczno – Technicznego „Zabawka ze skrawka” miał za zadanie popularyzować wśród najmłodszych działań proekologicznych w domu i przedszkolu oraz najbliższym środowisku.  Dzieci  wykonały w domu z pomocą rodziców 1 zabawkę z nieużytków i dołączyły do zabawki  opis (nazwa zabawki oraz wykorzystany materiał ekologiczny). Konkurs adresowany  był do dzieci 3, 4, 5 letnich oraz ich rodziców. Oceny dokonało jury w składzie: WOŚ- A. Hoffmann, plastyk – A. Gordon. 

Czytaj dalej>>>

Wybrano nowych sołtysów

13 grudnia 2014 Autor:

11 grudnia 2014 r. o godzinie 18.00 w świetlicy wiejskiej w Słupach odbyło się zebranie wiejskie. Zostało ono zwołane przez Burmistrza Szubina w celu dokonania wyboru sołtysa i rady sołeckiej na nową kadencję. Sołtysem sołectwa została wybrana Pani Agnieszka Krajnik-Damazyn. W skład rady sołeckiej weszli Pan Damian Izdebski, Józef Izdebski  oraz Pani Beata Damazyn. Tego samego dnia wybrano nowego sołtysa najmłodszego sołectwa w naszej gminie – Nadkanale. Został nim Mariusz Łukasik, który podczas tajnego głosowania otrzymał 18 na 19 możliwych głosów. W skład rady sołeckiej weszli:  Justyna Sztybrych-Ćwik, Rafał Mrówczyński i Janusz Zieliński.

Czytaj dalej>>>

Kolejny pożar kotłowni w Zamościu

13 grudnia 2014 Autor:

13 grudnia 2014 r. chwilę po godz. 13.00 na stanowisko kierowania PSP w Nakle nad Notecią wpłynęło zgłoszenie o pożarze w kotłowni w miejscowości Zamość przy ulicy Bydgoskiej. Natychmiast na miejsce zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Szubinie, OSP Rynarzewo i OSP Tur, natomiast OSP Szubin wezwano na zabezpieczenie rejonu. Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że płomienie wydostają się na zewnątrz z podpiwniczonego budynku gospodarczego, na szczęście budynek ten nie był zamieszkały. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody w natarciu. Po ugaszeniu ognia, przystąpiono po przewietrzenia pomieszczeń oraz wyniesieniu na zewnątrz napalonych elementów. Na miejsce wezwano również patrol policji celem ustalenie okoliczności zdarzenia.

Czytaj dalej>>>

Grudniowe spotkanie seniorów ZHP w Muzeum

13 grudnia 2014 Autor:

W Muzeum Ziemi Szubińskiej spotkali się 8 grudnia 2014 r. harcerze z kręgu instruktorskiego. Podczas spotkania trwały prace nad opracowaniem monografii byłego Hufca ZHP Szubin, harcerze przedstawiali opracowane przez siebie materiały, zaczęto tworzyć kalendarium. Kolejne spotkanie harcerzy zaplanowano już po nowym roku na 12 stycznia.

.

.

.

Czytaj dalej>>>

II Mikołajkowego Turnieju Halowej Piłki Nożnej

13 grudnia 2014 Autor:

Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie był organizatorem  II Mikołajkowego  Turnieju Halowej Piłki  Nożnej. Zawody odbyły się w hali sportowo-widowiskowej w Szubinie, 11 grudnia 2014 r. W imprezie wzięły udział drużyny ze szkół podstawowych, gimnazjów i placówek szkolno-wychowawczych: Zespół Szkół Specjalnych w Szubinie, Szkoła Podstawowa nr 2 w Szubinie, Gimnazjum nr 2 w Szubinie, MOW w Bielicach, Zespół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy. Otwarcia turnieju dokonała dyrektor ZSS w Szubinie Kinga Ciszewska. Rozgrywkom Towarzyszył św. Mikołaj i dwie urocze  mikołajki. Goście specjalni  częstowali wszystkich  przepysznymi słodkościami. Mecze sędziował Jerzy Maciejewski Prezes LKS Szubinianka. Całość przebiegała w duchu fair play i miłej świątecznej atmosferze. Organizatorzy zapewnili  drużynom i gościom skromny poczęstunek, który przygotowały panie  z internatu i stołówki  ZSP im. E. Chroboczka  w Szubinie. Zawody wygrał II Zespół z Gimnazjum nr 2 w Szubinie, drugie miejsce zajęła drużyna z ZSS w Szubinie, trzecie miejsce zajął  I Zespół z Gimnazjum nr 2 w Szubinie, czwarte miejsce  wywalczyła drużyna z MOW w Bielicach, na piątej lokacie uplasował się Zespół nr 30 Specjalnych w Bydgoszczy. Miano najlepszego strzelca turnieju otrzymał Konrad Polawski,  a najlepszym bramkarzem okazał się Brajan Broda – zawodnicy Gimnazjum nr 2 w Szubinie. Czytaj dalej>>>

Numer wytatuowany na przedramieniu – spotkanie w Muzeum

13 grudnia 2014 Autor:

Tradycyjnie już w szubińskim muzeum odbyła się żywa lekcja historii dotycząca II wojny światowej. Z młodzieżą gimnazjalną spotkał się więzień obozu koncentracyjnego w Oświęcimiu Jacek Zieliniewicz, obecnie mieszkaniec Bydgoszczy. Młodzież wysłuchała relacji naocznego świadka, który opowiedział o swoich przeżyciach z obozu, o funkcjonowaniu i życiu codziennym w KL Auschwitz. Jacek Zieliniewicz urodził się w 1926 r. w Janowcu Wielkopolskim. Jak się okazało ojciec i stryj byli uczestnikami powstania wielkopolskiego. 20 sierpnia 1943 r. został ujęty podczas masowego aresztowania mieszkańców, a 23 sierpnia 1943 r. przywieziony do KL Auschwitz, gdzie otrzymał numer 138142. Pracował w Birkenau w komandzie murarzy. Latem 1944 r. przeniesiono go do Dautmergen – podobozu KL Natzweiler. W grudniu 1945 r. wrócił do rodzinnego Janowca. Po wysłuchaniu Jacka Zieliniewicza młodzież mogła zadawać pytania. Jeden z uczestników poprosił o pokazanie wytatuowanego na przedramieniu obozowego numeru. Prelegent spełnił jego prośbę mówiąc o swoich znajomych, dla których wytatuowany numer był swego rodzaju piętnem. Nie była to pierwsze spotkanie J. Zieliniewicza z uczniami szubińskich szkół. W tej lekcji wzięli udział uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Szubinie z nauczycielkami Marleną Posadzy i Wiolettą Tomaszewską.

Czytaj dalej>>>

Ozdoby świąteczne- zajęcia o tradycji w muzeum

12 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Chcąc powrócić do tradycji przygotowania własnoręcznych ozdób bożonarodzeniowych, zaprosiliśmy dzieci, młodzież oraz dorosłych do Muzeum Ziemi Szubińskiej. Podczas zajęć lekcyjnych w tygodniu młodsze dzieci przygotowują własnoręcznie kartkę z życzeniami. 8 grudnia 2014 r. w godzinach popołudniowych na wspólnym wykonywaniu ozdób choinkowych spotkały się dzieci z młodzieżą i dorosłymi. Ozdoby choinkowe wykonywane były techniką decoupage, polegającą na przyklejaniu na wybraną powierzchnię ozdobnego papieru. Gotowe ozdoby można była zabrać ze sobą do domów. Drugie spotkanie zaplanowane jest na sobotę, gdyż część ozdób, wymagających więcej czasu, będzie jeszcze dokańczana.

Czytaj dalej>>>

Klub sportowy Passion Fitness otwarty

12 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

7 grudnia 2014 r. w Szubinie odbyło się oficjalne otwarcie klubu sportowego PASSION FITNESS. W klubie znajduje się sala fitness i sala cardio połączona z salą do ćwiczeń siłowych. Siłownia otwarta jest codziennie od rana do godz. 23 natomiast zajęcia grupowe z instruktorką dostosowane będą do potrzeb zapisanych Pań. Prowadząca jest wykwalifikowaną instruktorką w dziedzinie fitnessu oraz dietetyki i suplementacji. Na siłowni obecny jest trener, który pomaga początkującym. Klub proponuje również masaże relaksacyjne, rehabilitacyjne oraz porady żywieniowe.

Czytaj dalej>>>

Moto-Centrum – Myjnia samoobsługowa w budynku

12 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

NOWA OFERTA MYJNI SAMOOBSŁUGOWEJ
Możliwość wynajmu pomieszczenia ogrzewanego z myjnią samoobsługową na godziny.
1 godzina wynajmu – 80 zł.

 UWAGA !!! W okresie zimowym MYJNIA SAMOOBSŁUGOWA przeniesiona do budynku.

  

Moto-Centrum Stanisław Zieliński
Szubin, ul. JP II 31, tel. 665 300 901 

Poszukiwani świadkowie zdarzenia drogowego

11 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

W dniu, 11 grudnia 2014 r. (czwartek) około godziny 7:10 na obwodnicy Szubina (droga krajowa nr 5) od strony wyjazdu z ulicy Jana Pawła II w Szubinie, po przejechaniu kilkuset metrów w stronę Bydgoszczy doszło do kolizji drogowej samochodu Van – Lancia Phedra z nieznanym pojazdem osobowym jadącym od strony Bydgoszczy w kierunku Żnina, który wyprzedzając inny pojazd jadący także w stronę Żnina uderzył w jadącą w stronę Bydgoszczy Lancie Phedra, po czym odjechała z miejsca zdarzenia nie zatrzymując się w ogóle. Kierująca Lancią Phedra odniosła obrażenia kręgosłupa szyjnego, a dodatkowo jej samochód uległ znacznemu zniszczeniu. Poszkodowani poszukują sprawcy wypadku, który oddalił się z miejsca zdarzenia, bądź świadków tego zdarzenia drogowego, którzy widzieli całe zajście i mogliby pomóc w ustaleniu sprawcy. Jest to dla poszkodowanych bardzo ważna sprawa, żeby móc uzyskać odszkodowanie z polisy sprawcy, potrzebne na naprawę uszkodzonego samochodu, który potrzebny jest właścicielom do dowożenia niepełnosprawnego dziecka do przedszkola oraz na liczne rehabilitacje i terapie. BARDZO PROSIMY O POMOC !!!  – tel. kontaktowy: 516-086-791 lub 505-184-251 lub Komisariat Policji w Szubinie, 52 391 16 00, 997.

Czytaj dalej>>>

Nokia Lumia trafiła w ręce Barbary Staszak

11 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

Tradycyjnie w każdą pierwszą sobotę  miesiąca w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów Moto-Centrum Stanisław Zieliński odbyło się ostatnie w tym roku losowanie nagród dla klientów stacji, którzy w miesiącu listopadzie 2014 roku wykonali przegląd techniczny swojego samochodu. Punktualnie o godz. 13.00 spośród wrzuconych do urny 6 grudnia 2014 r. kuponów, wylosowany został zwycięzca głównej nagrody, którą w tym miesiącu był telefon komórkowy Nokia Lumia. Szczęśliwym posiadaczem zwycięskiego kuponu okazała się Barbara Staszak. Nagrody dodatkowe w postaci kuponu na myjnię parową wygrali: Natalia Reszke i Ireneusz Mizera. W tym miesiącu nagrodę dodatkową w postaci gratisowego przeglądu technicznego otrzymał Tomasz Jakubowski. Kolejne losowanie, w którym mogą wziąć udział wszystkie osoby, które w miesiącu grudniu 2014 r. dokonają przeglądu samochodu w OSKP Moto-Centrum już 3 stycznia 2015 r., główna nagroda to niespodzianka. Do każdego przeglądu upominek 2l zimowego płynu do spryskiwaczy oraz 5% rabat na zakupy w sklepie motoryzacyjnym. Pod koniec stycznia 2015 r. planowane jest losowanie nagrody roku 2014, szczegóły wkrótce.

Czytaj dalej>>>

Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego w Rynarzewie

11 grudnia 2014 Autor:
Komentowanie wyłączone

9 grudnia 2014 r. w salce tenisowej Zespołu Szkół w Rynarzewie odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego.Turniej ten kończył cykl treningów oraz różnych zawodów w ramach otrzymanej dotacji ze Starostwa Powiatowego w Nakle n/Notecią w ramach projektu „Tenis stołowy – sport na całe życie”. Do zawodów przystąpiło 18 pasjonatów tenisa stołowego, którzy systematycznie uczestniczyli w zajęciach oraz turniejach Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „ORZEŁ” Rynarzewo. Uczestnicy zawodów zostali podzieleni na pięć grup według posiadanych umiejętności. Zawody rozegrano systemem każdy z każdym w grupach do trzech wygranych setów. Mistrzowie poszczególnych grup otrzymali puchary, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe medale turniejowe. Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Zespołu Szkół w Rynarzewie Tomasz Grobelski i Tomasz Łączny.

Czytaj dalej>>>